איך לגרש את אשי

איך לגרש את אשי

אם אתם אפרו-אמריקאי או ממוצא אפריקאי, בוודאי שמעתם את המונח "עור אפר". יש הרבה מונחים מדעיים מהודרים לתאר את מצב העור הזה: הפרעות מיובשות קרטניות, קסרוזיס או אסטטיוזיס, אבל עור אשי הוא פשוט עור יבש מאוד. זה עור יבש לוקח על צביעה לבנבן או אפרפר, הרבה כמו אפר שמאל אחרי משהו נשרף.

כל גווני העור יכולים לחוות "אפרוריות". עור אסייתי קווקזי וחיוור עשוי להיראות גיר מתים מתים על פני השטח שלו, אבל אלה תאי העור המתים בולטים יותר על העור כהה.

כמה רופאי עור מציעים גם כי סככות עור שחור פתיתים בקלות רבה יותר מאשר גווני עור אחרים.

עור אפר נפוץ על זרועות, מרפקים, רגליים תחתונות, ברכיים ועקבים. זה לא מצב קשה, אבל כמו קשקשים, זה יכול להיות מביך. אף אחד לא רוצה אותם פתיתים מורגש כי להלבין את העור, נותן לו מראה משעמם, לא בריא. כמו קשקשים, הוא יכול לעלות על בגדים.

גורם אשי עור

כמו תאי העור המתים לשפוך מפני השטח של העור, הגוף מייצר תאים עור חדשים מתחת לפני השטח. תאים אלה עולים דרך האפידרמיס עד שהם מגיעים לשכבה העליונה, שכבת הקרנית. תאי העור החדשים דוחפים את התאים הישנים. לפעמים אלה תאי העור המתים מצטברים, ויוצרים קשקשים יבשים כי לא הולכים כראוי דרך תהליך קילוף טבעי של העור וליצור מחסום שגורם לעור להיראות משעמם ולא מסוגל לספוג moisturizers.

מצב זה מתרחש גם כאשר העור אין מספיק לחות כדי לשמור אותו חלקה וגמישה וכאשר השכבה החיצונית של העור מאבד הרבה לחות.

זה יכול להתרחש במיוחד באקלים יבש, יבש או במהלך החורף כאשר אוויר קר, יבש מפשיט את העור של מים, משאיר אותו מחוספס ו flaky.

כיצד להתמודד עם עור אפר

שני המאפיינים החשובים ביותר של מוצרים לעור אפר: הם צריכים להיות מתון לחות.

השתמש במוצרים עדינים ולהימנע ממוצרים עם אלכוהול או מאלה שיכולים להיות ייבוש ומרגיז לעור כמו סבונים דיאודורנטים וקרקרים קשים.

השתמש שוטף גוף עדין ולא סבון. רבים שוטף הגוף הם מבוססי חומרי ניקוי, והם כוללים רשימה ארוכה של כימיקלים שיכולים לגרום יובש נזק לעור. נסה מוצר המכיל חומצה לקטית כמו Amlactin, אשר יהיה לקלף את העור בזמן גם לחות ושיפור מרקם העור. במקרים חמורים, ייתכן שתזדקק למוצר בעל חוזק מרשם עם חומצה סליצילית כדי להחליק ולהחליק את העור האפר.

לא לקחת מקלחות ארוכות, חם ואמבטיות. זה רצועות העור של השמנים הטבעיים שלה. השתמש במים פושרים בעת מקלחת ומקלחת ולהימנע מרוטב זמן רב מדי באמבטיה, במיוחד במהלך חודשי החורף היבשים. כאשר אתה מסיים רחצה או מקלחת, לטפוח את העור יבש עם מגבת, משאיר אותו קצת לח, ולאחר מכן מיד להחיל קרם לחות. השתמש קרם גוף ולא קרם בחורף כי קרמים יש emollients חזק יותר אשר יחזיק לחות יותר. זה בסדר להשתמש קרם גוף בעונות חם כאשר מזג האוויר אינו יבש כמו העור שלך באופן טבעי שומרת על לחות יותר. אם אתה עדיין מקבל עור אפר, להחיל שמן הגוף הראשון, כאשר העור שלך הוא עדיין לח מעט, ולאחר מכן שכבת על קרם הגוף. זה רעיון טוב כדי לקלף פעם או פעמיים בשבוע עם ניקוי פילינג עדין או רק מקלחת הרגיל שלך ג 'ל ו loofah.

להזיז את loofah בתנועות מעגליות כדי להסיר עור יבש ורעוע.

שינויים עונתיים טמפרטורה ולחות יכול להיות גורם לאפרוריות. יבש, חום פנימי גם גוזל את העור של לחות. השתמש אדים במהלך חודשי החורף או השנה אם אתה גר באקלים יבש לשתות הרבה מים כדי להישאר hydrated מבפנים.

שמן ועור אפר פתרונות

אם יש לך עור שמנוני אבל הם מבחינים טלאים אפר על הפנים שלך או באזורים אחרים של הגוף, נסה להשתמש exfoliant עדין שלוש פעמים בשבוע כדי להיפטר תאי העור המתים על פני העור. השתמש בקרם לחות קל ונטול שמן כדי לטפל באזורים היבשים ובתיקונים. השתמש קרם לחות לפנים לעור שמנוני כי יש גליצרין או humectants אחרים כי לצייר לחות על העור ללא סתימת נקבוביות או מתן עור תחושה שמנונית.

אבל לא לחות יתר, אשר רק להחמיר העור שמנוני.

אם שום דבר לא עוזר

אם אתה עדיין סובל עור יבש, מגרדת למרות המשטר הבא, לראות רופא עור כדי לוודא את המצב אינו קשור אלרגיות או מצב העור כמו פסוריאזיס או אקזמה. אם זה המקרה, רופא העור יכול לרשום תרופות לטיפול בבעיה.

 

No Replies to "איך לגרש את אשי"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    − 3 = 2