מהו אי התאמה בין המינים?

שְׁאֵלָה: מהי אי התאמה בין המינים?

האופן שבו אנו מבטאים את המין שלנו הוא נפרד מהנטייה המינית שלנו, אך אנשים רבים מבלבלים בין המינים והמיניות. מה פירוש הדבר להיות אי-התאמה בין המינים או להזדהות כאי-קונפורמיזם מגדרי?

תשובה:

מין הוא דבר מסובך. כאשר אנשים חושבים באופן מסורתי על מין, הם חושבים על תפקידי מין של גברים ונשים. אלה שאינם מיישנים שאינם מתעלמים או מתעלמים מן השמלה, האופנה או ההתנהגות של המין שלהם ואימוץ תחושה של סגנון משלהם ללא התחשבות בסטריאוטיפים או בנורמות המיגדר.

כמה אנשים שאינם מתאימים למין עשויים לזהות כטרנסג'נדרים, אך אחרים לא. דוגמה לכך יכולה להיות אישה המעדיפה ללבוש בגדי גברים וללבוש את שערה ללא איפור. היא יכולה להזדהות כסביות של קטיפה או פשוט להיות אישה סטרייטית המעדיפה מבט גברי על פני נשית יותר.

הנטייה המינית שונה מזו שבה מבטאים את מינם. לדוגמה, אישה שמתלבשת גברית יכולה להיות סטרייטית, לסבית, ביסקסואלית או מינית. למרות הסטריאוטיפים היית מאמין אחרת, אנשים שאינם תואמים מיגדר הם לא בהכרח הומו, לסבית או דו מיני.

כמה מחקרים מצאו כי ילדים שאינם תואמים את המין של המין שנולדו כאשר הם גדלים נמצאים בסיכון מוגבר של התעללות פוסט טראומה הפרעת דחק. בנים שציירו את ציפורניהם או לבשו שמלות ונערות צעירות לבושות בגדי ילדים ומשחקים בצעצועי "ילד" היו נתונים לדחיית עמיתים, הטרדה והתעללות פיזית ומילולית מצד עמיתיהם.

ככל שיותר ויותר אנשים נוקטים בנורמות של החברה את מה שגברים ונשים צריכים להיראות ולהתנהג כמו, אולי תהיה הסכמה יותר לצעירים שאינם תואמים את המגדר.

ראה גם: מין קוויר.

No Replies to "מהו אי התאמה בין המינים?"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    84 − = 83