המונח “טרנסקסואל” אז ועכשיו

כמעט 1.4 מיליון מבוגרים בארה"ב מזהים טרנסג'נדרים. זה מספר די גדול, אבל רבים מאיתנו עדיין לא יודעים איזה מונח להשתמש בו כשאנחנו מדברים על אנשים שאינם מתאימים לבינארי המגדרי של גברים או נשים. זה בחלקו בגלל השפה משמרות לאורך השנים. חלק מהמונחים הופכים למיושנים ונופלים לצד הדרך בעוד אחרים נולדים. 

לא מזמן, זה היה נפוץ לשמוע אנשים לדון להיות "טרנסקסואל". אבל מה זה טרנסקסואל?

מונח זה שימש לעתים קרובות כדי להתייחס לאדם רוצה ניתוחית או הורמונלית להפוך את גופם ליישר עם הזהות המיגדרית שלהם. אבל בעוד כמה אנשים עדיין טוענים זהות זו, יותר ויותר מתרחקים ממנו. יש לכך כמה סיבות.

סיבות לאבד את המונח "טרנסקסואל" 

למונח טרנסקסואל יש כמה קונוטציות שליליות. זה הרבה יותר ממוקד הגוף במובנים רבים, ועבור אנשים רבים, גופם הוא רק חלק אחד מהזהות המיגדרית שלהם, שכוללת גם את ההרגשה או ההכרה שאנו זכר, נקבה, טרנסג'נדר, לא בינארי או אג'נדר. 

אבל יש לנו גם כל כך הרבה תנאים חדשים, וזו עוד סיבה שהמונח "טרנסקסואל" נופל מהפופולאריות. יש לנו טרנסג'נדרים, מגדלים, מין לא בינארי, אי-התאמה בין המינים, ואגנדר. , הרבה אנשים מרגישים שהם רוצים או צריכים להיות מוגבלים לתנאים ישנים יותר, כאשר כל אלה זמינים כעת וישימים.

 

האם טרנסקסואל, טרנסג'נדרי או לא בינארי אותו דבר?

כל המונחים האלה קשורים לזהות מגדרית, אך ישנם הבדלים בין זיהוי טרנסקסואלים, טרנסג'נדרים ומין שאינם בינאריים.

המונח טרנסקסואל הוא עדיין קשור עדיין עם מעברים של הגוף, אשר עשוי לכלול ניתוח אישור מין או הורמונים.

"טרנסג'נדר" הוא מונח גג עבור אנשים אשר זהותם המיגדרית ו / או הביטוי המגדרי שונה מזו המקושרת בדרך כלל עם מין הם הוקצו בלידה. לפעמים המונח "שאינו בינארי" משמש גם כמושג מטריה שיכולה לכלול אנשים שהם sexqueer, agender ו magnfluid. אבל לא בינארי יכול להיות גם זהות משלה.

זהות מגדרית היא דבר אישי

זהויות המגדר שלנו הן אישיות. דברים רבים תורמים להיווצרות הזהות המגדרית, כולל החברה, המשפחה והגורמים הקיימים לפני הלידה. אבל הבנת מגוון האפשרויות המגדריות יכולה לעבור דרך ארוכה בהבנת הספקטרום המגדרי.

כיצד אנו בוחרים לזהות ואת המונחים שבהם אנו משתמשים לתיאור הזהויות הללו יכולים להיות שונים ממגוון סיבות. לפעמים שפה חדשה מחליפה ישן. לפעמים השפה הישנה ממשיכה להתקיים. זה בסדר להתחיל בזיהוי בדרך אחת, כמו למשל, "אני טרנסקסואל", ואז מבינים כי מונח אחר הוא בכושר טוב יותר. אתה יכול אז בסופו של דבר אומר, ("למעשה, אני magnqueer," וזה בסדר. 

אנשים רבים מזדהים עם מחלקות גברים או נשים ברורות, אך רבים אחרים אינם מבינים זאת. ההכרה במגוון הדרכים שבהן אנשים יכולים לחוות מגדר יכולה לסייע באישור הזהויות של אנשים, וזו גם דרך מדויקת יותר להבנת מין.

 

No Replies to "המונח "טרנסקסואל" אז ועכשיו"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    99 − 94 =