סבא וסבתא

סבא וסבתא

בני נוער יש מוניטין כזה להיות קשה כי גם סבים יכול להיות נוטה לתת להם קצת תוספת החדר. באופן אירוני, עם זאת, בני נוער צריכים יחסים משפחתיים בדיוק כמו ילדים אחרים ואולי אפילו צורך מיוחד עבור מערכות יחסים עם הסבים שלהם. מאז הסבים הם צעד אחד מן ההורים, הם יכולים לספק לבני נוער עם פרספקטיבה כי ההורים לפעמים חסרים.

כמובן, בני נוער סבתא גם מציגים מכשולים יש להימנע אם סבא הוא לשמור על יחסים בריאים עם שני דורות.

הנה כמה מהדברים שסבים יכולים לעשות:

תקשיב ותזדהה. רוב הזמן, כאשר בני נוער מחפשים אוזן, הם רוצים לוח נשמע, לא פתרונות. מדברים על מצבים בחייהם יכולים לעזור להם למיין את הדברים, גם אם המאזין לא אומר מילה. רוב הסבים, לעומת זאת, ירצו להכניס תצפית קטנה או קצת עצה מפעם לפעם, וזה לא מזיק אם נעשה באופן לא שיפוטי.

ספר על חוויות דומות. לפעמים בני נוער מרגישים שהם היחידים עם בעיות מסוימות. לספר על זמן שבו אתה או קרוב משפחה אחר היה בעיה דומה יכול להביא פרספקטיבה. שמור את הסיפורים קצר, ולהיות ערני עבור סימנים כי הנער שלך הוא לא מעוניין. אם הוא או היא לא מעוניין, להמריא את הסיפור במהירות, כפי שאתה כנראה מבזבזים את הזמן שלך.

פתח את הלב ואת הנפש. בני נוער שנאבקים בהפיכתם למבוגרים לעיתים קרובות רעבים לדיונים על אירועים עכשוויים, פילוסופיה, אהבה, פוליטיקה, דת ומשמעות החיים. אם אתם וילדיכם חולקים על פוליטיקה או דת, אל תבינו את נקודת המבט של ההורים, אבל אתם מוזמנים להסביר את עצמכם.

אל תבקרו את המראה של נערכם. אתה אולי לא אוהב או לאשר של הנער של הנער שלך אופן ההלבשה, סגנון השיער או קישוט הגוף כגון פירסינג, אבל להישאר אמא. אחד משני הדברים נכון: או להורים אין בעיה עם הבעיה, או שהם אינם מסוגלים או אינם רוצים לשלוט בה. בכל מקרה, אתה תהיה ספינינג הגלגלים שלך אם אתה מבקר ואולי לפגוע במערכת היחסים שלך עם הנכד שלך גם כן. זה לא אומר שאתה לא יכול לענות בצורה טקטית אם הנכד שלך שואל את דעתך, אבל לא לעצור את הנשימה שלך מחכה שזה יקרה.

האם ללמוד משהו על העולם שלהם. אל תחוש שאתה צריך להיות לגמרי משכיל עם תוכניות הטלוויזיה האהובה עליך, סרטים, מוסיקה ותרבות, אבל לעשות מדי פעם סיכון לתוך העולם שלהם. ייתכן שתרצה לבחור תוכנית טלוויזיה אחת או להקה אחת כי הנכד שלך אוהב שאתה יכול גם להתייחס. חלק הערעור שלך הוא שאתה לא נער אחר, אז לא להתפשר על זה. אבל חלק מהתרבות של מתבגר שלך מראה שאתה רואה את היחסים ככביש דו סטרי.

אל תהיה צד להכות את ההורים. אם נכד רוצה לפרוק את הוריו, זה בסדר להקשיב, אבל לא להצטרף.

למעשה, זה בסדר להזכיר בעדינות את הנכד של היתרונות של ההורים.

אל תהיי פינק. אם הנכד שלך אומר לך משהו, אל תעביר אותו להורים, אלא אם כן זה עניין רציני הקשור לבריאות או לבטיחות. זה רעיון טוב כדי לקבל את ההנחיות שנקבעו לפני שהם הופכים בעיה. תן לנכד שלך לדעת שתשמור על סודיות, אלא אם כן זה יעמיד אותו בסיכון.

שים לב להודעות שאתה שולח באמצעות מתנות. נכדה שאוהבת בגדים עשויה לאהוב סוודר חדש, אבל אם אתה נותן לה ספר, אתה אומר שאתה יודע שיש לה גם צד רציני.

 • קָשׁוּר: מתנות חמות לנכדים

להתעניין בחינוך שלהם. שאל שאלות על השיעורים שלהם. הצג עניין בציונים. לפתוח דיאלוג על תוכניותיהם העל-תיכוניות. ייתכן שתרצה להתנדב לצאת לביקור בקמפוסים עם נכדים מבוגרים.

תמיכה הנכדים שלך בפעילות הלימודים הנוסף שלהם. בשל מרחק או תנאים אחרים, ייתכן שלא תוכל להשתתף בכל אירועי הספורט שלהם או הופעות אחרות, אבל ללכת כאשר אתה יכול. אם אתה משתתף באירועי ספורט, בצע את הכללים של sportsmanship טוב. לתרום לגיוס כספים אם אתה מסוגל מבחינה כלכלית.

 • קָשׁוּר: נוער ספורט צוותי נסיעות

להאכיל את גופם. בני נוער אוהבים לאכול, ואכילה יחד יכולה להיות חוויה מליטה. לבשל עבור אותם אם אתה רוצה לבשל, ​​אבל לאכול בחוץ או מקבל outout יעבוד גם כן. האם לעודד הרגלי אכילה בריאים, אבל לעשות זאת באמצעות מזונות שאתה מציע ועל ידי להיות מודל לחיקוי טוב, לא על ידי ביקורת על העדפות המזון שלהם.

אפשר לנכדים לעזור לך.להיות נתון עבודה לעשות יכול להיות מספק עבור הנכדים, למרות שהם עשויים להיות בהתחלה עמידים. הצעה הצעה כגון, "מה דעתך על הגדרת השולחן בזמן שאני עושה את הסלט?" זה מהנה במיוחד עבור בני הנוער שלך אם הוא או היא יכולים לעזור לך ללמוד לעשות משהו, כמו הורדת מוסיקה או משחק וידאו.

לבסוף, להישאר הנוכחי עם הטכנולוגיה ככל האפשר.זה נהדר צריך קצת עזרה בזירה טק, ונכדים בדרך כלל שמחים לסייע. אל תהיה שלילי או מבטל על הרגלי הטכנולוגיה שלהם, או שאתה מסתכן ניכור אותם. חוץ מזה, בני נוער אינם צפויים לשנות את דרכם. אפשרות טובה יותר היא לחקור באמצעות הטכנולוגיה כדי להישאר מחובר עם הנכדים הנער שלך.

עוד גילאים ובמות:

 • תינוקות
 • פעוטות
 • לגיל הרך
 • ילדים בגיל בית הספר
 • תאומים
 • מבוגרים צעירים

No Replies to "סבא וסבתא"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  17 − 11 =