הנה כיצד הורים יכולים להגדיר ציפיות גבוהות עבור ילדים

הנה כיצד הורים יכולים להגדיר ציפיות גבוהות עבור ילדים

הדיון מתפרץ בין הורים ומומחים להתנהגות ילדים. האם הורים צריכים להציב ציפיות גבוהות עבור ילדיהם ולאחר מכן להסתכן בכך שהם מדוכאים ומתייאשים כאשר הם נכשלים? או שההורים לא יניחו ציפיות גבוהות לילדיהם ויעזרו להם להרגיש מוצלחים?

מחקר שנערך לאחרונה על ידי פרויקט מחקר משפחתי בהרווארד עולה כי ציפיות גבוהות בבית הספר מובילות לביצועים גבוהים.

בתמצית המחקר אנו קוראים:

אין לראות את מעורבות ההורים ולהגדירם במונחים צרים מדי, כגון מעורבות ישירה בהשלמת שיעורי הבית, שכן הדרישות המורכבות יותר ויותר של תכנית הלימודים בתיכון יאסרו על הורים רבים להיות מעורבים בדרך זו. עם זאת, הממצאים המופיעים על תקציר זה מצביעים על צורה חזקה של מעורבות ההורים היא הציפיות. הורים המחזיקים בציפיות גבוהות לבני הנוער שלהם, מעבירים אותם בבירור ומעודדים את המתבגרים לעבוד קשה כדי להשיג אותם, יכולים להשפיע על הצלחת התלמידים.

מתברר לי מילדותי, ומגידול חמשת ילדיי הציפיות הגבוהות אך הריאליסטיות חיוניות לגידול ילדים מצליחים. הורים המציבים ציפיות בדרך כלל רואים את ילדיהם עולים לרמה של ציפיות. לכן קביעת הסטנדרטים ברמות גבוהות אך ברורות תגרום לילדים לעלות עוד יותר.

יש לנו חבר שגדל בבית מאוד לא מתפקד. אבא היה מכור ואמא היתה פעילה. כשדיברתי עם ידידתי על שנותיו, הוא אמר. "גידלו אותנו בדיוק כפי שהוריו התכוונו, הם אף פעם לא הגיעו לשום דבר, וגם לא". כפי שחקרתי עוד יותר, הוא אמר, "הם ציפו לגמרי שנפציץ את בית הספר, כך ש'ד'ס' ופ' היו מקובלים.

פינו אותנו מבית לבית והלכנו מבית ספר אחד למשנהו. עשינו בדיוק מה שמצפים מאיתנו לעשות ".

זה חבר מצא כי יש לו מתנה לאתלטיקה, והיה מאמן בבית הספר התיכון כי השראה לו לחפש משהו טוב יותר. מה שהוא למד מן המאמן הזה, ומבוגרים אחראים אחרים לאחר מכן, היה שהוא יכול לעלות לרמה של הציפייה שלו. אם המאמן חשב שהוא יכול לרוץ מהר יותר מאשר המתחרים שלו, הוא למד שהוא יכול. ציפיות נמוכות, ביצועים נמוכים. ציפיות גבוהות, ביצועים גבוהים, בספורט ובחיים.

אז, אם אנחנו מאמינים בציפיות גבוהות, איך אנחנו יכולים להגדיר אותם כראוי כך הילדים שלנו לעלות לרמה של הציפיות שלהם אבל לא בסופו של דבר מתייאש כאשר הם לא ממש להגיע לרמה זו?

ציפיות גבוהות העברת ילדים קדימה

ילדים עם הורים בעלי ציפיות גבוהות נוטים לשאוף להגיע אליהם. בין אם עם ציונים בבית הספר, עם השתתפות צופיות או פעילויות אחרות, או בספורט, עצם המאמץ של ציפייה גבוהה מביא התקדמות. תחשוב על אימון משקולות. המפתח כדי להיות מסוגל להגדיל את כוח הגוף העליון היא לקבוע מטרה גבוהה, להקים אבני דרך לאורך הדרך ולאחר מכן להעביר שם בהתמדה.

הספסל הקשה קצת יותר ממה שאתה חושב שאתה יכול, או ממה שעשית לפני כמה ימים, עוזר לך להיות משקולת טובה יותר. גם אם אתה לא יכול להגיע למטרה שלך להתחרות בתחרות מר היקום, אתה יותר טוב למאמץ.

ילדים עם הורים בעלי ציפיות גבוהות נוטים לשאוף להגיע אליהם. בין אם עם ציונים בבית הספר, עם השתתפות צופיות או פעילויות אחרות, או בספורט, עצם המאמץ של ציפייה גבוהה מביא התקדמות. תחשוב על אימון משקולות. המפתח כדי להיות מסוגל להגדיל את כוח הגוף העליון היא להגדיר מטרה גבוהה, להקים אבני דרך לאורך הדרך ולאחר מכן לעבור שם בהתמדה. הספסל הקשה קצת יותר ממה שאתה חושב שאתה יכול, או ממה שעשית לפני כמה ימים, עוזר לך להיות משקולת טובה יותר. גם אם אתה לא יכול להגיע למטרה שלך להתחרות בתחרות מר היקום, אתה יותר טוב למאמץ.

להיות ברור בתיאור הציפיות 

כשהתבגרתי גיליתי שיש לי כישרון למדע, ובייחוד לביולוגיה. הוקסמתי מחיים. הורי ציפו שאני אהיה רופא או ביולוג מולקולרי או משהו כזה. מאוחר יותר, חשבתי שההורים שלי התאכזבו כאשר בחרתי במינהל הציבורי כשדה הקריירה העיקרי שלי. שנים לאחר מכן, כשדיברתי עם אמי ואבא שלי, גיליתי שהציפיות שלהם היו באמת על היותי בתחום קריירה שסקרן אותי, בכלל לא על ביולוגיה. לכן, כדי למנוע סוגיות כאלה, עלינו להיות ברורים לגבי הציפיות שלנו.

תירה עבור לטווח ארוך, אבל להתמקד קצר טווח 

אם הציפיות שלנו לילדינו קשורות לחינוך אקדמי, כדאי לדבר על זה באופן קבוע. אבל אם נזניח את החידון של השבוע הזה בהיסטוריה, נשלח את המסר הלא נכון לילדינו. לעזור להם ללמוד על חידון ההיסטוריה הוא חלק חשוב בקביעת הציפייה לגבי המכללה.

לזהות הצלחות 

כאשר אלה צעדים קטנים קורים היטב (כמו A על חידון ההיסטוריה), חשוב לחגוג את הניצחונות. אם הציפיות שלנו הן להיות שחקן בייסבול גדול, קח את הזמן לתת חמישיות גבוה או לצאת לטיפול כאשר הבן שלך הופך את המחזה הכפול בליגה הקטנה. כאשר הילדים מתקדמים לקראת הציפיות הגבוהות שלהם, תן להם לדעת שאתה מרוצה.

למד מ סטארבקס

היה לי אירוע בחיים לפני מספר שנים, שם היה לי כישלון אישי ענק. ידעתי שיש לי פוטנציאל לעשות משהו גדול, ונכשלתי כישלון חרוץ. ובעוד כמה מן הדלתות חשבתי לפתוח לי עכשיו סגורים, למדתי איך להתקדם בכיוון אחר ושוב להגדיר את המראות שלי גבוה. אנו יכולים ללמד את ילדינו את הלקח אותו אנו מסייעים להם לטפל בבעיות ובכשלונות. טיפול בהם באור חיובי על ידי ראיית איך נוכל ללמוד מהטעות ולא לעשות את זה שוב ייתן להם מיומנות קריטית לעבור את החיים.

התהילה הגדולה ביותר שלנו היא לא לעולם לא נכשל, אבל עולה בכל פעם שאנחנו נכשלים. - ראלף וולדו אמרסון

להיות מוכן להסתגל לשינוי הנסיבות

לפעמים, מה שמתחיל כציפיות ריאליסטיות הופך לבלתי מציאותי. דברים משתנים לאורך הדרך. אולי ציפייה לנצח בטורניר הופך להיות בלתי אפשרי עקב פגיעה. אולי להפציץ מבחן אחד מוקדם בסמסטר עושה A כמעט בלתי אפשרי. כאשר דברים כאלה מתרחשים, להיות מוכן להתאים את הציפייה אחת כי הוא בר השגה עם מאמץ. החזקת עיקשות לציפייה כאשר הנסיבות משתנות היא נוסחה לאכזבה מתמשכת.

כאשר אנו עוזרים לילדינו ללמוד כיצד להצליח, הציפיות הגבוהות אך הריאליות הן כלי חשוב. הגדרת ציפיות גבוהות עבור הילדים שלנו ולסייע להם ללמוד כיצד להשיג הצלחה היא מיומנות כל האבות צריך.

No Replies to "הנה כיצד הורים יכולים להגדיר ציפיות גבוהות עבור ילדים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    27 − = 22