מה עליך לעשות אחרי התיכון? | insightyv.com

מה עליך לעשות אחרי התיכון?

מה עליך לעשות אחרי התיכון?

סיום בית הספר התיכון הוא מעבר משמעותי. הם הלכו ימים של לימוד חובה. עכשיו שיש לך חינוך בסיסי, אתה מקבל להחליט איך לבנות על זה. העתיד שלך פתוח לרווחה! זה, כשלעצמו, יכול להיות מחשבה מלחיץ, אם כי. עם כל כך הרבה אפשרויות, בחירת אחד יכול להרגיש מפחיד.

להלן רק כמה דרכים רבות אתה יכול לקחת. לא משנה מה תבחר, להיות מוכן להשקיע קצת מאמץ כדי להפוך את שנות מבוגר כמו פרודוקטיבי, הגשמה, ונוח ככל האפשר.

 

בית ספר על-תיכון

זה כולל הכשרה באוניברסיטה, במכללה, או קריירה בתחום שאינו סחר. המכללה, כמובן, לוקח אותך לתוך מחקר אינטנסיבי יותר, מופשט שלעתים קרובות לוקח יותר זמן מאשר מחקר שאינו סחר. עיסוקים אתה יכול לקחת עם הכשרה שאינם סחר כוללים עוזר משרד רפואי, עוזר משפטי, עוזר שיניים, קצין תיקונים, ועוזר המשרד, כדי שם רק כמה.

האם חינוך על-תיכוני מתאים לך?

אם אתה מוכן לבחור נתיב הקריירה, זכה ציונים טובים סביר בתיכון, והם מסוגלים ללמוד וללמוד בסביבה מסורתית, מכללה או הכשרה לא סחר יכול להיות בחירה מצוינת.

אבל מה אם הציונים שלך בבית הספר התיכון היו פחות כוכבי? אין דאגות – אתה עדיין יכול ללכת. אתה רק צריך לקחת עוד נתיב קצת יותר להגיע לשם. בדרך כלל, תצטרך לקחת כמה קורסים מתקנת או איפור ולעשות היטב בבדיקות המיקום. ציונים בתיכון שלך עשוי להיות פחות חשוב לגבי תוכניות הכשרה מקצועית, אבל הם יכולים להיכנס לשחק כאשר מחפשים סיוע כספי עבור שכר הלימוד.

בדוק עם מרכז הדרכה על פי בחירתך לפרטים.

אם כבר מדברים על שכר הלימוד: המשוכה הגדולה ביותר בפני אנשים רבים שרוצים ללכת על בית הספר התיכון הוא העלות. זה לא מוגבל שכר הלימוד, או; ספרים ועמלות יכול להוסיף. ציונים טובים בבית הספר יכול לעזור לקבל מלגות מלא או חלקי ומענקים, אבל הלוואות לסטודנטים זמינים גם אם אתה רק חרק על ידי.

בקרו ברשם או במשרד הסיוע הכספי בבית הספר שאתם מתכננים להשתתף בו כדי ללמוד עוד על אפשרויות המימון שלכם.

מכללה, אוניברסיטה, הכשרה מקצועית הם לא עבור כולם, אם כי; אתה לא צריך להרגיש רע אם זה לא מרגיש מתאים לך. אחרי הכל, לא כולם לומדים היטב במודל האקדמי המסורתי. אם בית הספר התיכון היה מאבק בשבילך אקדמי, אתה עלול למצוא את זה בחירה מתסכלת.

בית ספר למסחר

בית ספר למסחר מספק הדרכה אישית המאפשרת לך להפוך לחשמלאי, לשרברב, לנגר, לבנאי ראשי, מכונאי, טכנאי גוף אוטומטי, מייסון, קיר גבס, חימום וטכנאי קירור, או עסקאות אחרות – או אומנות. בדרך כלל, אתה נכנס לתוכנית החניכות לתקופה קבועה, ולאחר מכן תוכל לקחת בדיקות בכתב ומעשית כדי להיות מלא המסע בתחום שלך.

האם בית הספר למסחר מתאים לך?

בית הספר למסחר יכול להיות אידיאלי עבורך אם אתה מתאים לכל אחד מהבאים:

  • אתה לשגשג בסביבה של למידה על הידיים.
  • יש לך עניין במסחר מסוים.
  • אתה כבר לקחו קורסים בסיסיים באזור מסוים כבר.
  • אתה נהנה פיזית דורשת עבודה כי הוא גם מאתגר נפשית.

אנשים רבים שלא עשו טוב מבחינה אקדמית בתיכון לבחור עסקאות, מה שמוביל את התפיסה שקר כי סוחרים אינם “אינטלקטואלים”. זה פשוט לא נכון.

העבודה בענפים היא לא פחות מאתגרת מבחינה נפשית בתחומים כמו משפט, עסקים, עיתונות ורפואה. זה פשוט אחרתסוג של עבודה. עבודה המסחר הוא על ידי שום מתיחה של הדמיון פשוט או קל.

שוק העבודה הוא מאוד נוח בעסקאות, עבודה צווארון כחול הוא הופך במהירות לאחד הבחירות משלם קריירה טובה יותר. אתה יכול לעבוד עבור חברה, לנהל את העסק שלך, או להצטרף לאיגוד מקצועי.

עבודה בשירות הציבורי

שוטרים, חובשי אמבולנסים, חובשים, מכבי אש, עובדים סוציאליים, עובדי ממשלה ופוליטיקאים הם דוגמאות של עובדי שירות המדינה.

האם השירות הציבורי מתאים לך?

אם אתה אוהב לעזור לאנשים, לעבוד גם תחת לחץ, הם מסוגלים להתמודד עם הטוב ביותר ואת הגרוע ביותר שיש לחברה להציע, וכן לדבוק היטב מבנה וכללים, המגזר הציבורי השירות עשוי להיות בחירה מצוינת בשבילך.

אם אתה מעלה את העבודה רגשית, פיזית, ומאתגר נפשית כי הוא בסופו של דבר להגשים, לשקול את המגזר הציבורי.

שוטרים, חובשים, כבאים ועובדים סוציאליים לעתים קרובות לשים את חייהם ואת בטיחות בסיכון תוך כדי עבודה, וזה לוקח סוג מסוים של אישיות לעשות את זה סוג של עבודה. פרופיל אישיות ופסיכולוגיה workups הם לעתים קרובות חלק של תהליך ההעסקה, ואת האימון משתנה בהתאם לשדה. כמה קריירה דורשים אוניברסיטה או מכללה, בעוד שאחרים לא. רבים, כגון עבודה במשטרה, להתחיל עם תוכנית הכשרה בתשלום על הידיים למידה.

הצבא

קריירה בצבא, בצי, בחיל האוויר או במשמר הלאומי פתוחה לך בכל עת לאחר שתעבור 18 – ישר מתוך בית הספר התיכון או אחרי מכללה או אוניברסיטה. תוכנית ה- ROTC (תוכנית הקצונה הרשומה) משלמת את דרכך במכללה או באוניברסיטה, ובתמורה, אתה משרת בבית הספר ולאחר סיום הלימודים למשך פרק זמן מוגדר מראש.

החיים הצבאיים הם אידיאליים אם לשגשג בסביבה קפדנית ומובנית, ליהנות לעזור לאנשים, יש תחושה של הרפתקה. ROTC היא גם דרך מצוינת לשלם עבור חינוך תיכון ולהבטיח תעסוקה מיד לאחר סיום הלימודים.

בין אם אתה לפרוס לאזור מלחמה מוכר או נשלח על המשימה לשמירת השלום, קריירה צבאית נושאת סיכונים יוצאי דופן, אבל זה מציע יתרונות מדהימים, יותר מדי. אתה רואה מקומות בעולם שאנשים רבים אף פעם לא עושים. ייתכן שתעזור לאנשים בכמה מהמקומות השרופים ביותר על פני כדור הארץ. אתה גם מקבל ללמוד מיומנויות משוגע כיף אתה לא יכול ללמוד בשום מקום אחר בלי לשלם על זה, כמו צניחה חופשית, צלילה, piloting, ואת הירי היעד. אתה לא עובד רק בצבא; זו דרך חיים.

כמו שירות ציבורי, קריירה צבאית היא לא חלש של הלב. זה לא קל, אבל הגאווה, הכבוד והמשמעת שאתה מרוויח הם לא יסולא בפז.

ישר לעבודה

אפשרות נוספת היא להצטרף בכוח העבודה ישירות מבית הספר. זה יכול לעבוד גם בשבילך אם צריך להרוויח כסף כדי לשלם על המשך הלימודים, לא בטוח מה אתה רוצה לעשות עם החיים שלך עדיין, או כבר יש עבודה עם הזדמנויות צמיחה שיכול להפוך לקריירה לכל החיים.

לגבי הנקודה האחרונה: חשוב אם התפקיד הוא קריירה או עבודה. לקריירה יש שני מרכיבים מרכזיים כי עבודה לא: חדר לקדם ולהגדיל את פוטנציאל הרווחים. לעומת זאת, עבודה רק משלם את החשבונות. הולך ישר לכוח העבודה מתוך בית הספר התיכון הוא בחירה טובה אם העבודה שלך זכאי כקריירה; אם לא, תחשבו פעמיים. להתפשר על עבודה ולא על הקריירה יכול לשלוח אותך למבוי סתום לא מצליח. בעוד עבודה יכולה לספק עוד כסף ההוצאות בתיכון, רוב הסיכויים שזה לא ישלם את החשבונות כמו שאתה נכנס לבגרות.

No Replies to "מה עליך לעשות אחרי התיכון?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    66 + = 75