נעל מילון מונחים: Vamp

נעל מילון מונחים: Vamp

הערפד הוא החלק הקדמי והמרכזי של החלק העליון של הנעל המכסה את החלק העליון של כף הרגל. הסגנון של הערפד תלוי בסגנון הנעל. בחלק מהנעליים, הערפד מכסה את כל פני השטח של כף הרגל מבהונות עד הקרסול שבו רצועות או שרוכים יהיה, בעוד בסגנונות אחרים, כמו stiletto, הוא מכסה את בהונות וחושף את כל החלק העליון של כף הרגל.

לא להתבלבל עם העליון, הערפד עוזר לתמוך ברגל ושומר על הרגל מאובטח בנעל.

זה עשוי לעתים קרובות מתוך בד נושמים, כמו רשת, או ניקוב תכונות כדי לאפשר זרימת אוויר.

כיצד נוצר Vamp:

הערפד הוא בעל מבנה יחד עם העליון בשלב הראשון של הסנדלר: לחיצה או חיתוך. זה נעשה באמצעות נעל האחרון: צורה בצורת כף הרגל המשמש לעצב נעליים במהלך הייצור.

סנדלרים עוקבים אחר תבנית התואמת את העקמומיות של הנעל העליונה. עקמומיות של הערפד תלוי בסגנון הנעל ואת גובה העקב. באמצעות תבנית כתבנית, הסנדלר חותך חתיכות של חומר באמצעות סכיני מתכת חדים. מאז העליון עשוי לעתים קרובות מתוך חומרים יקרים כמו עור, הסנדלר אשר מטפל בתהליך זה חייב להיות מיומן מאוד על מנת למזער את הפסולת. את השלמת vamp צריך להכיל רק מספיק חומר הקצבה, כך הנעל ניתן להרכיב כראוי מבלי לבזבז שום דבר.

נעליים מסוימות תכונה vamps יצוק מסוים כדי להתאים את גובה וחומרים של הנעל.

עיצוב הערפד דורש סוג מסוים של חיזוק בהתאם החומר: עבה החומר, גבוה יותר את מידת החיזוק.

רבים מנורות עשויים מחומרים קלים, נושמים כמו ג 'רזי רשת כי הם רכים וחצובים. אלא אם כן זה נעל עבודה עשוי עור חסון, עבה, את הערפד צריך להיות קצת גמישות.

ג 'רזי רשת יכולים להיות מעוצבים בקלות, אבל הם משמרים את הצורה של הנעל ברגע שהם להתקרר.

הערפד מעוצב במכונה מחוממת. לפני שהוא פוגש את המכונה crimping, עם זאת, הוא רוסס עם פתרון אלכוהול ריכוך והכניסו בתוך שקית פלסטיק לילה לאטום לחות ולהפוך את הערפד גמיש יותר.

המכונה crimping יכול לעשות נעליים של גבהים שונים, ויש לו צלחות מסוימות עבור נעליים שטוחות, עקבים בינוניים, עקבים גבוהים ועוד. למכונה יש לוחית מתכת מחוממת עיקרית המעצבת את הערפדים ושתי לוחות מתכת מגניבות החותמות את צורת הערפד. הערפל מוזן באטיות דרך מכונת הסריג, ואורך התהליך תלוי בסוג החומר.

ניתן לבצע בקלות עקיבה אם הלחץ או הטמפרטורה של המכונה crimping אינה נכונה, או אם החומרים או הדבק פגומים.

No Replies to "נעל מילון מונחים: Vamp"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 7 = 3