מהו העליון של נעל?

מהו העליון של נעל?

המונח העליון מתייחס לחלק או חלקים של נעל המכסים את בהונות, את החלק העליון של כף הרגל, את הצדדים של כף הרגל, ואת החלק האחורי של העקב. הוא מחובר החוצה outsole של נעל על ידי welt. זהו אחד משני החלקים הכלליים של הנעל, העליון והיחיד.

בהתאם לסגנון הנעל, החלק העליון של הנעל ניתן לחתוך או יצוק כמו חתיכה אחת או שזה יכול להיות מורכב של חלקים רבים תפור יחד.

חלקים של העליון של הנעל יכול לכלול את vamp, את הגב, את הלשון, את הרבעון, ואת בטנה.

Uppers יכול להיעשות מתוך מגוון רחב של חומרים, עם הפופולרי ביותר להיות עור, סאטן, זמש, ואת בד. נעלי אתלטי הנעליים עשויים לעתים קרובות של בד רשת לנשימה. Uppers עבור סנדלים וכפכפים עשוי להיות רצועות פשוטות.

חלקים של נעל עליון

בין אם נעשה בחלק אחד או חלקים רבים, העליון נועד כדי להתאים את הרגל כדי לשמור אותו מאובטח על הבלעדי על הליכה ועמידה. כדי לעשות זאת כראוי, ישנם מספר מרכיבים, כל אחד עם הפונקציה שלו. נעל העליון עשויים להיות חומרים שונים באזורים שונים כדי לספק את הדרישות הללו.

רובע: הרבע מכסה את הצדדים ואת הגב של כף הרגל. באזור העקב, הוא מחוזק לעתים קרובות עם חומר חסון לתמיכה. הדלפק עקב הוא מרכיב קשיח שניתן להוסיף לרבעון כדי לשמור על הצורה של החלק האחורי של הנעל.

הקו העליון או הצווארון הוא חלק של הרבעון שבו הרגל מוכנס. זה מרופד לעתים קרובות כדי לספק ריפוד נוסף ונוחות.

נַצלָנִית: הערפד מכסה את החלק העליון של כף הרגל בחזית ובמרכז. זה עוזר לתמוך ברגל ושומר על הרגל מאובטח בנעל. זה עשוי לעתים קרובות מתוך בד נושמת או יש ניקובים כדי לאפשר לאוויר לזרום סביב כף הרגל.

עיניות: לולאות של החלק השרוך ​​של הנעל עשויים להיכלל ברבעון או בתוך הערפד, בהתאם לסגנון. סעיף השרוכים מאפשר את ההתאמה של הנעל להיות מותאם אישית ופתח כדי להקל על לשים או להמריא.

לָשׁוֹן: הלשון נמצאה על הנעליים עם השרוך. הוא מספק כיסוי מעל החלק העליון של כף הרגל, תוך מתן אפשרות לשרוך להתאים את ההתאמה. זה יכול להיות מחובר גם לרבעון או את הערפד.

כובע הבוהן: בעוד כמה נעליים פשוט יש את vamp המורחבת כל הדרך על בהונות, לאחרים יש כובע הבוהן חתיכת על בהונות, או כמו חתיכה נפרדת תפור על גבי כבש או חומר תפור מעל vamp. זה יכול להיות דקורטיבי או עשוי מחומרים יציבים יותר כדי להגן על בהונות ולשמור על הצורה של הבוהן.

נשיפה: לנעליים יש נשיפה בנוסף או במקום כובע הבוהן, שהוא אלמנט חיזוק בתוך העליון כדי לעצב את הבוהן.

No Replies to "מהו העליון של נעל?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    28 + = 36