חולי סוכרת וקעקועים – מידע חשוב – insightyv.com

חולי סוכרת וקעקועים – מידע חשוב

אמנם אני לא יכול להגיב על ההשפעות של כל מצב בריאות בקשר עם מקבל קעקועים, כמו אמא של סוג 1 סוכרת אני (לצערי) היכרות אינטימית עם המחלה הזאת. ומכיוון שהסוכרת משפיעה על כל הגילאים ועל כל תחומי החיים, ויש יותר מ -24 מיליון אנשים בארצות הברית הסובלים מצורה אחת של המחלה או אחרת, זה מובן כי מספר גדול של חולי סוכרת בסופו של דבר ימצאו את עצמם שוקלים קעקוע.

אבל זה רעיון טוב? האם זה בטוח עבור סוכרת להיות מקועקע?

סוג 1 סוכרת מסוג 1
ראשית, זה טוב להבין את ההבחנה בין שתי צורות עיקריות של סוכרת סוג 1, אשר מכונה לעתים קרובות סוכרת נעורים, סוג 2, אשר בעבר היה נקרא “מבוגר מופעלת” סוכרת. תנאי סוג 1 וסוג 2 הם מדויקים יותר, כי לפעמים מבוגרים יכולים לקבל סוג 1, ולפעמים הילדים יכולים לקבל סוג 2. ובעוד שתי צורות של המחלה יש תסמינים דומים, הם למעשה שונה מאוד.

סוכרת מסוג 1 היא מחלה חיסונית אוטומטית, אשר בעצם אומר כי המערכת החיסונית מקבל מבולבל בטעות מתחיל לתקוף תאים טובים במקום אלה רעים. במקרה של סוכרת סוג 1, הגוף תוקף את תאי איון הלבלב, אשר אחראים להפקת אינסולין. ללא אינסולין, אף אחד מאיתנו לא יכול לשרוד; אינסולין משמש מפתח כדי לפתוח את הסוכר בגוף שלנו ולהפוך אותו לאנרגיה.

ללא מפתח זה, הסוכר מצטבר בגוף ונעשה רעיל. כרגע אין דרך למנוע סוכרת סוג 1, אין דרך לעצור את זה פעם זה התחיל לתקוף את הלבלב, ולא תרופה. סוג 1 של חולי סוכרת תלוי במקור חיצוני של אינסולין כדי להישאר בחיים – רבים מהם לוקחים עד שמונה זריקות של אינסולין ביום, או כמו במקרה של הבת שלי, ללבוש משאבה המספקת טפטוף יציב של אינסולין דרך סוג IV צינור.

ללא אינסולין, סוכרת מסוג 1 יכולה להיכנס להלם ולמות בתוך יום או יומיים. יותר מדי אינסולין והם יכלו להיכנס להלם ולמות בתוך כמה שעות. לא שמירה על איזון whittles משם על הבריאות שלהם קצת לאט, ובסופו של דבר מוביל לבעיות חמורות יותר כמו נוירופתיה, אי ספיקת כליות, עיוורון, ואובדן איבר (ים).

סוכרת מסוג 2 משפיעה בדרך כלל על מבוגרים, כי זה בדרך כלל תוצאה של שנים של חשיפה סביבתית, הרגלי אכילה גרועים, עלייה במשקל, ופשוט הזדקנות כללית. זה נקרא לעתים קרובות “אינסולין ההתנגדות”, כי בעוד הלבלב יוצר אינסולין בסדר גמור, הגוף אינו מעבד את זה כראוי. לפעמים זה יפעל כמו האינסולין הוא אפילו לא שם (התנגדות), המאפשר לסוכר לבנות במערכת של האדם ולגרום להם להרגיש מחורבן עד פתאום פרץ אינסולין יגיע “הצלה” ו לזרוק כל כך הרבה בבת אחת כי רמת הסוכר בדם יורדת באופן דרמטי, ומשאירה אותם שוב אומללים. לפעמים סוכרת מסוג 2 ניתן למנוע עם הרגלי אכילה טובים ופעילות גופנית; לפעמים זה גם יכול להיות הפוך באותו אופן לאחר האבחנה. הטיפול בדרך כלל לוקח גלולה שנותנת לגוף דחיפה לייצר אינסולין יותר ולעבד מה זה עושה.

אם הגלולה לא עובדת, ייתכן שיש צורך בהזרקות לאינסולין. אם סוג 2 סוכרת אינו מטפל במצבם, הגוף יהיה בדרך כלל למיין את הדברים בטווח הקצר, ולכן רבים כל כך לא מאובחנים במשך זמן כה רב. אבל בטווח הארוך, שנים של רמות סוכר בדם ללא פיקוח להוביל לבעיות חמורות כמו נוירופתיה, זיהום, אי ספיקת כליות, אובדן איברים. כך או כך, סוכרת היא לא נחמדה.

אבל מה כל זה צריך לעשות עם קעקוע? ובכן, הבנת המחלה ואיך זה משפיע על הגוף יכול גם לעזור לך להבין איך דברים אחרים ישפיעו על זה גם כן.

שמירה על יתרה
שמירה על המדיום המאושר בין מעט מדי לאינסולין היא מאבק מתמיד על כל חולי סוכרת. דברים קטנים שרובנו לוקחים כמובן מאליו – הצטננות או משחק של אחד על אחד עם חבר – יכולים לשלוח את רמות הגלוקוז בדמם מרקיעות או צונחות ללא התראה.

חולי סוכרת יכולים לבדוק את רמות הסוכר בדם 8 פעמים או יותר ביום, כי זו הדרך היחידה שהם יכולים לדעת מה קורה ולתקן בעיה שעשויים להיות מתפתחים. אספקה ​​מיוחדת צריך להיות ארוז לפני נטילת טיול או אפילו הולך לחנות המכולת, כדי להיות בטוח שכל חירום אפשרי ניתן למנוע או לתקן. ביקורים סדירים אצל אנדוקרינולוג או מומחה לסוכרת (3-4 פעמים בשנה) עבור בדיקות A1C * חיוניים אף הם.

למותר לציין, ניהול סוכרת של אחד דורש כמעט רמה אגרסיבית של חריצות, ולא כל חולי סוכרת מוכנים להשקיע את המאמץ הדרוש כדי לשמור על איזון זה. כאשר זה קורה, הגוף שלהם חווה רכבת הרים של גבהים ושפל, וזה השיאים כי לאט אבל בטוח להרוס את מערכת העצבים והכליות. הנזק שנעשה אינו הפיך, והוא מצטבר, כך שככל שחולי הסוכרת יש יותר ולא מתקנים, הנזק המתמשך יותר הוא עושה. אז זה מתחיל להתערב עם המערכת החיסונית שלהם ואת היכולת שלהם לרפא.

בנוסף נוירופתיה המושרה על ידי רמות גלוקוז גבוהות, חולי סוכרת לעיתים קרובות סובלים התקשות העורקים, אשר מאט את זרימת הדם. המחסור בדם ובזרימת החמצן מקשה מאוד על הגוף לרפא, במיוחד בגפיים התחתונות של הגוף, כגון הרגליים והרגליים. הוספת כולסטרול גבוה ולחץ דם גבוה לערבב (כפי שניתן לראות לעיתים קרובות בחולי סוכרת מסוג 2) וחתך פשוט יכול להפוך לדלקת מסכנת חיים.

עם חולי סוכרת מסוג 1, הסיכון הנוסף הוא האם יש להם גם מצבים רפואיים אחרים מלבד סוכרת. מאחר שמדובר במחלה אוטואימונית, סוג 1 יכול לפעמים להיות נגוע בהפרעות אוטואימוניות נוספות כגון Celiac, Graves Disease, Addison ו- Vitiligo. אם סוג 1 נאבק יותר ממחלה אוטואימונית אחת, חשוב באותה מידה שהם מטפלים בבעיות הללו ומנהלים אותה.

אז זה מסתכם בכך: אם סוכרת רוצה קעקוע, הם חייבים להיות ברורים על ניהול המחלה שלהם יש שליטה טובה על רמות הגלוקוז בדם שלהם. אחרת, קעקוע יכול להיות מסוכן לחלוטין. אז מה קובע אם יש סוכרת או שליטה? המוגלובין A1C הבדיקה היא הכלי החשוב ביותר לדעת כמה טוב של סוכרת אחת מנוהלת.

המוגלובין A1C
A1C הוא גלוקוז “המוגלובין” הגלוקוז, שהוא חלבון בתוך תאי הדם האדומים שלך, כי הוא אחראי על נשיאת חמצן מן הריאות לשאר הגוף שלך.

אם רמת הסוכר בדם של האדם גבוהה, עודף הסוכר מתחבר להמוגלובין. ההיתוך שנוצר הוא קבוע במשך תוחלת החיים של כדור הדם האדום, שהוא בדרך כלל סביב 120 ימים. מדענים גילו כי בדיקת רמת A1C של האדם, או כמה גלוקוז היה קשור למוגלובין, נותנת להם דיווח מדויק למדי על רמות הגלוקוז הממוצע של המטופל במהלך 90-120 הימים האחרונים. לכן זה כל כך חשוב עבור כל סוכרתית יש בדיקת A1C כל 3 חודשים.

הסיבה לכך היא חשובה אם חולה סוכרת רוצה קעקוע היא תוצאה A1C הבדיקה היא האינדיקטור הטוב ביותר של כמה טוב כי אדם הוא ניהול סוכרת שלהם. A1C של אדם שאינו סוכרת הוא בדרך כלל בין ארבעה לשישה אחוזים. חולי סוכרת עם שליטה מעולה של גלוקוז הדם שלהם יכול למעשה להגיע בתוך טווח זה, אבל זה קשה מאוד. המטרה של רוב חולי סוכרת היא להישאר מתחת ל -7%.

שמונה ותשעה אחוזים הם טווחי בינוני עד גבוה המציינים מספר משמעותי של רמות סוכר גבוהות בדם. 10% ומעלה נחשב סוכרת מבוקר היטב או יכול להיות גם חולה שאובחנה לאחרונה; זה לוקח זמן כדי לקבל את המספרים למטה.

אם חולי סוכרת רוצה קעקוע ואת האחרון שלהם 2-3 בדיקות A1C היו תחת 8%, והם לא כבר יש בעיות נוירולוגיות, מחלות לב, או נזק לכליות, מקבל קעקוע צריך להיות בטוח.

הם רק צריכים לשמור על זה נקי להמשיך לשמור על רמות הגלוקוז בדם בטווח. הגוף שלהם לא צריך שום בעיה ריפוי הקעקוע כל עוד הם לטפל טוב של זה.

עם זאת, אם חולה סוכרת רוצה קעקוע A1Cs האחרון שלהם היו 9% או יותר, או אם הם כבר חווים נוירופתיה בעיות במחזור או בעיות בכליות, מקבל קעקוע ממש יכול לשים את חייהם בסכנה. אם הקעקוע לא יכול להחלים במהירות, הוא הופך להיות מגרש משחקים עבור חיידקים אשר מוביל לזיהום, אשר יכול בתורו להוביל גנגרנה ואפילו מחלת לב. זה לא משהו שצריך לקחת בקלות – אם אתה חולה סוכרת ואתה לא צריך את הסוכר שלך תחת שליטה, לא מקבל קעקוע. זה פשוט לא שווה לאבד את הרגל או את חייך!

מה שהאמן צריך לדעת
אם אתה אמן קעקוע ואתה יודע הלקוח הוא סוכרת, אני מניח שהאחריות שלהם להחליט אם זה רעיון חכם או לא. אתה לא יכול לגריל אותם על תוצאות A1C שלהם, אבל ייתכן שתרצה להודיע ​​להם כי סוכרת mismanaged וקעקועים לא הולכים טוב ביחד. אבל ברוב המקרים, אתה כנראה אפילו לא יודע הלקוח שלך הוא סוכרת. הם לא נראים אחרת, אלא אם כן אתה רואה אותם בודקים את הסוכר שלהם או מחייגים במינון אינסולין על המשאבה שלהם.

רבים עם סוכרת uncontrolled יכול לשבת על הכיסא שלך ואתה לעולם לא תדע את זה אלא אם הם חוזרים כעבור שבועיים, מנסה להאשים אותך על הזיהום שהם קיבלו. אני חושב שזה רק אחת הסיבות רבות כי כל גיליון הלקוח צריך כתב ויתור רפואי.

אבל אם לקוח אומר לך שהם סוכרת ושואל אם זה עדיין בסדר להם לקבל קעקוע, זה המקום שבו מידע זה יהיה שימושי. אתה יכול לחלוק איתם מה שלמדת כאן, וזה אף פעם לא כואב להציע שהם מקבלים הרשמי “בסדר” של הרופא שלהם סוכרת. ואני הייתי מוסיף לגיליון הלקוחות שלהם שדיברת איתם על הסיכונים והם מקבלים אחריות על החלטתם. חשוב לך להגן על עצמך מפני אחריות אם הלקוח מקבל חולה קעקוע כאשר יש להם מצב קיים מראש.

לפני תחילת הקעקוע בפועל, במיוחד אם זה הולך להיות גדול, הלקוח צריך לבדוק את רמת הגלוקוז בדם ולאחר מכן להמשיך לבדוק פעם בכל שעה בערך. את המתח כי מקבל מקועקע מעמיד על הגוף יכול להיות אפילו יותר גרוע עבור סוכרת, ואת הדבר האחרון או שאתה רוצה הוא להם יש התקף באמצע קעקוע. מעקב אחר רמות הסוכר בדם היא הדרך הטובה ביותר למנוע זאת.

התקפים דיאבטיים ומה לעשות
התקפים סוכרתיים דומים מאוד להתקפים אפילפטיים גדולים, אבל הם הרבה יותר רציניים בגלל שהם נגרמים על ידי גלוקוז נמוך בדם, שיכול להיות מסכן חיים. אפילפטי יהיה בדרך כלל לצאת התקף ללא צורך בהתערבות רפואית ולהיות בסדר גמור. חולי סוכרת, לעומת זאת, זקוקים לעזרה רפואית ומהירה לאחר התקף כדי להעלות את רמת הסוכר בדם לפני שגופם מתחיל לכבות.

אם ללקוח יש התקף בחנות שלך, זה יכול להיות די מפחיד, אבל לדעת מה לעשות יכול לעזור.

אם לחולי סוכרת יש התקף, יש דברים מסוימים שאנשים קרוב אליהם כנראה הוכשרו לעשות במקרה חירום, כגון מתן הזרקת חירום Glucagon, אשר גורם ספייק גלוקוז מהיר. לא הייתי ממליץ לכל מי שלא הוכשר לנסות את זה, גם אם הם יודעים שהאדם נושא על זה, וזה יכול להיות נושא דיבה נגד האמן ו / או חנות קעקועים לביצוע אבחון רפואי וטיפול מצב רפואי ללא רישיון. אבל אם ללקוח יש חבר שם שיודע מה לעשות, להתרחק ולתת להם להשתלט. עם זאת, אם אתה לבד כאשר זה קורה, לעזור להם על הרצפה בעדינות כפי שאתה יכול להחזיק אותם עדיין כפי שאתה יכול עד ההתקף נגמר, לשמור על הראש שלהם להכות את הקרקע.

אם זה אפשרי, אתה יכול לנסות לגרום להם לשתות קצת מיץ או סודה בזמן שהם לתפוס, אבל זה קל לומר מאשר לעשות (ושוב יכול להיחשב “בלתי חוקית” באזורים מסוימים לך לעשות אבחון רפואי ולטפל בו , אפילו עם משהו שפיר כמו מיץ, כי אם מסיבה כלשהי ההתקף הוא לא עקב גלוקוז בדם נמוך, סוכר נוסף יכול למעשה להפוך את הבעיה גרועה יותר).

ברגע שההתקף ייפסק, סביר להניח שהם יהיו מחוסרי הכרה. שים משהו רך מתחת לראש שלהם בזמן שאתה קורא 911, או שיש מישהו אחר להתקשר 911 בשבילך, כך שתוכל לתמוך בראש שלהם במקרה שהם מתחילים לתפוס שוב. אל תיתן להם ממתקים, כי הם עלולים לחנוק על זה, לשמור על הראש שלהם מופנה הצידה על הרצפה למקרה שהם להקיא, וזה לא קורה בדרך כלל אבל עדיף להיות בטוח מאשר מצטער.

בשורה התחתונה
סוכרת לא יכולה להיות המחלה הגרועה ביותר שם בחוץ, אבל זה עדיין רציני מאוד עם סיבוכים. אם יש לך ספק אם אתה צריך לקבל קעקוע, לדבר עם הרופא שלך. אם יש לך ספק אם אתה צריך לקעקע מישהו שאתה יודע הוא סוכרת, זה יכול להיות טוב יותר להתרחק הכסף על מנת להציל את הלקוח הפוטנציאלי מן הנזק.

No Replies to "חולי סוכרת וקעקועים - מידע חשוב"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.