Može li se usvojiti sestrični brakovi?

Može li se usvojiti sestrični brakovi?

Iako je usvojeno braće i sestre koje žele vjenčati izuzetno rijetka i neobična situacija, to je mogućnost. Ali je li to legalno? Kratak odgovor je "ne". Čini se da u SAD-u iu većini svijeta stranke koje su izravni potomci ili braće i sestre - uključujući i usvojene (po zakonu) odnosi - nisu dopušteno da se udaju. Međutim, u nekim rijetkim slučajevima mogu postojati iznimke.

U većini slučajeva, uobičajeno se vjeruje da kada dvije osobe dijele iste roditelje - bez obzira je li osoba usvojena - oni su puni braća i sestre.

Jedna država koja ostavlja ovaj problem malo otvoren je Colorado. Izrazi statuta Colorado o zabranjenim odnosima ne uključuju riječ "usvojeno", tako da usvojeni bračni drugovi koji se žele vjenčati jedni s drugima trebaju slijediti s županijskim službenikom u toj državi.

Definicija Incesta

Oženjenjem sestru smatra se incest-Dictionary.com definira incest kao "seksualne odnose između blisko povezanih osoba". Nema definicije o odnosu krvi u definiciji, ostavljajući pitanje posvojenih sestara bez odgovora. Neke zemlje smatraju usvojene braće i sestre kao punu sestru i ipak vide bilo kakve odnose između njih kao incestuozne.

Članak Zakoni o incestu u Sjedinjenim Državamanavodi da se zakoni znatno razlikuju između nadležnosti u pogledu definicije prekršaja i kazni za kršenje zakona. Stoga je neophodno istražiti pravila i propise pojedinih država i koja navodi zabranu braka između usvojitelja i krvnih sestara.

Vjerska perspektiva

Različite religije imaju različite perspektive o usvojenom braći i krvima koji se žene jedni drugima. Crkva, prema kanonskom zakonu, smatra da je usvojeno dijete isto kao i dijete iz obitelji krvne linije. Canon 1094 navodi da oni koji su povezani - čak i usvajanjem - ne mogu dobiti ugovor o pravnom braku.

Ova zabrana postoji kako bi podržala svaki građanski zakon kao i psihološku stabilnost. Budući da je to crkveno pravo, dodjeljuje ga mjesni biskup braće i sestara koji bi mogao napraviti iznimku ako je, primjerice, usvojeno dijete dovedeno u obitelj nakon što je sestru odselio iz kuće.

Međutim, u judaizmu ne postoje određena ograničenja. Iako je obeshrabrena, budući da usvojeno dijete nije dio nasljedne krvi obitelji, on ili ona mogu oženiti sestru od svoje usvojene obitelji. Ne smije se smatrati incestom, ali se smatra nepoželjnim.

Prema islamskom zakonu, usvajanje je zabranjeno i zato islam nema zakona o toj stvari.

Razlog zabrane

Pretpostavljeni razlog za ove zakone koji zabranjuju brak između usvojenih sestara je spriječiti stvaranje percipiranog "obiteljskog kaosa". Vjerojatno će vaši roditelji glasno prigovoriti takvoj zajednici. Bolja je ideja da nikad nećete ući u romantični odnos bilo koje vrste s usvojenim bratom, čak i ako je ta osoba došla u vaš život kasnije u djetinjstvu.

Dno crta je da ni jedno braće, bilo krvlju ni posvojenjem, ne mogu legalno oženiti - niti bi trebali.

No Replies to "Može li se usvojiti sestrični brakovi?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 4 = 4