Ali lahko sprejmete brate?

Ali lahko sprejmete brate?

Čeprav so sprejemani bratje in sestre, ki se želijo poročiti, zelo redek in nenavaden položaj, je to možnost. Ali je zakonito? Kratek odgovor je "ne". Zdi se, da po vsej ZDA in v večjem delu stranke, ki so neposredni potomci ali bratje in sestre - vključno s sprejetimi (po zakonu) razmerjih - niso dovoljeno poročiti. V nekaterih redkih primerih pa lahko obstajajo izjeme. -

V večini krajev se običajno verjame, da ko dve osebi delita iste starše - ne glede na to, ali je bil sprejet - so polni bratje in sestre.

Ena država, ki to vprašanje ostaja nekoliko odprta, je Colorado. Besedilo statuta Colorado o prepovedanih razmerjih ne vključuje besede "sprejeto", zato bi se sprejeli bratje in sestre, ki se želijo poročiti drug z drugim, v državi.

Opredelitev Incesta

Poročanje o sestri se šteje za incest-Dictionary.com, ki opredeljuje incest kot "spolne odnose med tesno povezanimi osebami". V definiciji ni specifikacij o krvnem odnosu, pri čemer je vprašanje sprejetih brate in sestre ostalo neodgovorjeno. Nekatere države kljub temu štejejo sprejete brate in sestre kot polno sestro in med njimi vidijo kakšne vrste odnosov kot incestne.

Članek Zakoni o Incestu v Združenih državahnavaja, da se zakoni zelo razlikujejo med jurisdikcijami v zvezi z opredelitvijo kaznivega dejanja in sankcijami za kršitev zakonov. Zato je treba raziskati posebne predpise države in predpisov, ki navajajo prepoved zakonske zveze med posvojiteljskimi in krvnimi sestrami.

Verska perspektiva

Različne religije imajo različno perspektivo o posvojenem brata in sestricu, ki se poročita med seboj. Cerkev po kanonskem zakonu vidi posvojenega otroka enako kot otrok iz družine krvne linije. Canon 1094 navaja, da tisti, ki so povezani tudi s posvojitvijo, ne morejo pridobiti zakonske pogodbe o poroki.

Ta prepoved obstaja za podporo vseh civilnih zakonov in psihološke stabilnosti. Ker gre za cerkveno pravo, ga dodeli lokalni škof, ki bi lahko izrekel, če bi na primer posvojen otrok prinesel v družino, potem ko se je sestrino preselilo iz hiše.

Vendar pa v judovizmu ni posebne omejitve. Čeprav se odvrača, ker posvojenec ni del dedne dedne krvi družine, se lahko poroči s sestro iz svoje posvojene družine. Ne smemo ga obravnavati kot incest, vendar se šteje za nepremišljeno.

Po islamskem zakonu je posvojitev prepovedana in zato Islam nima nobenih zakonov o tej zadevi.

Razlog za prepoved

Predpostavljeni razlog za te zakone, ki prepovedujejo zakonsko zvezo med sprejetimi brati in sestrami, je preprečiti ustvarjanje zaznavnega "družinskega kaosa". Verjetno je, da bi vaši starši glasno nasprotovali takšni uniji. To je veliko boljša ideja, da nikoli ne vnesete romantičnega odnosa s sprejeto sestrico, čeprav je ta oseba prišla v svoje življenje pozneje v otroštvu.

Bistvo je, da se nobena sestra, ne glede na to, ali se s krvjo ali posvojitvijo zakonito poročita, niti ne bi smela.

No Replies to "Ali lahko sprejmete brate?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    36 + = 42