4 יזמים קוסמטיים שחורים – insightyv.com

4 יזמים קוסמטיים שחורים

ייתכן שאתה מכיר את שם מאדאם ג ‘יי ווקר כחלוץ של שיער שחור קוסמטיקה. אבל האם אתה יודע מי שרה ספנסר וושינגטון היא? מה דעתך על מאדאם נ’פרנקלין? והאם ידעת שאנני טורנבו מאלון העסיקה פעם את שרה ברידלב, שנודעה מאוחר יותר בשם מאדאם ג’. ווקר?

נקבה יזמים אשר מהפכני שחור קוסמטיקה ומוצרי יופי

כל ארבעת יזמים אלה תרמו ליצירת מוצרים מסחריים הראשון באמת לטפל השיער טיפוח העור הצרכים של נשים שחורות.

בנוסף, נשים אלה חלקו את העושר מעסקיהן כדי לא רק לעורר ולחנך נשים וגברים בתחום הקוסמטיקה, הם היו ידועים גם תרומות פילנתרופיות שלהם לארגונים צדקה, חינוכית, קהילה ואזרח זכויות.

אנני טורנבו מאלון

אנני טורנבו מאלון (1869-1957) נולדה לעבדים לשעבר במטרופוליס, אילינוי. כמה סיפורים היסטוריים אומרים שהיא עזבה את בית הספר התיכון בשל מחלה ואחרים אומרים לתרגל ספרות, אבל על פי כל החשבונות, היא הייתה בעלת ידע טוב של הכימיה ועל ידי גיל 20 פיתחה שלה shampoos וטיפולי הקרקפת לגדול ו ליישר את השיער. היא יצאה לרחובות להפגין ולמכור את מרכולתה. בשנת 1902 מוצריה היו הצלחה.

מאלון בשם החברה שלה Poro מוצרים ועבר לסנט לואיס, מיזורי להרחיב את העסק. פורו היא חברה סודית ממערב אפריקה (מנד). חלקם תירגמו את המילה כמשמעותה “חברה דתית”.

פורו מוצרים הפכה לחברה בינלאומית עם לקוחות בארצות הברית, אפריקה, דרום אמריקה והקאריביים. בשנת 1918 בנה מאלון מפעל בן ארבע קומות מיליון דולר ומכון יופי בבית הספר ההיסטורי בסנט לואיס הידוע בשם Ville. היא העסיקה מעל 175 אנשים (כולל בשלב מסוים protégé שרה ברידלב, אשר מאוחר יותר להיות הידועה בשם מאדאם ג ‘י.

הֲלִיכוֹן.)

אנני טרנבו מאלון הפכה לאחת הנשים העשירות ביותר באומה, היוזמה המובילה בתחום הקוסמטיקה, פילנתרופ ומנהיגה בקהילה השחורה של סנט לואיס. בשנת 1930, העסק הועבר לשיקגו, אילינוי.

מאדאם ג’. ווקר

מאדאם ג ‘. ווקר (1867-1919) נולד לעבדים לשעבר בלואיזיאנה כילד הראשון שלהם נולד לחופש. בשנות השלושים לחייה, היא סבלה מנשירת שיער והתחילה להתנסות בטיפולי שיער שונים ומוצרים. במשך זמן מה עבד ווקר עבור פורו מוצרים כנציג מכירות ולמד את העסק.

בשנת 1905 היא המציאה שיטה ליישר את השיער של נשים שחורות ונוסחה לצמיחת שיער, אשר היא אמרה ניתנה לה בחלום. היא עברה לדנוור, קולורדו, שם התחתנה עם צ’רלס ווקר ופתחה את עסקיה שלה, ומכרה את רסטורטור השיער שלה דרך מכירות מדלת לדלת. בשנת 1908 היא פתחה משרד שני בפיטסבורג וכן פתיחת ליילה קולג ‘עם בתה ליילה להכשיר “שיער culturists”.

בשנת 1910 היא פתחה את המטה הלאומי של החברה באינדיאנפוליס, אינדיאנה, לייצור וייצור של סוכני ווקר. Madam C.J. ההכנות ווקר, שכלל אבקות טיפול פנים וטיפולים קוסמטיים אחרים שנוצרו עבור ומשווקים לנשים אפריקאיות אמריקאיות עשה מאדאם CJ ווקר אחת המיליונרים הראשונים של המדינה.

שרה ספנסר

שרה ספנסר (1889-1953) נולדה ב -6 ביוני 1889 בבקלי, וירג’יניה. מאוחר יותר עברה לאטלנטיק סיטי ועבדה כספרית. בשנת 1913 היא התחילה עסק מספרה בחנות יופי קטנה בחדר אחד. היא החלה להתנסות במרכיבים, ומאוחר יותר קיבלה פטנט על שיטה חדשה ליישר את השיער של נשים שחורות.

בשנת 1919 הקימה את אייפקס ניוז וחברת שיער. היא עבדה בסלון היופי במשך היום (וגם לימדה את הסטודנטים), ובערבים מכרה את מוצרי הקוסמטיקה שלה ברחבי העיר. עד אמצע שנות השלושים של המאה ה -20, חברת מוצרי יופי של אייפקס היתה חברת העסקים הגדולה ביותר בניו ג’רסי, ואחת מחברות הייצור השחור המובילות במדינה. בנוסף לחברת הקוסמטיקה, היא החזיקה את חברת Apex Publishing, אשר פרסמה את Apex News עבור קוסמטיקאים וסוכני מכירות, Apex Laboratories, Apex Drug Company ו- Apex Beauty College.

 היו 11 בתי ספר ליופי בארה”ב וזכיינו בבתי ספר בחו”ל.

אייפקס ביוטי סיסטמס הפכה את שרה ספנסר לאחד המיליונרים האפרו-אמריקנים הראשונים. היא זכתה במדליון ביריד העולמי ב -1939 כאחת הנשים העסקיות המובחרות “בארץ.

מאדאם נ. פרנקלין

נוביה פרנקלין (1880-1934) הרחיבה סלון יופי 1915 לרשת של סלונים, ובסופו של דבר יצרה את אחד הקווים העיקריים הראשונים של מוצרי הקוסמטיקה כדי לכלול אבקות פנים שנועדו להחמיא, ולא להבהיר גוונים כהים יותר של עור.

ב- 1917 היא פתחה את בית הספר לתרבות היופי של פרנקלין ועברה ליוסטון פעילויות ייצור, סלון ופעילויות חינוכיות. בשנת 1922 היא עברה לשיקגו כדי לפתוח סלון ובית הספר והרחיבה את הייצור של העסק שלה. עד מהרה החלה ללמד אחרים “דרך פרנקלין” של שיער שיער באמצעות המוצרים שלה. כמו מאלון ווקר, היא הכשירה נשים לסגנון ולהגדיל שיער באמצעות המוצרים שלה ועודדה אותם להקים חנויות לסגנון, ליישר את השיער ולמכור את העור של החברה ואת מוצרי השיער. מגוון רחב של מוצרים של החברה כללו טוניקות שיער, מגדלי שיער, סבונים, לחיצה על שמן ואבקת פנים שנוצרו במיוחד עבור לקוחות אמריקאים אפריקאים.

פרנקלין לא ממש הגיע להצלחה של אנני טורנבו מאלון, מאדאם ווקר ושרה ספנסר, בין היתר משום שלא הצליחה לבנות רשת גדולה של סוכני מכירות, וגם לא רכשה פטנטים על יצירותיה.

מי יצר את מסרק חם?

הוא דיווח כי בשנת 1872 ספרית בשם מרסל Grateau השתמשו מסרק הקשה על הלקוחות שלו בפריז, שניסו לחקות את סגנון ישר של שיער מצרי עתיק, אבל זה לא ממש ידוע בדיוק מי המציא את המכשיר. אנני מלון היה הראשון פטנט מסרק חם. מאדאם ג ‘יי ווקר השתפר על המסרק על ידי הרחבת השיניים לשימוש על שיער שחור.

מקורות

שחור נשים טקסס: 150 שנות ניסיון & ניצחון מאת רות וינגרטן (הוצאת אוניברסיטת טקסס).

עיצוב ג ‘ים עורב: אפריקאי יופי אמריקה אימון במהלך הפרדה מאת ג’וליה קירק בלקוולדר, PhD (הוצאת אוניברסיטת טקסס).

האנציקלופדיה של ג ‘ים קראו: גרינווד אבני דרך בהיסטוריה אפריקאית אמריקאית מאת ניקי ל ‘מ. בראון, בארי מ. סטנטיפורד, עורכים (הוצאת גרינווד).

על הקרקע שלה: החיים והזמנים של מאדאם ג ‘. ווקר מאת אלעלייה פרי צרורות (Scribner). קרא את הביקורת.

No Replies to "4 יזמים קוסמטיים שחורים"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.