האם חשבת פעם על החלק התחתון של הנעליים שלך? – insightyv.com

האם חשבת פעם על החלק התחתון של הנעליים שלך?

הבלעדית של הנעל, הידוע גם בשם outsole, הוא החלק התחתון של הנעל שמגיע במגע ישיר עם הקרקע. סוליות נעל עשויים מגוון של חומרים שונים, כולל גומי טבעי, עור, פוליאוריטן ותרכובות PVC. החומר המשמש לייצור הבלעדית תלוי בסגנון ובמטרה של הנעל.

קח את נעלי הריקוד כדוגמה. עבור רקדנית סלוניים, נעל עם סוליית עור חלקה הוא אידיאלי כי זה קל יותר להחליק ולהדליק את רחבת הריקודים.

רץ עקבות, עם זאת, עשוי להעדיף נעל ריצה עם סוללה קל המספק תמיכה המתיחה.

Soles נועדו להיות עמיד לטווח ארוך, אבל הם ילבשו בסופו של דבר הם בדרך כלל החלק הראשון של הנעל ללכת. רוב הנעליים נפתרות בקלות בחנות לתיקון נעליים.

היסטוריה של הנעל

הנעליים הראשונות היו עשויות מחומרים טבעיים, כך שהחצנים היו רזים מאוד. אינדיאנים אמריקנים ערכו מוקסינים רכים מתוך עורות בעלי חיים. במהלך ימי הביניים החלו נעליים להתלבש סוליות עם חומרים hardier כגון עור יוטה, סיב קשה עשוי גבעולים צמחיים. הסנדלרות המשיכו להתפתח. ב 1600s סוליות הנעל היו כמעט תמיד עשוי עור, אשר עדיין את תקן נעלי עור יפה עד עצם היום הזה.

עד המהפכה התעשייתית נעשתה כולה ביד. זה היה תהליך רב זמן רב, משום שסוליות העור היו צריכות להיות מקופלות בקפידה על נעליים.

עור הוא חומר חסון מאוד, וזה טוב עבור עמידות, אבל הנוקשות שלו עושה את זה מאוד חומר קשה לעבוד איתו. המצאת המכונה חוללה מהפכה בתהליך הסנדלרות. עד סוף המאה ה -20 הפך הסנדלר למוכן כמעט לחלוטין.

סוגי המודרני outsoles

הסוליות של נעלי גברים ונשים עשויים בדרך כלל מעור באיכות גבוהה, גומי או שילוב של השניים.

מקרית, נעלי היומיום ללבוש נעלי עבודה לעתים קרובות תכונה סוליות עשוי גומי טבעי או פוליאוריטן.

Soles יכול להתבצע מתוך חומר אחד או סוגים שונים. לדוגמה, כל עור עור עשוי להיות תכונה סטנדרטית של נעל שמלה בסדר, אבל זה בקושי מציע כל המתיחה. בגלל זה, נעלי שמלה רבות תכונה עור הבלעדית בחלק הקדמי של הנעל ואת הבלעדי גומי בעקב עבור המתיחה הוסיף.

סוגים מסוימים של סוליות מציעים המתיחה יותר מאחרים בשל חומרים ספציפיים או עיצובים. החומרים המשמשים את הבלעדית מבוססים על המטרה המיועדת של הנעל. לדוגמה, סוליות נעל אתלטי תכונה סוגים שונים של חומרים המשתנים בהתאם לנעליים ישמש.

נעליים שחוקות לשחק כדורגל, בייסבול, גולף, כדורגל תכונה תכונה או קוצים לחפור לתוך האדמה ולספק המתיחה נחוצה מאוד. נעליים שחוקות עבור כדורסל, היאבקות, כדורעף טיפוס סלעים יש סוליות גומי המספקים אחיזה גדולה יותר. נעלי רכיבה הם נוקשים מאוד חסון. נעלי הליכה יש סוליות כי הם עבים, עמיד למים להציע המתיחה.

No Replies to "האם חשבת פעם על החלק התחתון של הנעליים שלך?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.