מה בני נוער צריכים לדעת על Huffing – insightyv.com

מה בני נוער צריכים לדעת על Huffing

Inhalants הם מוצרים יומיומיים כגון דבק, בנזין, ו hairspray, אשר כמה בני נוער מנסה להגיע גבוה על ידי רחרוח או “buffing” אותם. למרות שזה אולי לא נראה מסוכן, להתנשף היא אחת הדרכים הרבה בני נוער לפגוע בעצמם – או למות – בכל שנה. קבל את העובדות על שאיפות: מה הם, איך הם עובדים, ומדוע הם מסוכנים לשימוש, אפילו פעם אחת.

Friday
של 06

מה הם משאפים?

לִסְגוֹר Up Spray Can

גאורב באליאן / עיניים / גטי

משאפים, כפי שאפשר לנחש, הם חומרים כגון צבע, דלק ודבק כי ניתן לרחרח או בשאיפה להגיע גבוה. יש אנשים שמשתמשים במשאפים כדי להתחיל את הדחף המיני שלהם. אנשים קוראים בשאיפה על ידי הרבה שמות שונים, כולל “snappers”, “poppers”, “whippets” ו “amies”. יש אנשים שמתייחסים לשאיפה כאל “התנשפויות” או “אבק”. לא משנה מה אתה קורא לזה, זה לא בטוח!

בני נוער שואפים לפעמים אדים ממוצרים ביתיים משקיות ניילון או בלונים, או מריחים סמרטוט ספוג אדים. ניתן גם לרחרח, לנחור או לרסס לתוך הפה או האף. כמה אנשים שואפים שוב ושוב בפרק זמן קצר כדי להפוך את גבוה יותר זמן, לשים אותם בסיכון גדול של פגיעה בעצמם.

02
של 06

מי משתמש במשאפים?

למרות שאנשים מכל הגילאים להשתמש inhalants, הם אמצעי פופולרי מאוד להגיע גבוה עבור בני נוער ו “tweens”. סקר שנערך בשנת 2005 על ידי חוקרים מאוניברסיטת מישיגן מצא כי 17% מכיתות ח ‘, 13% מכיתות י’ ו -11% מכיתות י”ב השתמשו במשאפים לפחות פעם אחת.

03
של 06

איזה סוג של חומרים לעשות בני נוער Huff?

יש הרבה מוצרים ביתיים שונים שאנשים מנסים לשאוף. מוצרים אלה נופלים לארבע קטגוריות:

  • גזים עשויים לבוא מוצרים ביתיים כגון קצפת מכשירי, מצתים butane וטנקים פרופאן. לפעמים אנשים שואפים גזים שאמורים לשמש בבתי חולים, כגון תחמוצת חנקן, כלורופורם ואתר.
  • ממיסים נדיפים כולל דבק, בנזין, הרגשתי עצה דיו, צבעים צבע דק.
  • תרסיסים נמצאות לעיתים קרובות במטבח ובחדר האמבטיה. הם כוללים תרסיסים בישול, מסיר clating סטטי, צבע ריסוס ו hairspray.
  • Nitrites כגון cyclohexl ניטריט ו בוטיל ניטריט נמצאים בחדר מפיחים רבים בחדר, ניקוי עור ומוצרי ניקוי עבור האלקטרוניקה.
04
של 06

האם הם ממכרים ממכרים?

עם הזמן, אנשים רבים מוצאים כי הם צריכים יותר inhalants לחוות את ההשפעות לשנות את המוח הם רגילים להגיע. ברגע שמישהו מכור לשאריות, זה מאוד קשה לבעוט את ההרגל יותר סביר להניח כי נזק רציני לגוף תתרחש.

05
של 06

מה כל כך מסוכן על תרופות סמים?

קודם כל, באמצעות שאיפה עננים היכולת של האדם לקבל החלטות טובות. אם אתם שואפים, אתם נוטים יותר להיכנס לתאונה או לריב.

שנית, אתה יכול למות מתוך שאיפה. הרבה אנשים נחנקים על הקיא שלהם אחרי שאיפתם, וכמה לבבות של אנשים פשוט מפסיקים להכות. תופעה זו ידועה בשם תסמונת מוות פתאומית. אנשים ששואפים מתוך שקית או בחללים סגורים יכולים להיחנק למוות.

שלישית, שאיפה מציבה אותך בסיכון לבעיות בריאותיות חמורות, כולל נזק קבוע למוח, מערכת העצבים המרכזית, מוח העצם ותחושת השמיעה או הריח. פגיעה בכליות, ריאות ונזק בכבד יכולה גם היא לנבוע משימוש בנשימה, כמו גם כאבי ראש חזקים וכאבי ראש. יש אנשים אפילו לחוות דיכאון משימוש במשאפים.

06
של 06

איך אני יכול לעזור לחבר מי Huffs?

זה חשוב במיוחד כדי לעזור לחברים אשר המאבק עם התמכרות לסמים. אם לחבר שלך יש בעיית שאיפה, עודד אותו לדבר עם יועצת, רופא או אחות בבית הספר, בית חולים או מרפאה קהילתית לבריאות הנפש. קבל את כל העזרה שאתה יכול כדי לקבל את החבר שלך לעשות ייעוץ או פגישה של הרופא: שוחח עם האחות בבית הספר, הרופא שלך או אפילו יועץ הייעוץ שלך לקבלת הצעות וסיוע.

אם אתם מודאגים מהשימוש המשומש שלכם, כדאי שתדברו גם לרופא, לאחות או ליועצת, או שתתקשרו למרכז לטיפול בסמים באזור שלכם. רבים טיפול בסמים מתקני גמילה מציעים התייעצויות חינם וחשאית עבור בני נוער, והם יכולים לעזור לך לקבל שליטה על התשוקה שלך.

No Replies to "מה בני נוער צריכים לדעת על Huffing"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.