למד את היסודות של מרקם השיער, נקבוביות, וגמישות

למד את היסודות של מרקם השיער, נקבוביות, וגמישות

כאשר עובדים עם השיער, תחילה עליך ללמוד את היסודות. אני יודע דברים כמו פיגמנט הבסיסית, צורות ראש והגדרות של מרקם השיער אולי העיניים שלך מתגלגל בחלק האחורי של הראש שלך, אבל זכור כי אתה לא יכול לקפוץ לראש המדרגות, אתה חייב לקחת כל צעד. עם ההקדמה השראה, אנו מביאים לך, את ההגדרות של מרקם, נקבוביות, וגמישות!

מרקם

מרקם השיער של אדם יכול להיות מחולק לשלוש קטגוריות של קנס, בינוני או גס.

סוג המרקם נקבע על ידי איך השיער צומח מתוך זקיק. אם השיער שלך סמיך ומתולתל, אז צורת הזקיק שלך יהיה דומה אליפסה גדולה. אם זה בסדר ו מתולתל אז זקיק יהיה רזה, סגלגל קטן יותר. שיער ישר צומח מתוך זקיק עגול, וכן הלאה. אתה יכול להתייחס לתרשים לעיל כדי לקבל חזותית של איך הצורה והגודל של זקיק השיער להשפיע על מרקם. מילה נוספת המשמשת לתיאור מרקם, היא צפיפות. הצפיפות נקבעת על ידי כמה עבה הוא גדיל השיער. ככל שהזקיק השיער גדול יותר, כך הסמיך עבה יותר. לדוגמה, אם למישהו יש שיער עדין, גלי, אז זקיק השיער שלהם יהיה קטן אליפסה.

נַקבּוּבִיוּת

נקבוביות מתייחס ליכולת של השיער לשמור על לחות. שכבת לציפורן של השיער מתנהג כמו ספוג. כמו לציפורן מקבל פגום, הוא פחות מסוגל לשמור על לחות ומתחיל לאבד את יכולות המגן שלה.

נקבוביות היא מסובכת כי אם השיער הוא נקבובי מאוד, זה יהיה לספוג הרבה לחות, זה פשוט לא להחזיק אותו. זה משהו לזכור כאשר צביעת שיער. אם אתה עובד עם לקוח שיש לו שיער פגום, נקבובי, אז להיזהר כאשר ניסוח גוון, כמו השיער הוא הרבה יותר סביר למצוץ את הצבע ולפעמים לשנות את התוצאות.

אם העור הוא נקבובי מאוד, זה צריך להיות מתוקן עם חלבון וטיפולי לחות כך השיער יכול להחזיק על לחות, אשר מזין ומגן על השיער.

גְמִישׁוּת

אם אתה לוקח קווצה אחת של שיער, למתוח אותו ואז הוא חוזר חזרה למצבו המקורי ללא בליעה או שבירה, אז השיער שלך יש גמישות טובה (ואת עשית בדיוק מה שנקרא מבחן אלסטיות!). אם השיער מצליפה, אז יש לך גמישות ירודה. מצב גמישות השיער שלך נקבע על ידי קשרי המימן בשערך וכיצד הם רכים וגמישים הם מבוססים על צריכת המים שלהם. לדוגמה, לא משנה כמה פגום השיער שלך, זה יהיה תמיד יש יותר גמישות כאשר הוא רטוב. לאחר גמישות השיער טוב הוא אינדיקציה כי המערכת מאוזנת היטב שלך, כי השיער שלך מקבל לחות מספקת וחלבון.

No Replies to "למד את היסודות של מרקם השיער, נקבוביות, וגמישות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    95 − 85 =