גלה אם יש גייז הומו ומה באמת גורם הומוסקסואליות

גלה אם יש גייז הומו ומה באמת גורם הומוסקסואליות

יש כבר הרבה ויכוח על מה גורם הומוסקסואליות. אנשים לעתים קרובות תוהה אם יש גן הומו או אם הומוסקסואליות נגרמת על ידי גורמים סביבתיים, כגון חינוך, התעללות בילדים, אם נעדרת, או אבא חיבה. אחרים סקרנים אם זה משהו שאנחנו נולדים עם, כמו תכונה בירושה דומה לעור או צבע שיער.

אמנם היו מעט מחקרים על הסיבה של הומוסקסואליות, הדיון נראה מחולק, עם מדענים בפינה אחת ופונדמנטליסטים דתיים אחרת.

איזה מין אוריינטציה מינית?

האגודה הפסיכולוגית האמריקנית (APA) מגדירה נטייה מינית ככזו:

"הנטייה המינית היא משיכה רגשית, רומנטית, מינית או רגשית מתמשכת שאדם מרגיש כלפי אדם אחר.ההתמצאות המינית נופלת לאורך רצף, במילים אחרות, אדם אינו חייב להיות הומוסקסואלי או הטרוסקסואלי בלבד, אך הוא יכול להרגיש דרגות שונות של משיכה מינית מתפתחת לאורך חייו של אדם - אנשים שונים מבינים בנקודות שונות בחייהם שהם הטרוסקסואלים, הומואים, לסביות או דו-מיניים ".

ה- APA ממשיך ואומר כי התנהגות מינית אינה זהה לנטייה מינית. אין ספק, אנשים הומוסקסואלים יכולים לעסוק במין הטרוסקסואלי. למעשה, רבים עושים לפני שהם יוצאים. אין לראות את אוכלוסיית הכלא כדי לראות ראיות להתנהגות הומוסקסואלית אצל אנשים הטרוסקסואליים (לא כולל מקרים של אונס בכלא).

בנוסף, בשנות החמישים קבע אלפרד קינסי כי רוב האנשים אינם הומוסקסואלים או הטרוסקסואלים. במקום זאת, רוב נופל איפשהו בין השניים.

למה זה משנה

אנשים סקרנים אם ההומוסקסואליות היא בחירה או אם זה משהו שאיתו נולדת. עם זאת, רבים יטענו כי אנשים הומוסקסואליים צריכים להיות בעלי זכויות זהה לזו של הטרוסקסואלים (בין אם ההומואים הם בחירה או לא).

אם ההומוסקסואליות נגרמת על ידי תכונות גנטיות או מולדות, אנשים הומוסקסואלים ולסביות לא יוכלו לשנות את הנטייה המינית שלהם, גם אם ירצו בכך. אם הומוסקסואליות נגרמת על ידי גורמים סביבתיים, עם זאת, הומוסקסואלים ולסביות יכולים להשתנות ולהיות ישר עם הטיפול.

אם להיות הומו הוא בחירה

אם תשאל את רוב האנשים ההומואים, הם יגידו לך שהוא הומו הוא לא משהו שהם בחרו להיות. זה הגיוני, כמו אחד צריך לתהות מדוע מישהו היה בוחר להיות משהו שיכול לגרום להם להיות בזו על ידי החברה, נדחתה על ידי משפחותיהם, הכחיש זכויות, נתון לפשעי אלימות אפשריים. זה לא אומר כי כל היותו הומו או לסבית הוא שלילי. למעשה, רוב לסביות לומר שהם מעולם לא היו מאושרים או יותר מילא ברגע שהם יוצאים.

כמה לסביות אומרות כי להיות הומו הוא בחירה - במיוחד אלה שהיו פעם נשוי או יצא מאוחר יותר בחיים. אחרים כועסים לשמוע מישהו אומר דבר כזה. שריל סוופז, שחקנית כדורסל אמריקאית בדימוס, קיבלה קצת בוז מהקהילה ההומו-לסבית, כשאמרה שהיא חושבת שהיא הומוסקסואלית בבחירה שלה ב Gay.com:

"אני חושב שיש הרבה אנשים - הומוסקסואלים ולסביות - שמאמינים שאתה נולד ככה, אני חושב שיש גם הרבה אנשים שמאמינים שזאת בחירה, ואני חושב שזאת היתה בחירה. היה בשלב מסוים בחיי שבו עברתי גירושין ולא הייתי במערכת יחסים, והבחירה שעשיתי היתה במקרה שהתאהבתי באישה אחרת ".

הומואים ולסביות רבים יטענו כי להיות הומו הוא לא בחירה, אבל אם לפעול על זה. אנחנו לא בוחרים את הנטייה המינית שלנו, אבל אנחנו בוחרים אם לצאת מהארון או לא. גם רוב הארגונים המדעיים מאמינים שההומוסקסואליות אינה בחירה וכי לביולוגיה יש תפקיד כלשהו. האגודה הלאומית לבריאות הנפש אומרת שרוב החוקרים מאמינים שהנטייה המינית מורכבת, וכי לביולוגיה תפקיד חשוב. במילים אחרות, אנשים רבים נולדים עם הנטייה המינית שלהם או להקים אותו בגיל צעיר.

מה תאומים לספר לנו על הומוסקסואליות

מדענים למדו תאומים כדי לנסות וללמוד אם להיות הומו הוא נקבע ביולוגית. מחקרים של תאומים זהים ותאומים מצביעים על כך שיש השפעה גנטית על נטייה מינית. אם ההומואים היו גנטיים לחלוטין, אז בתאומים זהים, היה שיעור של 100% קונקורדנציה עבור נטייה מינית.

עם זאת, מחקר אחד בשנת 1995 מצא מתאם 52 אחוזים עבור תאומים זהים זכר ו - 22 אחוזים תאומים אחים גברים. מחקר על נשים הגיע עם תוצאות דומות. אם תאום זהה היה לסבית, ב -48% מהמקרים, התאום השני היה גם לסבית. עבור תאומים אחים, הקונקורדנס היה 16 אחוזים, על פי המדען הבריטי הבריטי, סיימון LeVay.

מחקרים אלה מראים כי אנשים עם אותו איבר גנטי (תאומים זהים) נוטים יותר לחלוק נטייה מינית מאשר אלה עם איפור גנטי שונה (תאומים אחים). הגנטיקה לבדה לא יכולה לגרום לנטייה מינית, אבל הם ממלאים תפקיד.

בנוסף, מדענים לא הצליחו להסיק כי יש גן או שילוב של גנים שיגרום למישהו הומו. הגנטיקה מורכבת מאוד, והמדענים ממשיכים ללמוד הן כרומוזומים של בני אדם והן של בעלי חיים לצורך קשר עם נטייה מינית.

מחקר המוח גיי

מחקר שפורסם באופן נרחב בשנת 1991 מצא כי חלק מסוים של ההיפותלמוס היה קטן יותר בקרב גברים הומוסקסואלים מאשר אצל גברים הטרוסקסואלים. מחקר זה היה נרחב באותה עת בתור "הוכחה" כי הנטייה המינית של אחד הוא ביולוגי ולא נבחר. עם זאת, לא ידוע אם הבדלים אלה במוח נמצאים בלידה, או אם הם מתרחשים במהלך חיים.

למרות מדעי החברה ומחקר ביולוגי, עדיין לא ידוע מה גורם למישהו להיות הומו, לסבית, ביסקסואלי או ישר. מדענים ומדענים חברתיים ימשיכו ללא ספק לחקור את הסיבות להומוסקסואליות הן בבעלי חיים והן בבני אדם. לא משנה מה הם מוצאים, הקהילה LGBTQ + ותומכיהם ימשיכו להילחם על יחס הוגן ושווה.

No Replies to "גלה אם יש גייז הומו ומה באמת גורם הומוסקסואליות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    8 + = 11