מה Galbanum האם וריחות כמו מרכיב בושם | insightyv.com

מה Galbanum האם וריחות כמו מרכיב בושם

מה Galbanum האם וריחות כמו מרכיב בושם

Galbanum הוא מרכיב ניחוח פופולרי. זה גם מריר, שרף מסטיק ארומטי שחולצו מסוימים מינים צמחיים אסיאתים, בעיקר כֶּלֶך גלבניפלו וצמחים קשורים. השרף משמש בהרחבה בשמים המודרניים כסוכן מקבע (מרכיב המשמש לייצוב מרכיבים אחרים של בושם). שרף הוא גם מזוקק קיטור לייצר שמן galbanum, אשר משמש בשמים מסוימים (בדרך כלל מזרחי או תערובות צ ​​’יפר) כדי להקנות ריח “ירוק” טרי, טבעי.

איפה זה נמצא

צמחי גלאבנום צמחו במקור באזור מסופוטמיה והוצאו להודו, סין, ישראל ומצרים. כיום איראן ותורכיה הן המקור העיקרי לגלבנום.

שימושים של גלבנום בהיסטוריה

Galbanum שימש כמרכיב תרופתי ו ארומתרפיה מאז ימי קדם. הפניות לגלבנום נמצאות בברית הישנה, ​​בכתביו של היפוקרטס (אבי הרפואה המודרנית) ובתולדות הטבע של פליני. הוא שימש בעיקר כחומר אנטי דלקתי, חומר חיטוי וחומר חיטוי, וכטיפול אנטי ספסודי לנשים במהלך הלידה. המצרים הקדומים ייבאו כמויות גדולות של גלבנום מפרס כדי להשתמש בטקסים הדתיים שלהם, בחניטה, וכסיוע ריפוי טיפולי.

מה זה מריח

לגלבנום ניחוח ירוק עז עם אלמנטים וודי ובלסמי. מתואר לעתים קרובות כמו אדמה או יער דמוי, זה מורכב ניחוח מוערך על יכולתו להקנות עשיר, ריח ירוק חריף.

הבשמים משתמשים בגלאבנום הן כפתק עליון חזק בניחוחות “ירוקים” והן כפתק בסיס בשילוב עם מושק ו / או אלמנטים של צ ‘יפר כגון oakmoss ואורן.

ניחוחות Galbanum לנסות

ניחוחות לנשים המרכיבות את מרכיב הבשמים של גלבנום כוללות: שאנל מס ’19, גרליין וול דה נויט, קרטייה בול, בלמיין ואנט ורט, טרי גלבנום פטצ’ולי, פרינס מטאטבלי, גולדן פרומומו, ביל בלאס עירום, לה פרפומס דה רוזינה רוז עמור, מולינרד לה פלורס: פלר דה פיגייה, איסיי מיאקי ניחוח, עירוי פראדה דריס איריס, קלואי או דה דה פלוורס קאפוצ’ין ואזארו קוטור.

ניחוחות גברים שמציעות galbanum בהרכב הריחות שלהם כוללים: מספר אישי של אטיין אייגנר, סרג ‘לוטנס בורניאו 1834, ארמיס דווין, מילר האריס פאצ’ולי, לורה ביאגוטי רומא לאומו, וג’ ינס כחול ורסצ’ה לגברים.

No Replies to "מה Galbanum האם וריחות כמו מרכיב בושם"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    9 + 1 =