נעל מילון מונחים: בטנה – insightyv.com

נעל מילון מונחים: בטנה

הרירית היא חומר בתוך הנעל שמגיע במגע עם הרגל כולה: הצדדים, העליון ועקבים. המטרה העיקרית של בטנה היא לכסות את התפרים הפנימי של הנעל ולהאריך את חיי הנעל. לינינג עשוי מחומרים מסוימים כרית ונוחות כף הרגל או למשוך לחות. הם יכולים להיעשות מתוך מגוון רחב של חומרים.

על נעל בטנה

עור בטנה היא אולי בטנה באיכות הטובה ביותר, אבל זה גם הכי יקר.

עור בטנה מרגיש רך על העור יהיה להתאים את הצורה של הרגל לאורך זמן. הוא גם עמיד ומאפשר זרימת אוויר, ומאפשר לחות להתנדף. למרות העור הוא חומר באיכות הגבוהה ביותר עבור בטנה, נעליים מסוימות, במיוחד נעלי אתלטי, לא להשתמש בטנה עור בגלל העור מוסיף משקל עודף.

בד הוא חומר רירית הנפוץ ביותר, במיוחד כותנה וויסקוזה. כותנה וויסקוזה הן בדים נשימה במיוחד לספוג לחות, מה שהופך נעליים נוח יותר מעוקרים. גם אם זוג נעליים משוחק בקביעות, אם הוא מרופד כותנה או ויסקוזה סביר להניח לשמור על צורתו. כותנה ובדים טבעיים אחרים הם בהחלט לנשימה, אבל לא כמו לנשימה כמו עור.

חומרים סינתטיים כמו פוליאסטר, אקריליק, ואלסטאן הם חומרים נפוצים מאוד עבור רפידות הנעל, אבל הם בקושי לספוג כל לחות. הסיבה היחידה יצרני צחצוח להשתמש אלה חומרים סינתטיים היא לחתוך עלויות.

רירית סינתטי גורם ריחות נשבר מהר יותר מאשר בד, הרבה יותר מהר מאשר עור. אנשים רבים לזרוק את הנעליים שלהם במכונת כביסה כדי לנקות אותם, אשר מאיץ את תהליך התמוטטות. אם יש לך רגליים מזיעות, למנוע רפידות סינתטי. למרות אלה הם חומרים נפוצים עבור רפידות הנעל, הם בקושי לספוג לחות לנעול את הלחות.

חם מזג האוויר נעליים הם בדרך כלל מרופדת עם פשתן בגלל breathability הטבעי שלה ואת ספיגת לחות המסייעת לקרר את הרגליים. נעלי מזג אוויר קרים מרופדים בצמר או במבוק עוזרים לשמור על חום ולספוג לחות ללא תחושה לחה.

כיצד לטפל נעליים בטנה

במשך כל היום לרגליים שלנו להזיע ואת בטנה סופג את הלחות. לא רק זה יכול לעשות נעליים מסריחים, אבל זה יכול גם להרוס את בטנה וחומרים אחרים של הנעל. כדי לשמור על בטנה במצב טוב, לתת את הנעליים זמן האוויר החוצה. זה מפתה ללבוש את הנעליים האהובות עליך בכל יום בשבוע, אבל לנסות מחזור בין זוגות שונים.

הלחות שהבטן סופגת יכולה גם לשנות באופן שלילי את צורת הנעל. השתמש בעץ נעליים. בנוסף לשמירה על הצורה של הנעליים שלך, עץ הנעל גם מונע ריח, פתילות משם לחות ושומר על החומרים במצב וטהור.

ראה גם:

  • נעל מילון מונחים: עליון

No Replies to "נעל מילון מונחים: בטנה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.