זה לא רק עיצוב מגניב: ההיסטוריה של גולגולת הסוכר

זה לא רק עיצוב מגניב: ההיסטוריה של גולגולת הסוכר

Dia de los Muertos או "יום המתים" הוא חג דתי מקסיקני שגדל בפופולאריות לאורך השנים בקרב אלה שאינם מקסיקנים, קתולים או אפילו דתיים. אחד הסמלים הפופולריים שלו, גולגולת הסוכר, הפך עיצוב מועדף בשימוש בכל דבר, החל אמנות הקיר כדי כלי אוכל. קהילת הקעקועים, בפרט, קיבלה בברכה את גולגולת הסוכר לתוך תרבותה כחלק בלתי נפרד מהאיקונוגרפיה שלה.

אבל כדי לאמץ משהו, אתה צריך להבין אותו ולתמוך בחשיבותו. אז, מהו יום המתים ואיך גולגולת הסוכר מתאימה לחגיגות?

החג

Dia de los Muertos הוא חגג סביב באותו זמן כמו ליל כל הקדושים, ולכן שני החגים יש לעתים קרובות meshed יחד. אבל יום המתים הוא למעשה שונה מאוד מ ליל כל הקדושים ולא בכלל חולני כמו השם עשוי לרמוז.

החגיגה המסורתית של Dia de los Muertos החלה לפני יותר מ -3,500 שנה על ידי האצטקים, אשר התאמנו חגיגה של חודש כיבדה את אלה שמתו וקידמו את רוחם חזרה לכדור הארץ לביקור. במהלך הטקס הזה, הם היו לעתים קרובות להציג גולגלות כי הם אספו כסמלים של חיים, מוות, ולידה מחדש.

כאשר החניכים הספרדים הסתננו למה שמכונה כיום מקסיקו, הם הביאו עמם את אמונתם הקתולית והחלו במאמץ להמיר את הילידים ולשים קץ לקיום "הקודש והפגאני".

ניסיונותיהם לרסק את הטקס נכשלו, אבל איכשהו עם הזמן החגיגה השתנתה כדי להתאים את החגים הקתולים "מקובל" יותר, כל יום הקדוש ואת כל יום הנשמה.

היום, Dia de los Muertos מתחיל בערב של 31 אוקטובר. האגדה אומרת כי שערי השמים פתוחים בחצות וכי נשמותיהם של ילדים מתים - אנגליטוס - הם הראשונים לבקר את יקיריהם עדיין על פני האדמה.

הם משוטטים באדמה רק ליום אחד, ולאחר מכן בחצות, השערים נפתחים שוב כדי לאפשר לנשמות הבוגרים לרדת.

המתים מתקבלים בברכה על ידי משפחותיהם כאן על פני כדור הארץ באמצעות בניית מזבחות משוכללות הידועות בשם של, או הצעות. המזבח מורכב של פריטים רבים, כי הם נחשבים היטב עם המתים יקיריהם בראש. פרחים, בעיקר ציפורני חתול, פרושים על צבעם הבהיר וריחם החזק, שאמור להוביל את המתים למזבחם. ריחות חזקים אחרים כגון תבלינים, קטורת, נרות ריחניים הם לעתים קרובות גם חלק בבנייה של מאותה סיבה. תמונות של הנפטר, מנות של מאכלים ומשקאות האהובים עליהם, צעצועים עבור angelitos, ופריטים אישיים אחרים מוצגים על שולחן המזבח לכבוד אלה שעברו. אפילו פריטים מטפחת כגון מוצרי סבון וגילוח נשארים לפעמים, מתוך אמונה שהנשמות יהיו עייפות מהמסע הארוך שלהם וזקוקות להתרעננות.

אחד הפריטים כמעט תמיד מוצג איפשהו בין הפריטים של הגולגולת הוא גולגולת הסוכר. מהי ההיסטוריה והמשמעות של סמל זה פופולרי? (המשך בעמוד הבא)

ההיסטוריה

מכיוון שהכרונולוגיה של ההיסטוריה של מסו-אמריקן כל כך מבולבלת, לא ברור מתי וכיצד השימוש בגולגלות הסוכר הפך לפופולארי בחגיגת דיה דה לוס מירטוס.

מה שאנחנו יודעים הוא שזה היה תוצאה של מיזוג תרבותי לאחר הכיבוש הספרדי במאה השש עשרה. השימוש באמנות הסוכר (כולל גולגלות) בחגיגת יום הקדוש כולו ניתן לייחס חזרה לאירופה של המאה השתים עשרה.

בעקבות עלייתם של כמעט 200,000 ספרדי, מטעי הסוכר הפך לאחד המשאבים הכלכליים הגדולים ביותר בדרום אמריקה. בין אם זה היה בגלל הילידים נאלצו לעבוד עבדים או חילופי ידידותי של נוהלי תרבות, ספרי ההיסטוריה לא אומרים. אבל בשלב מסוים, את ההפיכה של גולגלות סוכר הוכנס העם הילידים שעדיין נותרו, לא נפלו קורבן למחלה או שחיטת רצח עם הביא על ידי המתנחלים הספרדים וצבאותיהם. מאחר שהסוכר היה שופע וזול יחסית, זה הגיוני להסיק כי מוקדם Meso האמריקאים היו מוצאים את ביצוע של גולגולות סוכר תחליף מניח את הדעת על גולגלות אמיתי, מנהג אשר היה בוטל יחד עם כל הטקסים הילידים אחרים.

עם הזמן, הטקס הקתולי המוגדר החדש ישלוט לחלוטין בכל תפיסה דתית אחרת, עם איום המוות כעונש למי שיעז להתנגד.

קפיצה קדימה עד היום המודרני, הגולגולת הסוכר הוא כעת חלק בלתי נפרד חשוב של חגיגת Dia de los Muertos. בדיוק כמו השימוש גולגלות אמיתי היה סמל של חיים ומוות על השבטים העתיקים במהלך הטקסים שלהם במשך חודש, גולגולת הסוכר עכשיו מייצג את חגיגת החיים והמוות כחלק החגיגות המודרניות. אף שהספרדים כמעט מחקו את קיומה של תרבות שלמה, נראה שהטקס היחיד שנותר - אם כי השתנה - הוא הציר היחיד שעדיין מקשר בין מסו-אמריקאים מודרניים לבין קודמיהם הקדומים. השמדתה של דיה דה לוס מירטוס כיום יכולה להיראות כדרך לכבד את אותם אבות מתים, כמו גם בני משפחה קרובים.

איך הם עשויים?

גולגולת הסוכר עשויים ממרכיבים מעטים מאוד - סוכר, אבקת מרנג ומים. תערובת הוא לחוץ לתוך עובש מותר להתייבש, יצירת גולגולת תלת מימדי לבן פשוט. החלק האמנותי של יצירת גולגולת הסוכר הוא איך זה מעוטר לאחר גולגולת יצוק נוצר.

אייס בצבעים בהירים רבים משמש לקצץ את העיניים לקשט את הראש ואת הפנים. אבל לא כל הקישוטים הם אכילים. נוצות, פרחים, כובעים וחפצים אחרים ניתן להשתמש כדי להפוך את הגולגולת סוכר אישי יותר לכבוד המתים אהוב אחד הוא עשה עבור. לפעמים נשאר שטח ריק על המצח על כתיבת שם הנפטר שהוא מוקדש לו. ביצוע של גולגולות סוכר הוא פרויקט נהדר לחלוק עם חברים ובני משפחה תוך המשקף על זיכרונות מאושרים הקשורים איבדו את יקיריהם. גולגולת הסוכר אינה חשוכה וחולנית; הם צבעוניים, גחמני ועליז, לפעמים אפילו הומוריסטי. לאחר מכן הם ממוקמים על גבי כל שאר מתנות הכבוד.

גדול תלת מימדי גולגלות סוכר בדרך כלל לא אכלו, אבל לפעמים קטנים יותר ניתנים לחברים ובני משפחה עדיין חיים.

שמותיהם מונחים על מצחיהם של הגולגולת הדו-ממדית הקטנה יותר והם מוזמנים "לאכול את המוות שלהם", בדרך אחרת שהם מכירים באמונה שהמוות אינו אלא המעבר מהחיים.

סוכר קעקועים קעקועים

אתה לא צריך להיות קתולי או אפילו נוצרי כדי להעריך את הערך האמנותי של גולגולת הסוכר. על הנייר, צורות וקווים דקורטיביים יכול להיות אפילו יותר מסובך מאשר על גולגלות סוכר אמיתי צבוע עם הדובדבן עבה, דביק. אמנים נהנו מהשימוש בגולגולת כמצע אמנותי במשך מאות שנים. שילוב הטבע הגחמני של גולגולת הסוכר עם השפעות שבטיות ואמנותיות אחרות הוליד איכות פוסט-מודרנית בציורי גולגולת סוכר, ציורים וקעקועים.

בעוד שגולגולות הסוכר שנוצרו אך ורק מסיבות אמנותיות (ולא דתיות) עשויות לפתח זהות משלהן בנפרד מהתרבות הקתולית / מקסיקנית שהן באו, אני חושב שעדיין חשוב להכיר ולכבד את ההיסטוריה של חפצי התרבות היפהפיים האלה. אם אתה רוצה לקבל קעקוע של גולגולת הסוכר, אין באמת קבוצה מוגדרת של כללים עבור העיצוב. צורת הגולגולת עצמה יכולה להיות הצורה המסורתית יותר של הסנטר הריבועי או בסגנון הוואקסאן המוגזם יותר עם עצמות הלחיים הגבוהות והבולטות. הגולגולת יכולה להיות מעוטרת כמעט כל דבר שאתה רוצה: פרחים, מערבולת, תפרים, צורות גיאומטריות, כוכבים, נקודות, קווים, וכו 'אם אתה מתקשה לבוא עם רעיונות על איך לקשט את הגולגולת הסוכר שלך, אמן הקעקועים שלך יכול לעזור לך להחליט על סמך דברים שאתה אוהב. כמו כל קעקוע, כלל האצבע היחיד הוא לעולם לא להעתיק רעיון של מישהו אחר. לבוא עם משלך וזה יהיה הרבה יותר משמעות בשבילך בטווח הארוך.

No Replies to "זה לא רק עיצוב מגניב: ההיסטוריה של גולגולת הסוכר"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    9 + 1 =