מה הכינויים מתייחסים לאנשים טרנסג’נדרים? הוא או היא?

איך להתייחס לאדם טרנסג'נדרי - כזכר או כנקבה? מה הכינוי שאתה צריך להשתמש? ראוי לשאול אדם טרנסג'נדרי שהוא מעדיף, בין אם הם לוקחים הורמונים או עברו ניתוח. הנה הכללים הכלליים המשמשים כמה פרסומים גדולים. 

סטייל AP 

ה AP סטיילבוק, בשימוש נרחב על ידי עיתונאים ועורכים, עודכנה בשנת 2006 כדי לכלול סטנדרטים במונחים הקשורים לאנשים טרנסג'נדרים.

הוא מעודד את הסופרים "להשתמש בכינוי הגוף המועדף על ידי אנשים שרכשו את המאפיינים הפיזיים של המין השני או להציג את עצמם בצורה שאינה תואמת את המין שלהם בלידה, אם העדפה זו לא באה לידי ביטוי, השתמש בכינוי המתאים האופן שבו האדם חי בפומבי ".

ניו יורק טיימס ידני של סגנון ושימוש 

על פי ניו יורק טיימס, טרנסג'נדרים "הוא מונח כללי עבור אנשים שהזהות הנוכחית שלהם שונה ממין מינם בלידה, בין אם הם שינו את המאפיינים הביולוגיים שלהם ובין אם לאו .אמור את מעמדו הטרנסג'נדרי של האדם רק כאשר הוא רלוונטי, וקשריו ברורים לקורא. השם הוא חדשותי או רלוונטי, השתמש בשם ובכינוי (הוא, הוא, שלה, שלה) על ידי האדם הטרנסג'נדרי, אם אין העדפה ידועה, השתמש בשמות הגוף בהתאם לאופן שבו הנושא חי בפומבי ".

הוושינגטון פוסט 

ה וושינגטון פוסט לוקח גישה אחרת. מדריך הסגנון שלו מאפשר את השימוש ב "הם" הייחודיים, אך זה חל בעיקר כאשר אדם אינו מזדהה עם מיגדר, כגון מי שיש לו זהות מיגדר שאינה בינארית.

GLAAD מדיה מדריך עזר 

GLAAD ממליץ להתייחס לאדם טרנסג'נדרי על ידי כינוי המתייחס למין שהוא מזדהה איתו.

GLAAD גם מציין כי זה מקובל לחלוטין לשאול את הפרט מה הוא מעדיף, אבל אם זה בלתי אפשרי, ללכת עם הדרך שבה הוא מציג את עצמו לעולם או לחזור על "יחידים". 

מה כל זה אומר? 

ההימור הטוב ביותר שלך הוא תמיד לשאול קודם. אם אדם טרנסג'נדרי אינו מבטא העדפה כלשהי - וזה נדיר - או אם אי אפשר לשאול, מחדל על הדרך שבה הוא מציג את עצמו. לדוגמה, גבר טרנסג'נדרי שמתלבש בדרך כלל או מסגיר את שערו כנקבה צריך להיקרא "היא". אם אינכם יכולים לאסוף אותות ברורים מהאופן שבו האדם הטרנסג'נדרי מציג את עצמו, זה בסדר גמור להשתמש ב"הם ", כמו ב", הם לא מופיעים כזכר או כנקבה ". 

הערה נוספת - אם אתה כותב, לעשות לֹא במקום מרכאות סביב הוא, היא או הם. 

כמה אנשים טרנסג'נדרים מעדיפים שלא להשתמש בו, אלא במושגים נייטרליים יותר, מגוונים או מזוהים. זה בהחלט קצת שדה מוקשים אם אתה לא יכול לבדוק את המקור ולשאול את האדם הטרנסג'נדרי ישירות. אסכולה אחת מצביעה על כך שהשימוש בהם הוא הגישה הבטוחה והפחות פוגעת. 

No Replies to "מה הכינויים מתייחסים לאנשים טרנסג'נדרים? הוא או היא?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 6 = 16