Melasma: מה גורם כתמים חומים על הפנים?

Melasma: מה גורם כתמים חומים על הפנים?

קיבלתי אימייל מחבר לאחרונה שפיתח מלסמה, או כתמים חומים, על פניה במהלך הריונה האחרון. למרות שהם דועכים, היא קיוותה שאני יכול להמליץ ​​על מוצר זה היה להזיז את דוהה קצת יותר מהר.

אלה הם הגורמים melasma על הפנים וכיצד לטפל בו.

גורם ותסמינים של Melasma

Melasma מופיע בצורה של כתמים חומים או טלאים על הלחיים, המצח, השפה העליונה ואת האף.

היא שכיחה ביותר בנשים במהלך השנים הפוריות שלהן, והיא נוטה לעור זית שמשתזף בקלות. חברתי מתאימה לגורם הסיכון הזה מפני שהיא תמיד נראית שזופה, אפילו בחורף. היא גם מתגוררת בטקסס, שם השמש זורחת חזק, וחשיפה לשמש רבה מדי מחריף ותורם ככל הנראה melasma.

Melasma הוא יותר דאגה קוסמטיים מאשר דאגה בריאותית. כתמים חומים אלה נוטים להתפתח אצל נשים שעוברות גל של רמות הורמונים עקב הריון, שימוש באמצעי מניעה אוראלי או טיפול הורמונלי חלופי (HRT) במהלך גיל המעבר. אז זה הגיוני כי החבר שלי, שהיה רק ​​תינוק, פיתחו כתמים חומים, אשר אצל נשים בהריון נקראים גם chluasma, או "מסכת ההריון".

אם אתה לא בטוח אם כתמים חומים שלך הם melasma, אתה יכול להתייעץ עם רופא עור. רופאים יכולים להשתמש באור שחור או באור של ווד (340-400 ננומטר) כדי לאבחן כראוי melasma.

ההבדל בין כתמי כבד ו Melasma

אלה כתמים חומים מעצבנים שמופיעים על הפנים שלך, הידיים והחזה ב -30 שלך ומעלה ידועים כתמים בכבד או כתמי שמש נגרמות בעיקר על ידי נזק יום ראשון.

זה שונה מ melasma. במאמר זה, איך אני יכול למחוק את כתמי הכבד על הפנים שלי, ידיים & חזה? אני חולק ארבע דרכים מוכחות להיפטר מהם לנצח.

טיפול של Melasma

אז מה לעשות אם יש לך כתמים חומים? החדשות הטובות הן כתמים חומים יהיה לדעוך כמה חודשים לאחר הלידה, או ברגע שאתה יוצא את אמצעי מניעה אוראלי או HRT.

אבל אם אתה כמו חבר שלי, ואתה רוצה קצת עזרה לאורך הדרך, יש אפשרויות הטיפול זמין. יש לזכור כי עדיף לא להשתמש אלה creams כאשר בהריון או breastfeeding. אתה יכול לנסות להסתיר את הכתמים עם קונסילר בינתיים, אבל לחכות עד התינוק הוא נגמל להתחיל טיפול.

אפשרות מצוינת melasma הם קרם העור הבהרה. המרכיב העיקרי של קרמים אלה הוא hydroquinone. אתה יכול לנסות מרשם כוח creams כולל Obagi ברור, Glyquin, Tri-Luma, ו Solaquin, אבל הם יכולים להיות מגרה את העור ודורשים סקריפט של הרופא. אני ממליץ over-the-counter creams המכילים 2% hydroquinone ועבודה רק טוב.

החל על כתמים חומים פעם בבוקר ופעם בלילה. האפשרויות הגדולות כוללות:

  • גירסת לילה Esoterica
  • גרסה Esoterica יום עם מסנן קרינה
  • פורצלנה כפול שעות היום ו לילה creams 

הרופא שלך עשוי גם לרשום טרטינואין, שהוא סוג של ויטמין A, והוא מגיע בטופס המותג Aberela, Airol, Renova, Atralin, Retin-A, Avita, Retacnyl, Refissa או Stieva-A. ישנן גרסאות גנריות זמין, אשר סביר פחות יקר. נשים רבות על מלאי Retin-A בעת נסיעה לחו"ל מקסיקו או מעבר לגבול לקנדה, כי אתה יכול לקנות Tretinoin מעל הדלפק עבור כ 20 $ במדינות אחרות.

אם אתה בוחר את עצמך תרופה, אין להשתמש Tretinoin אם אתה בהריון.

שיטות טיפול אחרות כוללות קרם Tazorac, Azelex, דיפרן ג'ל, NeoStrata (חומצה גליקולית ב 10 אחוז טופס) ו קליפות חומצה גליקולית. לייזרים הוכיחו גם יעיל כתמים חומים פוחתת, אבל זו האפשרות priciest.

חשיבותה של הגנת השמש

מלבד טיפולים אקטואלי, התרופה הטובה ביותר עבור melasma היא להישאר מחוץ לשמש. ללבוש לפחות 30 SPF מגן השמש על הפנים שלך ולוודא מסנן קרינה מכיל חוסמי בפועל כגון תחמוצת אבץ ו דו תחמוצת טיטניום. להישאר תחת מטריה כאשר הבריכה או על ידי החוף לכל הפחות, ללבוש כובע רחב שוליים.

No Replies to "Melasma: מה גורם כתמים חומים על הפנים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    1 + 6 =