הצגת הילד שלך על מחשבים ואינטרנט

הצגת הילד שלך על מחשבים ואינטרנט

אין זמן נכון או לא נכון להציג את הילד שלך למחשב המשפחה. בדיוק כמו להחליט מתי לקנות את האופניים הראשונים, או כאשר הילד שלך יכול לצאת לבד עם חברים, הבחירה תהיה מבוססת על סגנון ההורות שלך, הערכים שלך, והכי חשוב, המוכנות של הילד שלך. שקול את אבני הדרך הבאות כפי שאתה לעזור לילדיך ללמוד כיצד להשתמש במחשב, כיצד לתקשר באינטרנט, וכיצד להישאר בטוח.

מבוא למחשב

בהתאם אורח החיים שלך, את ההקדמה הבסיסית למחשב עשוי להיות מוקדם ככל שבוע או שבועיים כפי שאתה מחזיק את התינוק שלך לגלוש באינטרנט. במציאות, עם זאת, רוב הילדים אפילו לא שם לב למכונה עד לפחות 6 חודשים. לאחר נקודה זו, הם עשויים להתחיל להבחין בצבעים, בתמונות ובצלילים.

בין הגילאים 1 ל -2, הילד שלך יתחיל להבין את היסודות של סיבה ותוצאה, כמו גם את הצורך להיות עדין עם המקלדת. ישנם משחקים שדורשים פשוט לגעת מפתח על המקלדת עבור משהו קסום שיקרה. אם הילד שלך מעוניין ואתה מוכן לקחת את הצעד, זה זמן טוב להתחיל להציג את היסודות של המקלדת ואת העכבר. אל תצפה יותר מדי, עם זאת. הם יהיו בעיקר לחקור בשלב זה, קרוב לוודאי לא יש את הכישורים המנועיים עדין לשלוט על העכבר.

שימוש בתוכנה עם מבוגר

בגיל של 3 או 4, הילד שלך יתחיל להיות מוכן תוכנה אמיתית עם storylines ו פאזלים לפתור.

זה הזמן לעזור להם ללמוד להשתמש בעכבר כדי להתחיל להבין מה המקלדת. הם יזהו אותיות ומספרים, ורבים מהתוכנות הזמינות יתמכו בלמידה זו. המיקוד בגיל זה יכלול צבעי למידה, צורות, אותיות ומספרים. הם יתרגלו פשוט קיבוץ מיון, ואולי לזהות דפוסים.

זה גם גיל טוב למוסיקה ותוכנה אמנותית. הקפד לאזן את האוסף בין תוכנת למידה מובנית, שבה יש תשובה נכונה או שגויה ותוכנת הפעלה פתוחה, שבה הם יכולים ליצור או לחקור באופן חופשי.

זהו גם עידן חשוב לעידוד הרגלי מחשוב בריאים, כגון שימוש בתנוחה נכונה והפסקות קבועות.

שימוש בתוכנה באופן עצמאי

ישנן חבילות תוכנה רבות המיועדות לילדים צעירים שאינם דורשים קריאה בכלל. ברגע שהילד שלך מבין איך להשתמש בעכבר, הם מבוגרים מספיק כדי להשתמש במחשב בעצמם. בסביבות גיל 4 או 5, הם עדיין משתמשים בתוכנות לגיל הרך, אך ייתכן שהם יוכלו להשתמש בו באופן עצמאי. אתה יכול להתחיל ללמד אותם איך להפעיל את המחשב לסירוגין וכיצד להתחיל את החלקים האהובים עליהם של התוכנה. ודא שהם מבינים כללי משפחה על המחשב, כגון לבקש רשות ורק באמצעות תוכניות מסוימות בכוחות עצמם.

מקבל מקוון עם מבוגר

רוב אתרי האינטרנט דורשים לפחות יכולת קריאה מסוימת, ולכן הם לא מתאימים עד שהילד שלך מסוגל לקרוא משפטים פשוטים בקלות. זה בדרך כלל בכיתה א '. למרות שאולי אתה הלך מקוון עם הילד שלך בעבר, זה הזמן להתחיל לדבר על היסודות של בטיחות באינטרנט.

הצג את הילד שלך לגיל המתאים אתרים ולבלות זמן באינטרנט איתם. תיהנו הפעם, שכן זה רק על גיל כאשר הם מתחילים לחפש יותר עצמאות.

בכל עת עכשיו, הילד שלך עשוי להראות קצת עניין לשמור יומן או יומן. אם הם מעוניינים לשמור את זה במחשב, לדבר איתם על הפרטיות של המסמך. בדומה ליומן נייר, הערך של הכותב הוא לעתים קרובות בידיעה שאף אחד לא יקרא אותו. זה תלוי בך אם אתה רוצה לתת לילד שלך מקום פרטי לגמרי להביע את המחשבות שלהם במחשב, אבל זה חכם כדי להיות ברור על זה מראש.

חשבון דוא"ל ראשון ותוכנות מתקדמות יותר

כאשר הילד שלך מזדקן, החברים שלו או שלה עשויים להתחיל לבקש כתובת דוא"ל לתקשר בבית. מכיוון שדוא"ל דורש יכולות קריאה חזקות יותר, כמו גם את היכולת לכתוב, הם עשויים להתחיל להשתמש בחשבון בכיתה ב 'או ב'.

הם עדיין לא מבוגרים מספיק, עם זאת, כדי לקרוא את הדוא"ל שלהם ללא קצת צנזורה למבוגרים ופיקוח. דואר זבל משתולל ורובו אינו מתאים לעיניים צעירות.

הגדר חשבון עבור הילד שלך במחשב ושתף את הכתובת עם סבים ודודים ודודים. השתמש בחבילת דוא"ל שמורידה את ההודעות שלך למכשיר שלך. זה מאפשר לך להוריד את ההודעות מראש ולמחוק תוכן לא הולם. ניתן להגדיר את החשבון רק כדי להוריד את הפקודה.

למרות שהם לא יהיה לקרוא את הדואר לבד, זה גם זמן טוב להתחיל לדבר על דואר זבל ומה לעשות אם הם מקבלים הודעה שגורמת להם לא נוח.

זהו זמן נהדר לעשות עזיבה בעיקר תוכנות חינוכיות למשחקים ידידותיים למשפחה. משחקי סימולציה נע בין למידה לטוס מטוס להפעלת גן החיות שלך. אלה הם הרבה כיף לילדים בגיל זה. יש גם משחקים מסתורין, פאזלים מילה, עיצוב תוכנה, ועוד כי הם גיל המתאים הרבה כיף. קח את הזמן כדי ללמוד את התוכנה עם הילד שלך, כפי שהם עשויים עדיין המאבק עם כמה הקריאה ניווט. כאשר הם מרגישים יותר בנוח עם פיסת תוכנה, לתת להם יותר עצמאות לשחק לבד. אל תשכח לקבוע כמה כללים על כמה זמן ומתי הם יכולים להשתמש במחשב.

באמצעות דוא"ל, הולך באופן עצמאי

במהלך השנים הקרובות, להתחיל להגדיל את הקושי של התוכנה זמין ולשלם תשומת לב רבה לאיזה דברים לשמור על הילדים שלך עוסקת. זה מאפשר לך לחפש תוכניות חדשות שתואמות את האינטרסים שלהם, אבל יכול גם לתת לך מושג כלשהו על העדפות אחרות בחיים שלהם. צפו כי יהיה לחץ חברתי לנסות משחקים כי הם אלימים יותר או מרמז יותר ממה שאתה מעדיף. אל תפחד להגיד לא, אבל גם לקחת את הזמן כדי לראות אם יש חלופות מתאימות יותר עבור הילדים שלך.

כשהילד מתקרב לגיל העשרה, יש הרבה החלטות הורות. מתי הם מבוגרים מספיק כדי לצאת עם חברים בכוחות עצמם?

מתי הם יכולים תאריך? החלטות אלה קשורות קשר הדוק מה צריך להיות מתאים לשימוש המחשב שלהם בבית.

כאשר אתה מאפשר לילדים שלך החוצה בעצמם, אתה שם כמות מסוימת של אמון בהם, כמו גם כמה אמונה הכישורים שלך כהורה. מתן אפשרות לילד להשתמש בדוא"ל או באינטרנט בלבד מחייב אותו אמון ואמונה. רק אתה מכיר את הילד שלך מספיק טוב כדי לקבל את ההחלטה על מתן זה ברמה של עצמאות, אבל זה זמן טוב להתחיל לבדוק את הדברים. יש לציין כי הגיל של 13 הוא חתך עבור חוק הגנת הפרטיות של ילדים, דבר המצביע על כך שלאחר גיל זה, הילדים מקבלים מספיק מבוגרים כדי להבין איזה מידע הם צריכים, ולא צריכים לחלוק עם אחרים. זה עשוי לעזור לך לקבל את ההחלטה עבור המשפחה שלך

לא משנה מתי אתה מחליט זה מתאים להרפות חלק שליטה על מה הילדים שלך לראות ולעשות, זה לא רעיון טוב פשוט ללכת. תן לילדים שלך לדעת שאתה תהיה מעקב אחר הפעילות שלהם כדי לוודא שהם עוקבים אחר הכללים מתנהג בצורה בטוחה. הסבירו כי הם צריכים להוכיח כי הם מסוגלים לקחת את האחריות ברצינות וזה ייקח קצת זמן. בדיקת התכתובת בדוא"ל והיסטוריית הדפדפן יכולה לעזור לך לוודא שהם דבקים בהנחיות שלהם.

לשחרר

בשלב מסוים, אתה הולך צריך לעזוב את הילדים שלך ומקווים כי לימדת אותם היטב. אחרי הכל, הם לא יחיו בבית לנצח. כמו הילד שלך מתקדם דרך גיל העשרה שלהם, זה זמן טוב להתחיל לתת להם יותר פרטיות ואמון. המשך לשמור על ההרגלים שלהם, לשים לב אם נראה שהם מבלים יותר מדי זמן באינטרנט, או מזניחים את החברים שלהם.

No Replies to "הצגת הילד שלך על מחשבים ואינטרנט"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 2 = 2