איך להתגבר על להיות הקורבן ואת perpetrator של לחץ חברתי

איך להתגבר על להיות הקורבן ואת perpetrator של לחץ חברתי

לחץ חברתי הוא דבר אחד כי כל בני הנוער יש במשותף. אתה לא יכול לברוח מזה; זה בכל מקום. לא משנה כמה פופולרי אתה, כמה אהב אתה יכול להיות או איך ביחד אתה מרגיש, במוקדם או במאוחר תצטרך להתמודד עם לחץ חברתי.

בין אם זה לחץ כדי להתאים לנורמה קבוצתית או ללחץ לפעול באופן מסוים לחץ חברתי הוא משהו שכולם צריכים להתמודד איתו בשלב כלשהו בחיים שלהם. כמה בהצלחה אתה מטפל לחץ חברתי תלוי הרבה על איך אתה מרגיש לגבי עצמך ואת המקום שלך בעולם.

לחץ חברתי גורמי סיכון עבור בני נוער

ישנם גורמי סיכון מסוימים ללחץ חברתי, תכונות אישיות שהופכות אותך נוטה יותר להיכנע ללחץ. התכונות שהכניסו אותך בסיכון גבוה יותר לירידה למלכודת לחץ על עמיתים כוללות:

 • הערכה עצמית נמוכה
 • חוסר ביטחון
 • אי-ודאות לגבי מקום זה בתוך קבוצת עמיתים
 • אין עניין אישי בלעדי של קבוצת עמיתים
 • תחושה מבודדת מן בני גילם ו / או המשפחה
 • יכולות או ביצועים אקדמיים ירודים
 • פחד מעמיתים
 • חוסר קשרים חזקים עם חברים
 • מרגיש שחברים יכולים להדליק אותך
 • סגור קשר עם בריון

טיפים לטיפול לחץ חברתי

איך אתם מתכוננים להתמודד עם לחץ חברתי ולנצח? יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות. הכן תסריט נפשי של איך אתה רוצה להתמודד עם מצבים לא נוח. תסריט את התגובה שאתה רוצה במצב נתון לשחק את התסריט החוצה את הראש שלך שוב ושוב.

דע איפה אתה עומד על נושאים מרכזיים כמו סקס, סמים ואלכוהול ולא מאפשרים לאף אחד לגרום לך לסטות מהמיקום שלך.

אף פעם אל תפחדי לדבר ולהגיד לאחרים את הגבולות שלך. אתה עלול לקבל קצת להקניט בהתחלה, אבל רוב האנשים מכבדים את הגבולות של אחרים כאשר הם יודעים מה הם.

אף פעם לא לקחת חלק בכל הצקה. לגרום לאנשים אחרים להרגיש רע או עצוב היא דרך איומה לנסות להשתלב. מסרבים לחלוטין לקחת חלק בכל דבר שנועד לגרום נזק או מצוקה לאדם אחר לדבר אם מצב כזה עולה.

אתה לא צריך להיות כועס או עימות, אבל אדם אחד עומד על מה נכון הוא בדרך כלל מספיק כדי לעורר אחרים לעקוב.

תחשוב על עצמך כמנהיג ולפעול בהתאם. ככל שאתה רואה את עצמך בתפקיד מנהיגות יותר נוח אתה מרגיש להרגיש את הדעות שלך ואת הרגשות.

תמיד להיות נוח עם הבחירות שלך

כאשר מצבים מכוערים מתעוררים לחץ חברתי בעיטות להילוך גבוה זה קל מאוד להיתפס ברגע ולשכוח כי תצטרך לחיות עם הבחירות שתבצע. אם אתה נותן ולעשות משהו שהוא בניגוד לדמות שלך או מערכת הליבה ערך זה יגרום לך מצוקה מאוחר יותר ואתה תרגיש חרטה.

כאשר לחץ חברתי rears הראש המכוער שלה מנסה להתמקד איך אתה מרגיש לגבי מה שקורה במקום להיתפס בקהל. תמיד לעמוד על מה שאתה חושב נכון.

יש אנשים שלא אוהבים את זה כאשר אתה הולך נגד הקבוצה אבל עושה את הדבר הנכון הוא מתגמל. לחץ חברתי רק עובד אם אתה נותן לו, אם אתה מסרב לתת לו להפחיד אותך זה מאבד את כוחו. הסוד הוא להיות אסרטיבי מבלי להפוך לדרשן או לצדיקים. לעמוד על הקרקע שלך, אבל להימנע מעמידה על סבוניה. זכור, לחץ חברתי יכול רק לנצח אם אתה נותן את זה.

No Replies to "איך להתגבר על להיות הקורבן ואת perpetrator של לחץ חברתי"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  35 + = 40