איך להיפרד עם השיער שלך

איך להיפרד עם השיער שלך

כולנו היינו שם. הגיע הזמן לשנות את היירסטיליסטים, ושניכם הייתם ביחד מספיק זמן עכשיו, כי זה מרגיש כאילו אתם נפרדים עם חבר. אתה רוצה פשוט לא לקרוא לה בחזרה, אבל אשמה, מתח, ואת החרדה שאולי תראה אותה במכולת והיא תדע שאתה בוגד בה היא מכריע מדי! בנוסף, אנו מפתחים ידידות עם אנשים שעושים את השיער שלנו, אז עדיף לשמור על כל התהליך ידידותי.

ישנן סיבות רבות כי ייתכן שהגיע הזמן לעבור על שיער חדש. הנה הדרך הנכונה לטפל בכל מצב, לא משנה כמה מסובך.

המחירים שלה הלכו יותר מדי

זוהי אחת הסיבות הנפוצות ביותר שאנשים צריכים לעבור על מעצב שיער חדש. זה מצער במיוחד כאשר זה המצב כי הסטייליסטית לא עשה שום דבר כדי להפוך אותך, הלקוח שלה, אומלל. זה רק סיכון של המקצוע. כמו hairstylists להשתפר ועוד ביקוש, המחירים שלהם להגדיל. אם אתה על תקציב הדוק, חשוב להישאר בתוך אזור הנוחות שלך. אז, איך אתה מתפרק (במיוחד אם אתה רוצה להישאר באותו סלון)?

ראשית, לשאול על קופונים, מבצעים, תוכניות הנחה. האם יש להם תוכנית הפניה? (היי, אם היא טובה, ספר לחברים שלך עליה - אתה עשוי לקבל אשראי לסלון עבור כל הפניה).

שנית, להיות כנה איתה. תן לה לדעת שאתה באמת מתרגש שהיא עושה כל כך טוב, אבל התקציב שלך אינו מאפשר לך להמשיך לשלם את זה הרבה עבור שירותי השיער שלך.

אולי אתה יכול ללכת מעצב פחות זול לקצץ בכל פעם אחרת אתה צריך תספורת כדי לחסוך כמה דולרים.

אתה יכול למתוח את שירותי צבע שלך החוצה? אולי ללכת עם משהו קצת פחות יקר הדורש פחות תחזוקה. שאל את מעצב אופנה אם יש משהו שהיא יכולה להמליץ ​​כי ידרוש פחות ביקורים בסלון.

התספורת האחרונה שלך היתה איומה

זה גם נפוץ להמשיך הלאה כאשר התספורת האחרונה שלך היה פשוט נורא. אבל לא לזוז על כל כך מהר! אם אתה כבר לא, להתקשר הסטייליסטית שלך ולשוחח איתה על החתך שלך. אולי אתה לא מעצב את זה נכון, אולי זה פשוט צריך tweaking קצת, או אולי לחתוך פשוט לא עובד עם סוג השיער שלך. כך או כך, לתת לה הזדמנות שנייה. רוב הסטייליסטים יבקשו ממך לחזור, ולעתים קרובות לא יהיה תשלום עבור ציוץ תספורת. עכשיו, אם ביקשת ממנה לתת לך בוב, ואתה משנה את דעתך ולהחליט שאתה רוצה לחתוך פיקסי במקום זאת, זה סיפור אחר. אם אתה רק צריך את השכבות שלך tweaked או כמה מיזוג נעשה, זה יכול להיות כל מה שאתה צריך לאהוב את התספורת.

אם הסטייליסט שלך לא מנומס על תיקון התספורת שלך, overcharges לך או שאתה עדיין שונא את זה, אולי הגיע הזמן להמשיך הלאה. רק תן לה לדעת שאתה לא בדיוק מרגיש את החתך בפעם האחרונה או שתיים, ואתה רוצה לתת עוד מעצב אופנה לנסות לראות אם זה עוזר. רוב הסטייליסטים לא נעלבים מכנות. לפעמים, בתור מעצב שיער, אתה פשוט לא מתחבר עם לקוח, וזה לא נישואים טובים. ובשבילי זה בסדר. הייתי רוצה שהלקוחות שלי יהיו מאושרים, לא משנה מי יחתך את השיער שלהם.

היא תמיד מאחורי לוח הזמנים

מצב זה קרה לי בעבר. אהבתי את הסטייליסטית שלי, אבל היא תמיד רץ לפחות 15-20 דקות מאחורי לוח הזמנים ואז היא נראתה ממהרת דרך השירותים שלי אז היא לא לקבל יותר מאחור.

אז איך אתה מקבל את זה בעבר? ובכן, אם אתה מוכן להמשיך הלאה, אני ממליץ להודיע ​​לה. שוב, כנות היא המדיניות הטובה ביותר. תגיד לה, "אני אשמח לך להמשיך לעשות את השיער שלי, אבל זה נראה כאילו אתה תמיד מאוחר או שאתה תמיד מיהר." אם שום דבר אחר, אולי היא תבין שהיא מרגיעה את הלקוחות שלה ועושה שינוי בתזמון שלה.

אם אתה רוצה לשמור אותה בתור מעצב, לשאול כמה שאלות כאשר אתה קורא. אתה יכול לומר, "מהו היום הפחות עסוק שלך השבוע", או "אני צריך להיות בפגישה אחרת מיד לאחר התספורת שלי, אתה בטוח שיהיה לך מספיק זמן כדי להשלים את השירות שלי?" אתה יכול גם להיות כל כך נועז רק לספר לה כי אתה שם לב היא תמיד מיהר ומאחור.

כמו שאמרתי, קצת יושר עשוי לעזור לה להבין כי שיטות תזמון שלה צריך לשנות.

היא פשוט לא רואה את החזון השיער שלך עוד

יחסי לקוח / hairstylist הוא הרבה כמו היכרויות. אתה עובר את שלב ירח הדבש שבו היא סלע את עולם השיער שלך, ואז לפעמים זה נעשה מעופש, וכמובן, יש פעמים כאשר אתה פשוט לא רואה עין בעין. זה נורמלי לחלוטין, אבל אם החלק המעופש של היחסים לא השתפר בשלוש או ארבע התספורות האחרונות, זה יכול להיות רק הזמן להמשיך הלאה. זה פרידה קשה במיוחד אם שניכם היו יחד במשך זמן רב!

אז מה את אומרת? "זה לא אתה זה אני." "אני רק צריך קצת מקום." זו התחלה. אבל שוב, אני חושב יושר היא הדרך ללכת. כמובן, אתה יכול פשוט להתעלם ממנה, אף פעם לא להתקשר שוב, ואני מקווה שאתה לא להיתקל בה איפשהו ציבורי עם מדגיש חדש, אבל אני חושב המסלול טוב יותר הוא רק לתת לה לדעת שאתה צריך שינוי. כמו שאמרתי קודם, כתסריטאית, אני יודע שכל מערכות היחסים אינן מושלמות ושאני לא תמיד מקבל את מה שהלקוחות שלי מחפשים. אני מעדיף שהם אוהבים את השיער שהם צריכים להסתכל כל יום, מאשר לדאוג לפגוע ברגשות שלי. אם זה אומר לעבור על מעצב שיער חדש, אני אפילו שמח להמליץ ​​על מעצב אופנה חדש שעשוי להבין את השיער של הלקוח שלי יותר ממה שאני עושה.

No Replies to "איך להיפרד עם השיער שלך"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    24 + = 30