למה סבון שחור אפריקני היה מצרך היופי של דורות

למה סבון שחור אפריקני היה מצרך היופי של דורות

סבון שחור אפריקאי מוכר לאנשים רבים ממוצא אפריקאי על היתרונות שלה skincare. זה כבר ידוע כדי להרגיע גירויים עור ומחלות מ פריחות פשוטות כדי ליצור דרמטיטיס מגע ו פסוריאזיס, כמו גם דהוי העור דהוי העור הערב.

הניגרים והגאנים השתמשו בסבון שחור במשך מאות שנים לרחצה ולהפחתת ריח הגוף. זה היה, ועדיין, משמש שמפו לשיער, לא רק לטהר, אלא גם כדי להקל על גירוד הקרקפת גירוי.

סבון שחור אפריקאי שימש כדי להקל על עור שמנוני ותנאי עור מסוימים, כגון אקנה אקזמה.

נשים השתמשו סבון שחור לטיפול בעור במהלך ואחרי ההריון כדי למנוע מקבל עור יבש, סימני מתיחה ותנאי עור אחרים שנגרמו על ידי שינויים הורמונליים. הסבון שימש גם לתינוקות בגלל הטוהר שלו והיה עדין על עור רגיש.

מקורו של "סבון שחור"

סבון שחור אפריקני או דודו מקורו באנשי יורובה בניגריה ובקהילות יורובה בבנין ובטווגו. המילים יורובה ose ("סבון") דודו ("שחור") ממש מתרגמת את "הסבון השחור". זה נקרא גם anago samina בגאנה. (Anago הוא שם של תת קבוצה יורובה מה עכשיו הרפובליקה של בנין). סאמינה פירושו, "סבון" בדיאלקטיקה Twi של השפה Akan.

שם אחר לסבון הוא אלטא סמינה אשר משמש ברחבי גאנה. אלטה פירושה "מתובל" ביורובה. הוא האמין כי הסוחרים יורובה, במיוחד סוחרים נשים, שמכרו עגבניות ופלפלים, הציג סבון שחור גאנה.

נשים אלה נקראו "אלטאס" (סוחרי פלפל) וסמינא אלטה היה מונח שטבע הגאנים שפירושו "סבון הפלפל". 

לנשים ביורובה היה תפקיד חשוב וייחודי בחקלאות ביורובלנד הפרה-קולוניאלי. הם היו אחראים לעיבוד תוצרת חקלאית גולמית למוצרים מוגמרים למסחר.

זה כולל קציר תוצרת של עצים והם גם נטו לגנים שבהם ירקות ופירות, כגון פלפלים, גדלו. הם היו גם אחראים למכור את התוצרת, כמו גם סבון שחור.  

מתכונים לסבון שחור

סבון שחור מסורתי היה בדרך כלל תערובת של מים ואפר של עורות צמחיים, אבקת פוד קקאו ושמן דקלים. תערובות מתכון אחרות יכולות לכלול את האפר של עלי הדקל, או קליפת עץ השיאה, ושילוב של שמן דקלים, שמן קוקוס, חמאת שיאה או דבש טרופי.

כפרי נשים במערב אפריקה עדיין בעבודת יד סבון שחור. ישנם יותר מ -100 סוגים של סבונים שחורים אפריקאים. מתכונים הועברו במשפחות מאם לבת. החומרים יכולים להיות שונים לפי האזור וכל אצווה יכול להיות ייחודי. ניסוחים עתיקים ושיטות ייצור עושים הבדל גדול בתוצאה הסופית של הסבון.

כיצד סבון שחור מתבצע

תהליך הכנת סבון שחור אפריקני מעורב, אבל בגירסה הקצרה, קליפות צמחיים מיובשים תחת השמש. העורות (ו / או עלים דקלים וקוקאו) נקלטים בתנור חימר לייצור אפר. מים מתווספים לאפר ומסוננים. החומרים כמו חמאת שיאה, שמן קוקוס, שמן גרעיני דקלים או חמאת קקאו מחוממים ומוסיפים, ויד נעה על ידי נשים מקומיות במשך 24 שעות.

הסבון מתקשה ועובר לפסגה. אחר כך הוא מוצף החוצה, ואת תערובת מוגדר לרפא במשך שבועיים.

הסבון מוכן אז למכירה. חברות קוסמטיקה לעיתים קרובות לרכוש סבון שחור להוסיף מרכיבים. כמה מרכיבים אלו יכולים להיות טבעיים, כמו שמן לבנדר או ג'ל אלוורה, אבל אחרים מוסיפים ניחוח (אשר יכול להיות מגרה לאנשים מסוימים) ומרכיבים מלאכותיים. אז, הקונה היזהר. 

No Replies to "למה סבון שחור אפריקני היה מצרך היופי של דורות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    84 + = 85