האם להיות גיי בחירה? | insightyv.com

האם להיות גיי בחירה?

האם להיות גיי בחירה?

הרבה אנשים שואלים, “האם להיות הומו בחירה?”

רוב אנשי המקצוע מסכימים כי נטייה מינית וזהות מגדרית אינם דברים שאדם יכול לשנות.

בשורה התחתונה

השורה התחתונה היא, לא, הנטייה המינית היא לא בחירה.

קבוצות שונות טוענות כי הן מסוגלות לשנות את הנטייה המינית ואת הזהות המגדרית באמצעות טיפול. אין בסיס מדעי לטענות אלה, ושיעור ההצלחה מפוקפק מאוד.

לעתים קרובות אנשים בתוכניות כאלה מופיעים להרגיש רע על עצמם, ולחוות אשמה כאשר הם אינם מסוגלים לשנות.

למעשה, האגודה הפסיכולוגית האמריקאית למעשה כינס כוח משימה לבחון את הנושא הזה. הנה מה שהם קובעים לאחר סקירה שיטתית של הספרות המקצועית שנסקרה על ידי עמיתים בנושא מאמצי שינוי אוריינטציה מינית (SOCE):

“המאמצים לשינוי האוריינטציה המינית אינם צפויים להצליח, והם כרוכים בסיכון כלשהו לנזק, בניגוד לטענות של מתרגלי ה- SOCE והתומכים בהם, ואף על פי שהספרות המחקרית והספרות הקלינית מראות כי מיניות, רגשות והתנהגויות מיניים ורומנטיים נורמלי וחיובי של המיניות האנושית, ללא קשר לזהות הנטייה המינית, כוח המשימה הגיע למסקנה כי האוכלוסייה העוברת SOCE נוטה להיות דעות דתיות שמרניות מאוד שמובילים אותם כדי לשנות את הנטייה המינית שלהם.

למרות שאנו לא יודעים בדיוק מה קובע זהות מגדרית או נטייה מינית, אנו יודעים כי לא ניתן לייחס לאף אחד מהם, בקלות להתאמה, גורם, וכי להיות הומו, לסבית, ביסקסואלי או טרנסג’נדרי זה לא משהו שאתה פשוט מחליט לִהיוֹת.

למרבה הצער, לא כולם מסכימים. כמו ביסקסואלי כותב העשרה,

“אבא שלי שאל אותי למה אני עושה בחירה טיפשה ואמרתי” זה לא בחירה “וזה לא.זה לא בחירה כמו להיות ישר היא לא בחירה.לקחתי את זה על אבא שלי – שאני פשוט יודעת וזה כמו לדעת שאתה ישר, הורי פשוט לא מבינים וחושבים על זה כמו שאני עושה, ואני מניח שזה הגיוני כי הם גדלו סביב יותר אנשים שהם ישר פחות שהיו הומו או דו “.

זהו מצב שכיח, אבל בסופו של דבר, מה שחשוב הרבה יותר מאשר מנסה להיות מישהו שאתה לא, הוא לומד לאהוב את האדם שאתה!

No Replies to "האם להיות גיי בחירה?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    29 − 19 =