מה זה כפות רגליים?

מה זה כפות רגליים?

כריכת כף הרגל היתה מנהג סיני עתיק, שבו רגלי הנערות הצעירות היו קשורות בחוזקה כדי להגביל ולשנות את צמיחתן. הנוהג נאסר לפני כמעט מאה שנה על ידי הממשלה הסינית ועכשיו הוא נראה ברברי. אבל זה לקח שנים למות, וכמה קורבנותיה, רוב בני 80 ומעלה, עדיין ניתן למצוא היום.

המקורות העליונים של הכריכה של כף הרגל

כפות הרגליים נחשבות למקורן בסין הקיסרית במאה ה -10 או ה -11, ככל הנראה כפרקטיקה אופנתית בקרב נשים עשירות.

למרות חסידיה הראשונים השתמשו בו כסמל מעמד כדי לציין את דרגתם החברתית הגבוהה, כף הרגל התפשטה בהדרגה לאורך התרבות. עד המאה ה -12, אפילו המשפחות העניות ביותר עשו זאת.

איך זה עבד

כשהיתה ילדה בערך שלוש שנים, רוב בהונותיה היו שבורות ורגליה קשורות בחוזקה ברצועות פשתן כדי לעכב את צמיחתן. האידיאל היה ליצור 3 אינץ 'רגל לוטוס "על ידי הגבלת הצמיחה רק כמה סנטימטרים. הכריכה אילצה את בהונותיה של הנערה אל כפות רגליה כדי ליצור צורה קעורה.

התרגול נעשה כה נפוץ, עד שאישה שרגליה לא היו קשורות היתה מתקשה למצוא בעל; רוב המשפחות דרשו אישה עם רגליים זעירות בעת בחירת אישה לבנם.

השפעות על הגוף

ההשלכות הפיזיות של תהליך זה התרחבו הרבה מעבר לרגליים עצמן. נשים עם רגליים קשורות התקשו ללכת, להשתופף ולעבוד בשדות.

מחקר שנערך בשנת 1997 על ידי חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו מצא כי נשים בגילאי 80 ומעלה עם רגליים קשורות היו נוטים יותר נפלו בשנה הקודמת וזקוקים לעזרה עולה מ ישיבה. כמו כן, היו להם צפיפות עצם נמוכה יותר בירך ובעמוד השדרה מאשר בנשים עם רגליים רגילות, מה שמגביר את הסיכון לשברים מתיששים.

אחרי באן על כף הרגל כריכה

גם לאחר כריכת כף הרגל נאסר על ידי הממשלה הסינית בתחילת המאה ה -20, בפועל המשיך בחשאי במשך שנים, במיוחד באזורים כפריים בהם אכיפה היה קשה. משפחות סיניות שהיגרו לארצות אחרות, כולל ארצות הברית, הביאו איתם את המסורת, אך מאוחר יותר הוצאו מחוץ לחוק במדינות אחרות.

כפות הרגליים אינן מיושמות עוד היום, אך עדיין ניתן לראות את השפעותיה בסין. במחקר שנערך ב- UCSF ב -1997, חוקרים שבחנו מדגם שנבחר באופן אקראי של נשים בגילאים 70 ומעלה בבייג'ינג מצאו עשרות עם עיוותים כתוצאה מחתיכת כף הרגל שחוו אחרי שהמסורת נאסרה.

ב -2007, הרדיו הציבורי הלאומי ראיינו נשים בשנות ה -70 וה -80 שלהן רגליים קשורות בילדות למרות האיסור - שלעתים נשאו את איום גזר דין מוות על סירובו להיענות - משום שמשפחתן חששה שלא יוכלו למצוא בעלים אם היו להם רגליים בגודל רגיל. עיוותיהם הוכיחו אחריות לממשלה הקומוניסטית: רגליהן המעוותות הפריעו ליכולתן של הנשים לעבוד בשדות והפחיתו את יכולתן לפרנס את משפחותיהן.

משאבים נוספים

  • רדיו ציבורי לאומי: "זיכרונות כואבים עבור ניצולי הרגל של סין"
  • UCSF רגל מחייב המחקר
  • צעד קטן בכל פעם: סיפור של סנדלר אחד

No Replies to "מה זה כפות רגליים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    26 − = 18