הדברים החשובים ביותר בני נוער צריכים לדעת על סקס | insightyv.com

הדברים החשובים ביותר בני נוער צריכים לדעת על סקס

הדברים החשובים ביותר בני נוער צריכים לדעת על סקס

עבור בני נוער, עצם המחשבה על סקס יכול להיות מכריע. יש כל כך הרבה מה לחשוב, כל כך הרבה לדאוג, וכל כך הרבה יכול להשתבש. בין אם אתה פעיל מבחינה מינית ובין אם לאו, חשוב לדעת את העובדות על מין, מה זה לא, איך להגן על עצמך, ואיך להתכונן וליהנות, הן פיזית והן מבחינה רגשית.

מה זה סקס

כל דיון על מין צריך להתחיל בהגדרת המונח.

זה:

 • הן פיזית והן רגשית בטבע.
 • מסוכן מבחינה פיזית: אתה יכול להיכנס להריון או לתפוס זיהום המועבר במגע מיני.
 • רגשית מסוכן: הלב שלך עלול להישבר או האגו שלך חבול. אתה עלול להרגיש מאוכזב או מאוכזב לאחר מכן.
 • ציון דרך: לאבד את הבתולים שלך הוא צעד גדול, מסיבות פיזיות ורגשיות.
 • שיחת דעת: עליך להיות בטוח שהעיתוי מתאים לך ולשותף שלך.
 • חוויה פיזית ורגשית משמעותית, כי אתה לא צריך לקחת קלות או להתייחס כבילוי.
 • הכי טוב כאשר זה ביטוי של אכפתיות בין שני אנשים.
 • מבולגן ומלא קולות מוזרים, לפעמים מביכים.

מה סקס לא

החברה, באופן כללי, עושה כל כך הרבה סקס כי חשוב לך להפריד את ההייפ מהמציאות. זה לא:

 • דרך לגרום למישהו לאהוב או להתחייב לך.
 • מבחן האהבה שלך לבן זוגך.
 • מידה של עד כמה אתה בוגרת או מבוגרת.
 • דרך טובה לחזור להורים שלך או לטעון לעצמאות שלך.
 • פעילות פנאי.
 • תמיד כיף או מהנה (לפעמים, אתה תוהה אם זה היה באמת שווה את זה).

מה שאתה צריך לדעת

אם אתם (או שוקלים להפוך) פעילים מבחינה מינית, סביר להניח שיש לכם כמה שאלות, וחשוב שתקבלו מידע מדויק. אתה בטח תוהה מה לעשות או איך לעשות את זה, אבל הטכניקה היא לא הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לדאוג.

היה סמוך ובטוח כי אין באמת שום דרך נכונה או לא נכונה לעשות סקס, רק מה מרגיש לך ולשותף שלך. להלן מספר נושאים לשקול.

החוק

ייתכן שלא תהיה מודע לכך, אך בארצות הברית, לכל מדינה יש חוק “גיל ההסכמה” שמכתיב את בן כמה אתה חייב להיות לפני קיום יחסי מין. הגילאים נעים בין 16 ל 18. כמו כן, כל מדינה יש כללים לגבי מה מהווה מין בהסכמה ואפילו על מיני של מעשי מין אתה יכול לעסוק. 

אמצעי מניעה

הריון הוא אפשרות ממשית מאוד עם סקס לא מוגן, לא משנה מה שאולי שמעת. אפילו עם הגנה, הריון הוא עדיין סיכון; אין שיטה היא 100 אחוז חסינת תקלות. אם אתה שוקל ברצינות לקיים יחסי מין, לדון בשיטות הלידה עם השותף שלך לפני שהבעיה הולכת לאיבוד ברגע של תשוקה. אם אתה מרגיש נבוכה מכדי להעלות את הנושא עם בן זוג אפשרי, שאל את עצמך אם אתה באמת מוכן לעסוק במין; אם אתה אפילו לא נוח שִׂיחָה על זה, אתה כנראה לא צריך את זה.

ברגע שיש לך התיישבו על שיטת בקרת הלידה, להודיע ​​על השימוש הנכון שלה. גם השיטה היעילה ביותר לא תעבוד אם אתה לא משתמש בו באופן עקבי או יודע איך להשתמש בו כראוי, אז לקרוא על השיטה הנבחרת שלך.

אמצעי מניעה, כמו שכחה לקחת גלולה, לא להשאיר מקום פליטה כאשר לשים על קונדום, ושאר טעויות דומות – נפוצים, עם תוצאות צפויות. 

אם יש לך יחסי מין לא מוגנים, אתה יכול לטפל במניעת הריון גם לאחר מעשה עם B, גלולה למניעת הריון במינון גבוה. אתה יכול לקנות את זה מעל ללא כוונת מרשם, בבית המרקחת, המשרד להורות הורה, הרופא שלך, או באינטרנט.

זה יעיל כל עוד אתה לוקח את זה בתוך 72 שעות של קיום יחסי מין (במוקדם, טוב יותר). מסיבה זו, שקול לקנות אותו לפני שאתה צריך את זה, אז יש לך את זה על היד. 

הֲגָנָה

ההגנה האפקטיבית היחידה נגד זיהומים ומחלות המועברות במגע מיני, מלבד הימנעות, משתמשת בשיטת המכשול כמו קונדום. זה מין בטוח צריך, גם אם אתה משתמש במשהו אחר עבור אמצעי מניעה.

גם אם אתה נמנע יחסי מין אבל עוסקים בפעילויות מיניות אחרות כגון מין אוראלי, אתה צריך להשתמש בשיטה המכשול כגון קונדום או סכר שיניים. כמה מחלות המועברות במגע מיני, כולל HIV, יכולות להיות מועברות בדרך זו.

בְּרִיאוּת

בני נוער נמצאים בסיכון גבוה ללקות במחלות מין וזיהומים. ברגע שאתה הופך פעיל מבחינה מינית, אתה צריך להיבדק פעם בשנה, לעתים קרובות יותר אם יש לך שותפים מרובים. אם אתה אישה, אתה יכול להתמודד עם HIV, הפטיטיס, chlamydia, ומחלות אחרות ואין להם סימפטומים עד מאוחר יותר, כאשר הם יכולים להשפיע על הבריאות והפריון. וירוס הפפילומה האנושי (HPV) עלול לגרום ליבלות באברי המין ולסרטן צוואר הרחם; למרבה המזל, החיסון זמין כדי למנוע הידבקות.

הַסכָּמָה

אם בן הזוג שלך נמצא מתחת לגיל הסכנה, שיכור או תחת השפעת סמים, לחץ או מאוים בכל דרך שהיא, או מבקש ממך להפסיק בכל שלב, אתה לא יכול לעסוק מבחינה משפטית במין. אם תמשיך תחת כל אחד מהתרחישים האלה, אתה יכול להיות מואשם באונס.

נוחות

אין דרך נכונה או לא נכונה לקיים יחסי מין, אבל אם זה כואב או אם זה לא מרגיש נכון מבחינה רגשית, אתה צריך להפסיק מיד. הניסיון הראשון שלך יהיה כנראה קצת מביך (הן פיזית והן רגשית) – זה נורמלי, לא משנה מה אתה יכול לשמוע מחברים. נשים שמעולם לא קיימו יחסי מין לפני כן עשויות לחוש אי נוחות קלה ואפילו קצת דימום קל, אבל סקס לא צריך להיות כואב. זה חוזר על עצמו: אם זה מרגיש “כבוי” בכל דרך אליך, תפסיק. הקשיבו לגוף ולמחשבות שלכם.

No Replies to "הדברים החשובים ביותר בני נוער צריכים לדעת על סקס"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.

  − 2 = 4