כיצד לשמור על זה מקצועי בתעשיית היופי

כשגרירי יופי, זה התפקיד שלנו לשמור דברים מחפשים מקצועי. תוכניות טלוויזיה כמו סלון של Tabatha השתלט הראו לנו את הצד המפחיד של תעשיית היופי לשפוך אור על כמה רק מאיתנו שוכחים לפעמים כי הדברים הקטנים ללכת דרך ארוכה. בהמשך תמצא כמה יסודות שיש לזכור בעת עבודה עם הלקוחות שלך.

שיער Stylist

כתוביות בעברית

אנחנו יודעים את הפתגם יכול להיות גביני, אבל ברצינות, להתלבש להצלחה. האם אתה רוצה לקבל את השיער שלך או איפור נעשה על ידי מישהו שנראה כאילו הם לא יכולים לעשות את שלהם?

אנחנו יודעים שזה יכול להיות מעייף להתלבש קצת כל יום, אבל הלקוחות שלנו מחפשים לנו השראה יופי. תחשוב על עצמך כמו המותג שלך. האם אינך רוצה שהמוצר שלך יהיה עקבי וייראה נהדר? כמובן! וגם הלקוחות הנאמנים שלך לעשות יותר מדי.

02
של 07

בית נקי, צלול

התחנה שלך צריך להיות מקום נקי ושלווה בשבילך ועל הלקוחות שלך. באמת לוודא לשמור על ניקוי המברשות שלך שיש סביבת עבודה מאורגנת. תאמין לי, זה ייראה וירגיש הרבה יותר טוב ואתה לא צריך להיות נבוך כשאתה פותח מגירה שנראית כמו פצצה הלך מבפנים.

זה גם רעיון נהדר להוסיף קצת נוגע למקום העבודה שלך. הלקוחות שלי תמיד להגיב כאשר יש לי פרחים טריים בתחנה שלי.

03
של 07

צפה במה שאתה אומר

יופי שירות יכול להיות חוויה אינטימית מאוד, אז זה לא פלא כי לקוחות לפעמים לפתוח ולשתף הכל. זכור כי זה לא תמיד צריך להיות רחוב דו סטרי. ישנם נושאים מסוימים כי עדיף שמאל נמנע. רשימה קצרה טובה היא

  • דָת
  • מִין
  • פּוֹלִיטִיקָה

נושאים אלה יכולים לקבל כמה אנשים די עבדו והם הטובים ביותר נמנע אם אתה יכול לעזור בזה.

04
של 07

שים את הטלפון שלך משם!

עד הטלפון שלך יכול לחתוך שיער בשבילך, אני מציע לך לשים אותו עם לקוחות. אני רואה אנשי מקצוע יופי כל הזמן מי מושך את הטלפון באמצע השירות. זה דבר אחד לחלוק תמונה של הילד או הכלב שלך, אבל אתה לא מעז לקחת שיחת טלפון. ללא הודעות SMS!

05
של 07

הקשב היטב

אחד peeves חיית המחמד הגדולה שלי הוא לשמוע סיפורים על מעצבים שעושים את ההפך הגמור של מה הלקוח שלהם מבקש.

הקשבה ללקוחות שלך תהפוך אותם נאמנים שחוזרים. אם הם יבקשו ממך לחתוך סנטימטר, לא לחתוך שלושה. אם אתה מרגיש כמו הלקוח שלך צריך יותר ממה שהם מבקשים, הקפד להסביר את זה ולא רק לעשות את ההחלטה עבורם.

06
של 07

שמור את החדר האחורי בחדר האחורי

החדר האחורי של הסלון הוא מקום משונה לשמצה. זה יכול להיות קשה לשמור על הצרחות וצעקות כלפי מטה, אבל מנסה לשמור על זה שנשפך החוצה על רצפת הסלון.

ראיתי גם טיעונים בין עמיתים לעבודה ממשיכים על רצפת הסלון. זה מקצועי מאוד ויש תמיד להימנע. הדבר האחרון שהלקוח רוצה לראות הוא cattiness, זה מעמיד אותם במצב מאוד לא נוח.

07
של 07

זה תמיד בסדר להגיד לא

לפעמים להיות מקצועי לא תמיד אומר לתת ללקוח מה שהם רוצים. מדי פעם זה יכול להיות הלקוח חוצה את הקו עושה דברים לא מקצועי.

כפי שאמרתי קודם, יופי או שירות הטיפוח יכול להיות מצב אינטימי ואם מישהו אי פעם גורם לך להרגיש לא נוח או אומר דברים לא הולמים, אז יש לך כל זכות לדבר או לספר ללקוח שאתה לא מסוגל לעבוד איתם.

No Replies to "כיצד לשמור על זה מקצועי בתעשיית היופי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    11 − 4 =