כאשר אישה צריכה לראות רופא עבור נשירת שיער?

כאשר אישה צריכה לראות רופא עבור נשירת שיער?

נשירת שיער יכול להיות מפחיד מאוד, במיוחד כאשר אתה לא יודע מה גורם לזה. אבל כמה נשירת שיער היא נורמלית? מה יכול להיות גורם שלך? והכי חשוב, כאשר אתה צריך לראות רופא?

בעוד נשירת שיער נחשבת בדרך כלל כבעיית "הבחור", נשים מהוות 40% מהסובלים מאובדן שיער אמריקאי, על פי איגוד נשירת השיער האמריקאי. להבין מדוע אישה מאבדת שיער הוא מסובך.

נשירת שיער באישה יכולה להיגרם על ידי שורה של בעיות, ואילו עם גברים זה כמעט תמיד ניתן להאשים על התקרחות גברית תורשתית. 

כאן, אנו דנים מה נורמלי ומה לא יכול להיות. 

גורם של נשירת שיער רגיל 

כולם מאבדים בין 40 ל 120 קווצות ביום. כמה אתה מאבד תלוי כמה שיער יש לך, הגיל שלך, ההורמונים שלך (חושב שלאחר ההריון שפיכה, שהוא נפוץ מאוד) ואת מחזור הצמיחה של השיער שלך. אנשים עם שיער עדין נוטים להיות יותר גדילים ולכן יאבד שיער יותר מדי יום מאשר אחיותיהם עבות השיער והאחים. השיער שלך גם רזה ככל שאתה מתבגר, במיוחד לאחר גיל המעבר לנשים. 

רוב נשירת השיער נחשב נורמלי. איבוד שיער רגיל יכול להיגרם על ידי גורמים אלה:

 • שפיכת העונה. מחזור החיים של קווצת שיער טיפוסי הוא בין 24 ל -72 חודשים. במהלך תקופה זו, זקיק השיער עובר 3 שלבים: שלב הצמיחה שלב מנוחה, אשר מוביל את השלב הבמה.  
 • עונתיy. כמה מומחים מאמינים שאנשים מאבדים יותר שיער בסתיו מאשר בכל עונה אחרת. זה עשוי להיות קשור לחום בקיץ, אבל אף אחד לא יודע בוודאות.
 • הְזדַקְנוּת. מארק אברם, MD, מומחה להשתלת שיער במנהטן, אמר למגזין אל: "ככל שאנו מזדקנים, הזקיקים מתכווצים, מייצרים גדילים קצרים יותר וקצרים יותר, ואז הזקיקים מתחילים למות, קצב זה ומידת התהליך הם עניין של גנטיקה ".
 • לאחר לידה  איבוד שיער יותר מהרגיל בחודשים שלאחר הלידה הוא נורמלי. גלה מדוע ומתי אתה יכול לצפות שזה יעצור במאמר, עזרה! היה לי תינוק ועכשיו השיער שלי נופל.

נקבה נקבה נשירת שיער

חלק מהנשים סובלות מחוסר איזון הורמונלי שיכול להוביל לנשירת שיער נשית. נשים עם נשירת שיער נשירת שיער בדרך כלל חווים דילול בחלק הקדמי ואת החלק העליון של הקרקפת.

אם אתה מבחין בחלק שלך הוא מקבל יותר או שאתה יכול לראות את הקרקפת דרך השיער שלך, אתה יכול להתייעץ עם רופא לבדיקות דם. נקבה נקבה נשירת שיער קשורה הורמונים, אשר יכול להיות מוסדר תחת טיפול של רופא. במקרים חמורים, ניתן להתייעץ עם "trichologist", רופא המתמחה נשירת שיער.  

גורם של נשירת שיער זמנית

איבוד שיער זמני עלול להיגרם על ידי תרופות או מחלות. כדי לעצור את נשירת שיער, אתה יכול לשקול שינוי תרופות. אם נשירת השיער שלך היא מחלה, ברגע שאתה מטפל בחסר בוויטמין או מחלה, השיער שלך צריך לגדול בחזרה.

הגורמים השכיחים של נשירת שיער זמנית כוללים:

 1. אֲנֶמִיָה. על פי דרמטולוג ג 'ורג' קוטסארליס, MDD, מנהל של אוניברסיטת פנסילבניה שיער הקרקפת, חוסר ברזל (אנמיה) הוא גורם שכיח של נשירת שיער. מאיו קליניק מדווח כי כ -20% מהנשים סובלות מחסר בברזל. בדיקת דם פשוטה יכולה לקבוע אם יש לך אנמיה. 
 1. מחלה או מתח אינטנסיבי לפעמים נשירת שיער מתרחשת כתוצאה של מחלה. מתח, ירידה במשקל מופרז, חוסר ברזל, זאבת והפרעות בלוטת התריס יכול גם לגרום לנשירת שיער.
 2. סמים המושרה נשירת שיער יכולה להיות תופעת לוואי של כמה תרופות. הנה רשימה קצרה של תרופות שיכולות לגרום לאובדן שיער מוקדם מדי וזמני, על פי איגוד נשירת שיער אמריקנית: מדללי דם, תרופות מפרקים, תרופות דו קוטביות, תרופות נוגדות דיכאון, כולסטרול, תרופות ללחץ דם גבוה (חוסמי ביתא), תרופות דלקתיות וכיב תרופות ידועים לדחוף את זקיקי השיער בטרם עת לתוך השלב מנוחה. אם אתה מאבד שיער, אתה יכול לשקול את סוגי התרופות שאתה לוקח. קרא את התרופה המלא של התרופה או לשאול את הרוקח אם נשירת שיער היא תופעת לוואי ידועה. ראה רשימה מלאה של קשרי תרופות פוטנציאליים לנשירת שיער באתר האיגוד האמריקאי לאיבוד שיער.
 1. אמצעי מניעה בעל פה גלולות למניעת הריון יכולות לגרום לאובדן שיער אצל כמה נשים הרגישות לחוסר איזון הורמונאלי. נשירת שיער יכולה להתחיל בזמן נטילת הגלולה או בחודשים לאחר שתפסיק.
 2. השיער משך חזק מדי  אתה יכול לגרום לנשירת שיער כאשר אתה מושך את השיער שלך חזק מדי לאורך זמן על ידי לשים את זה cornrows, מותגים חזק, חזק ponytails והרחבות שיער. אלה יכולים לגרום לטראומה על זקיקי השיער.

כיצד לאבחן ולטפל נשירת שיער

יש סוללה של בדיקות כי יכול להתבצע על ידי רופא כדי להבין אובדן שיער גורם. אתה יכול למצוא יותר על האגודה האמריקנית של נשירת שיער.

באשר לטיפול, יותר ויותר ללא מרשם נשירת שיער טיפולים פגע בשוק מדי שנה, אבל רק ה- FDA אישר טיפול נשירת שיער הוא minoxidil. Minoxidil (הידוע בכינויו Rogaine) עובד 60-70 אחוזים מהמקרים על ידי שיפור היכולת של זקיק לייצר שיער. קרא עוד על אפשרויות הטיפול עבור נשירת שיער. 

עוד על נשירת שיער:

 • עֶזרָה! היה לי תינוק ועכשיו השיער שלי נופל
 • נשירת שיער ומחלות בבלוטת התריס
 • שיער דליל או נשירת שיער כתרופה דו קוטבית תופעות לוואי

No Replies to "כאשר אישה צריכה לראות רופא עבור נשירת שיער?"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 8 = 2