אלה כתמי לבן על העור שלך עלול להיגרם על ידי הזדקנות – insightyv.com

אלה כתמי לבן על העור שלך עלול להיגרם על ידי הזדקנות

אם אתה מתחיל לראות נקודות לבנות קטנות על השוקיים שלך ואזורים אחרים של הגוף שלך, לא להיכנס לפאניקה. זוהי כנראה תוצאה של מצב הנקרא היפומלנוזיס (idiopathic gypate hypomelanosis) (IGH), ליקודרמה שפירה נרכשת (איבוד מקומי של פיגמנטציה של העור) המתואר לעתים קרובות כתחומים קטנים, לבנים, דמויי קונפטי או נמשים לבנים. אלה נגעים עגולים, כאבים של דיגמנטציה או hypopigmentation מופיעים על השוקיים, הרגליים, הזרועות, ושאר אזורים חשופים לשמש כמו הפנים, הצוואר והכתפיים.

הם בדרך כלל 1 עד 3 מ”מ גודל בדרך כלל להופיע על הרגליים לפני התקדמות לחלקים אחרים של הגוף.

IGH אינו קשור לויטיליגו, שבו תאים מלנין המכונים מלנוציטים מתים או שאינם מסוגלים לתפקד כראוי ולא עוד מלנין.

גורם של IGH

זה לא ממש ידוע מה גורם IGH. אידיופתית פירושה שהסיבה אינה ידועה, פירושה “דמה לדמעות”, והיפומלנוזה מתייחסת לצבע בהיר יותר של האזורים הנגועים. המקולים (מונח רפואי עבור כתמי עור שטוחים) קטנים, בקוטר של אחד עד שלושה מילימטרים, אם כי הם יכולים למדוד עד 10 מ”מ, והם עגולים או זוויתי. יש חשד כי תהליך ההזדקנות הטבעי גורם למצב. העור מאבד פיגמנט דרך הפחתה הדרגתית של melanocytes, כמו שיער מאבד פיגמנט במהלך תהליך ההזדקנות הופך אפור או לבן. תיאוריות אחרות הן כי התנאי נגרם על ידי נזקי שמש או קרניוזיס השמש שאינם קשורים השמש.

זה לא נגרם על ידי טראומה או זיהום, וגם לא עולה על סיכון מוגבר לסרטן העור.

מי נוטה לפתח IGH?

IGH נחשבה במקור להתרחש בעיקר נשים בגיל העמידה, בהיר עור, אבל כתמים לבנים כבר ידוע להופיע בסוף שנות ה -20 ובתחילת 30s. זה נמצא בעיקר אצל נשים, אבל ניתן לראות בשני המינים, כמו גם אנשים של צבע שיש להם חשיפה לטווח ארוך ראשון.

יכול להיות שיש קשר גנטי, שכן כתמים לבנים אלה נצפו בדרך כלל אצל בני אותה משפחה.

מתי להתייעץ עם רפואי מקצועי

אם אתה מתחיל להבחין אלה כתמים לבנים, בקר רופא העור שלך כדי לשלול תנאים אחרים כגון vitiligo; pitiriasis alba, מצב עור בדרך כלל נמצא אצל ילדים ומבוגרים צעירים שגורם להתפתחות כתמים לבנים עגולים או סגלגלים על הפנים, הצוואר והזרועות העליונות; או tinea versicolor, זיהום פטרייתי מאופיין מקרוסות עור לבן, טלאים, מתקלף. אם מתברר להיות hypomelanosis אידיופטית, להיות חרוץ יותר באמצעות sunscreen. הימנע שיזוף, אשר מדגיש את הניגוד פיגמנט יכול לגרום macules אחרים להיווצר.

טיפולים רפואיים

רוב הרופאים לא מאמינים טיפול נדרש מאז כתמים אינם מזיקים. טיפולים אופייניים הם:

 • Cryotherapy (המכונה גם cryosurgery או טיפול קר), שבו חנקן נוזלי משמש להקפיא רקמות ברמה התאית 
 • Dermabrasion או microdermabrasion
 • אבלציה לייזר
 • פוטותרפיה 
 • קליפות כימיות, כגון פנול (חומצה קרבולית) או חומצות trichloroacetic (TCA)
 • רטינואידים כגון קרם טרטינואין
 • סטרואידים מקומיים 
 • הסוואה איפור

רבים מן הטיפולים, כמו dermabrasion, לייזרים, וקליפות כימיות, להשתמש פציעה טיפולית של נגעים כדי לעורר melanocytes להתרבות, להגר לאזורים, מחדש פיגמנט כתמים.

עם זאת, חלק מהטיפולים הללו, כגון קליפות פנול ספוט, עלולים לגרום לדחיית יתר.

טיפולים טבעיים עבור IGH

מאז IGH הוא מצב שפיר, לא נראה שיש הרבה מחקר על טיפולים רפואיים או טבעיים. יש כמה תרופות הביתה כי הומלצו על ידי אנשים אשר טענו שהם מראים תוצאות חיוביות יש לציין גם כי טיפולים אלה יכולים להימשך עד שישה חודשים או יותר ייכנסו לתוקף. אין שום הוכחה מדעית כי טיפולים אלה באמת עובד.

 • ג’ינג’ר טריYou מיץ זנגביל מגביר את זרימת הדם לאזורים depigmented. מיץ זנגביל יכול גם להיות מעורבב עם מיץ לימון ומים כדי לשפר את מצב העור. א poultice עשוי עלים זנגביל או להדביק עשוי שורש זנגביל ניתן ליישם ישירות כתמים לבנים.
 • מיץ כרוב טריYou  מיץ כרוב טרי, המשמש גם בתור משקה או מוחל על העור, הוא האמין כדי לעזור עם המצב. הוסף כרוב לתזונה. זה לא יכול להזיק; כרוב יש יתרונות תזונתיים רבים.
 • תאנים ואגוזי מלךYou צורכים באופן קבוע תאנים ואגוזי מלך. תאנים עשירים בחומרים נוגדי חמצון ונלחמים בנזק רדיקלי חופשי ובאפקטים השליליים של חשיפה לשמש. למרות אגוזי מלך הם כנראה השתמשו יותר עבור תיקונים לבנים שנגרמו על ידי versicolor Tinea בגלל תכונות אנטי פטרייתי שלהם, אגוזי מלך ארוזים עם אנטי אייג ‘ינג מזינים כגון ויטמיני B, אשר נהדרות עבור העור, ונוגדי חמצון עבור התחדשות העור וגמישות. הם גם להגביר את זרימת הדם, אשר מביא חמצן וחומרים מזינים לתאי העור.
 • בזיליקום ו סיד: להוסיף תמצית בזיליקום מיץ ליים ולהחיל על האזור לעורר ייצור מלנין.

 

מאמר זה נבדק על ידי המועצה לביקורת רפואית נחשב מדויק מבחינה רפואית.

No Replies to "אלה כתמי לבן על העור שלך עלול להיגרם על ידי הזדקנות"

  Leave a reply

  Your email address will not be published.