נעל מילון מונחים: רבעון

נעל מילון מונחים: רבעון

הרבע הוא חלק העליון של הנעל. זה מכסה את הצדדים האחורי של הרגל מאחורי הערפד. חלק העקב של רבע הוא חיזק לעתים קרובות עם חומר חסון כדי לתמוך טוב יותר בחלק האחורי של כף הרגל. נעליים מסוימות נועדו עם חתיכה אחת של חומר זה מלחיב את כל הרבע ואת הערפד, בעוד אחרים עשויים עם חתיכת נפרד של חומר זה קשור הערפד. רוב הנעליים תכונה חתיכה השנייה של החומר.

חלקי הרובע

הרבע מכיל את הדלפק, הידוע גם בשם כוס העקב או הדלפק הדלפק. הדלפק מחובר לרבעון ומחזק את אזור העקב, שלוקח את רוב הבלאי לאורך חייו של צחצוח.

הקצה העליון של הרובע שבו כף הרגל מוכנס ידוע בתור השורה העליונה בנעל השמלה וצווארון בנעל. בהתאם לסוג הנעל, חלק זה של הנעל הוא מרופד בדרך כלל כדי לספק ריפוד ונוחות נוספים.

הלשון מחוברת גם לרבעון. החומר הגמיש מונח מתחת לשרוכים ומסייע לשמור על כף הרגל מאובטח בתוך הנעל.

רירית הבטנה:

כמו שאר פנים הנעל, הרובע מרופד בעור או בד. לפעמים את הנעל כולה מרופדת בד ורק בפנים הדלפק עקב עטוף עור. החומר המשמש בבטנה של נעל הוא מאוד חשוב. טבעי רפידות, כמו עור בד, יימשך הרבה יותר מאשר בטנה סינתטית.

בדרך כלל את הנעל יקר יותר, יותר טוב בטנה.

כיצד לשמור על הרובע:

כל זוג נעליים חדש צריך להיות שבור פנימה רבעים ועקב דלפקים הם לעתים קרובות מה מרגיש הכי חזק. במקרים מסוימים, זה יכול להרגיש כואב לגמרי, אבל הנעליים צריך לשמור על רמה מסוימת של מתיחות כדי להישאר על הרגליים.

אמנם חשוב לשבור את הנעליים כך שהם לא לפגוע בכפות הרגליים, קל בטעות להגזים זה. הרבעונים ועקבי העקב הם לרוב החלקים הראשונים של הנעל להיות רופפים ושבורים מדי. אתה יכול להיות בעל זוג נעליים שפעם הרגישו ממש מקסים על הרגליים, אבל נמתח והרגיש מרווח מדי בעקב. הסיבה לכך היא כמו כפות הרגליים מזיעה, הנעל סופג את הלחות, ואת הצורה שלה משתנה כדי להתאים את הצורה של כף הרגל. אמנם זה מאפשר התאמה אישית יותר, זה יכול להגיע במהירות לנקודה ללא חזרה.

כדי לשמור על הצורה המקורית של זוג נעליים כך שהם מתאימים היטב את הרגליים, לא ללבוש נעליים האהוב עליך כל יום. הנעליים זקוקות לזמן לאוויר ולחזור לצורתן המקורית. אתה יכול גם להשתמש בעץ הנעל כדי לשמור על הנעל מובנה.

No Replies to "נעל מילון מונחים: רבעון"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 23 = 24