האם אתה מקבל כתמים כהים גודלו על הפנים והצוואר? קרא את זה | insightyv.com

האם אתה מקבל כתמים כהים גודלו על הפנים והצוואר? קרא את זה

האם אתה מקבל כתמים כהים גודלו על הפנים והצוואר? קרא את זה

זה נפוץ לראות מבוגרים של צבע עם מספר רב של היפרפיגמנטציה נקודות קטנות על הפנים הדומים חום כהה הרים או נמשים שחורים. יותר סביר שהם מה שנקרא dermatosis papulosa nigra (DPN), סוג של cerrheic keratosis, הנפוצים ביותר סרטן העור noncancerous אצל מבוגרים. הם מכונים לעתים קרובות שומות, ולפעמים דומים לחבטה דמוית שומה, אך הם אינם שומות, הם נגעים לא סרטניים.

 

הם שטוח או העלה papules שיכולים למדוד בין 1-5 מ”מ קוטר להתרחש בעיקר על הלחיים ואת המצח. הם יכולים גם לפתח סביב אזור העין, על הצוואר, החזה, ואת הגב העליון.  

דרמטוזיס pigulosa nigra נפוץ בקרב אלה ממוצא אפריקאי משפיע על עד 35% של אנשים שחורים בארצות הברית. המופע הוא פחות שכיח בקרב אלה עם עור בהיר יותר. DPN מתרחשת גם בקרב אסיאתים, פולינזים ולטינים ואמריקאים ילידים עם גווני עור כהים יותר. נקבות מושפעות יותר מתנאי העור מאשר אצל גברים. 

הסיבה DPN עדיין לא ידוע. הוא האמין להיות אנומליה מולדת של העור הנגרמת על ידי פגם התפתחותי של זקיק השיער. כמה אנשי מקצוע רפואיים משערים כי זה בשל photaging, בעוד חוקרים אחרים מאמינים שזה שילוב של תורשה, חשיפה לשמש, ותורשה. כ -50% מהחולים המבקשים טיפול יש היסטוריה משפחתית של מצב העור – הורה או סבתא, למשל, יכול להיות להם.

גיבוש בדרך כלל מתחיל במהלך שנות העשרה והם עשויים להגדיל במספר וגודל כמו גיל אחד.

DPN אינו דורש טיפול. בעוד אלה הם גידולים שפירים, אם אתה לא בטוח כי הנגע שפיתח הוא digatosis papulosa nigra, ייתכן שתרצה לבדוק עם רופא עור כדי לוודא שזה לא גידול סרטני או רציני.

  DPN אינו גורם בדרך כלל לכאב או אי-נוחות, אלא אם הנגע הופך לגירוי על ידי התחככות או על הבגדים, למשל, או הופכת לדלקתית. הנגעים לא נעלמים מעצמם. אנשי רפואה רבים מאמינים כי הם הטובים ביותר שנשאר לבד, אבל כמה אנשים שאינם ההופעה שלהם בוחרים לחפש טיפול. רק להיות מודעים לכך לפעמים הסרת יכול להוביל היפרפיגמנטציה (כהה של העור), hypopigmentation (ברק של העור), הצטלקות, או היווצרות keloid.

שיטות להסרה

ישנם הליכים קוסמטיים יותר כי הם יעילים ובטוחים יותר עבור צבע העור מאשר בעבר. מאז טיפולים אלה הם קוסמטיים, הם אינם מכוסים על ידי ביטוח בריאות.

Curettage (scraping) משתמש curette, מכשיר לגרד משם גידולים. קיים סיכון לבעיות פיגמנטציה בעור כהה יותר. 

ישנן שתי שיטות להשתמש זרם חשמלי להרוס ולהסיר DPN: electrocautery ו electrodesiccation. עם electrocautery (או תרמית cautery), זרם חשמלי פועל דרך בדיקה קטנה עם קצה מחט דקה אלקטרודה כדי לצרוב (לשרוף או להרוס) רקמת העור. ב electrocautery קצה הופך חם, אבל הנוכחי אינו עובר דרך המטופל.

Electrodesiccation הוא סוג מסוים של electrosurgery (המכונה גם pulguration) ו מייבש והורס רקמה שטחית.

  האלקטרודה נשארת מגניבה והזרם החשמלי עובר דרך הרקמה. ללא מגע העור הסביבתי, נגעים הם desiccated באמצעות מכשיר עם קצה מחט כמו קצה חשמלי עד נגעים להפוך צבע אפרפר. יישום של הרדמה מקומית לפני ההליך יעשה את זה יותר נוח. בהתאם לגודל של הנגע, טיפולים electrodesiccation עשוי להיות בעקבות עם curettage, או כמה נגעים העלה עשוי להיות snipped עם מספריים מיוחדים. ב נמוך הגדרות אלה נחשבים בטוח ויעיל נהלים עם מינימום לא הצטלקות.

לאחר נגעים הטיפול יהיה אדום ונפוח (כמו עקיצת חרקים) במשך שעה בערך. משחה אנטיביוטית מוחל על מנת להרגיע את העור. העור המטופל יהיה לגרד ליפול תוך 7-10 ימים.

  נגעים לא צומחים בחזרה, אבל חדשים עשויים להתפתח.

DPN ניתן לטפל גם באמצעות cryotherapy (הקפאה) באמצעות חנקן נוזלי, אבל יש אפשרות של שינוי צבע וצלקות ואת הסיכון של היפרפיגמנטציה לאחר דלקת. 

לייזרים הם האפשרות היקרה ביותר וליצור גל שנפל כמה ימים מאוחר יותר. לייזר ND: YAG יש אורך גל (1064nm) כי הוא בטוח עבור עור כהה. זה coagulates מלנין ב כתמים כהים ואספקת כלי הדם לגידולים. יש קצת כאב אבל תופעות לוואי מינימליות. העור מרפא בתוך שבוע. קיימת אפשרות של שינוי צבע העור אבל זה יהיה לדעוך. לפעמים סוכן ברק משמש כדי להאיץ דהייה.

לאחר כל טיפול, הימנעו מלקטוף נגעים ולהימנע מחשיפה לשמש. אין להשתמש במוצרי אנטי אייג ‘ינג או חומצות אלפא הידרוקסיות, או כל מוצרים אחרים שיש להם חומרים שוחקים עלולים לגרום לגירוי, רגישות העור או רגישות. החל קרם הגנה בכל פעם שאתה תהיה חשוף לאור השמש. אם הפנים והלחיים טופלו לא להחיל איפור, כולל סומק במשך 3 עד 4 ימים לאחר הטיפול.

האם טבעי וטיפולים בבית עבודה על Dpn?

אף משחות או משחות פותחו כדי לטפל בבטחה ולהסיר DPN.  

לגבי טיפולים טבעיים, יש כמה שאפשר למצוא באינטרנט. אחד כרוך לשים את המיץ מן השן שום על האזור הפגוע וכיסוי זה עם תחבושת. גופרית בשום הוא אמר כדי לעזור לחזק סיבי העור ותאי העור להפחית קמטים, אבל זה בעיקר באמצעות מקורות מזון. למרות השום הוא בית תרופה לטיפול acne ו acne scars, אצל אנשים מסוימים, זה עלול לגרום נזק לעור כי הוא דומה לשרוף. אם אתה הולך לשרוף את העור שלך, עדיף להשאיר את זה לאנשי מקצוע.

עוד טיפול טבעי כולל הצבת אבקת ויטמין C על אזורים מושפעים ולאחר מכן כיסוי עם תחבושת. בעוד ויטמין C מסייע להצעיר הזדקנות העור photodamaged ומקדמת צמיחה קולגן בריא, אין ראיות כי זה יוסר DPN.

שפשוף הפנימי של קליפת בננה על העור ומכסה את העור בן לילה הוא האמין להיות טיפול יעיל. קליפות בננה שימשו על קמטים ופגמים כדי לעזור להם להפחית דוהה. לוטאין בקליפת בננה מגן על העור מפני נזקי השמש. זה לא יזיק לעור, אבל ספק אם הוא יסיר נגעים בעור.

שמן קיק מעסה לתוך האזורים שנפגעו 2 – 3 פעמים ביום הוא האמין כדי להפחית את המראה של נגעים. 

מומלץ להשתמש בשכל הישר כשזה מגיע הביתה הסעד ולא לגרום נזק נוסף לעור. אם אתה כבר לא רואה רופא עור, לבדוק מסביב ולקבל הפניות של אנשי מקצוע רפואיים, כי הם מנוסים עם צבע של צבע ובעיקר מיומן עם טיפול בבעיות העור.

No Replies to "האם אתה מקבל כתמים כהים גודלו על הפנים והצוואר? קרא את זה"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 75 = 76