האם לסביות יכולות לקבל HIV או איידס? | insightyv.com

האם לסביות יכולות לקבל HIV או איידס?

אני שומע לעיתים קרובות, האם לסביות באמת נמצאות בסיכון ל- HIV ואיידס? מהי הסבירות להעברת נגיף האיידס מנשים לנקבה אחת? האם לסביות באמת צריכות לדאוג למין בטוח יותר?

בואו נתחיל עם היסודות. כל מי שהוא פעיל מינית נמצא בסיכון ל- HIV. כן, שידור נקבה לנקבה של HIV הוא אפשרי וזה קרה. למרבה הצער, עד כה לא היו מחקרים רבים שבחנו מעשים מיניים לסביים והעברת HIV.

ראשון: מי הן לסביות?

מה עושה לסבית? לסביות הן נשים המקיימות יחסי מין עם נשים אחרות. אבל האם זה אומר שהם לא מקיימים יחסי מין עם גברים? זכור, נשים יכולות לזהות כמו לסבית ועדיין לקיים יחסי מין עם גברים, להשתמש בסמים, לקיים יחסי מין תמורת כסף, להיות קורבנות של אונס או התעללות או להזרעה מלאכותית, אשר כל אלה יכולים לשים אותם בסיכון ל- HIV.

מהו הסיכון של HIV לסביות?

לדברי המרכזים לבקרת מחלות, מקרים מתועדים של שידור נקבה לנקבה של HIV נחשבים כאירוע נדיר. ה- CDC מדווח כי יש דיווחים על מקרים של העברת HIV ל- נקבה, אך הוא אינו מציין כמה. מתוך אתר האינטרנט של CDC: “הסיכון המתועד היטב בהעברת HIV-to-male של HIV מראה כי הפרשות בנרתיק ודם הווסת עשויות להכיל את הנגיף וכי חשיפה רירית (כגון חשיפה אוראלית, נרתיקית) להפרשות אלו עלולה לגרום לזיהום ב- HIV”.

מדוע הם דיווחו מקרים של לסביות עם HIV נדיר?

כדי להבין מדוע היו מקרים כה מועטים של HIV-נקבה דיווח, עליך להבין כיצד מסירת CDC מסמכים. אם אישה מקיימת יחסי מין עם אישה אחרת ויש לה גורמי סיכון אחרים, כגון שימוש בסמים, ה- CDC היה מסווג באופן מסורתי את השידור תחת אחד מהגורמים האלה או כפי שנקבע. על פי הנחיות ה- CDC, המין ההטרוסקסואלי אינו נשלל כגורם סיכון, אלא אם כן אישה לא קיימה יחסי מין עם גבר מאז 1978.

סקסיות היא פקטור

זה לקח יותר מ 10 שנים עבור CDC להרחיב את זה ¯ s ההגדרה של איידס לכלול זיהומים אופורטוניסטי אשר השפיעו על הנקבות. אמירה משנות השמונים המאוחרות היתה, “נשים לא מקבל איידס, הם פשוט מתים ממנה.”

מתוך האתר של CDC: עד דצמבר 1998 דווח על 109,311 נשים עם איידס. מתוכם 2,220 דיווחו כי קיימו יחסי מין עם נשים; אך לרוב המכריע היו סיכונים אחרים (כגון שימוש בסמים בהזרקה, יחסי מין עם גברים בסיכון גבוה או קבלת דם או מוצרי דם). מתוך 347 (מתוך 2,220) נשים שדווחו כי קיימו יחסי מין רק עם נשים, 98% גם סבלו מסיכון נוסף – שימוש בסמים בהזרקה ברוב המקרים.

הערה: מידע על השאלה האם אישה מקיימת יחסי מין עם נשים חסר בחצי מהדוחות של 109,311 מקרים, אולי משום שהרופא לא העלה את המידע או שהאשה לא התנדבה אותו.

מקרים מתועדים של הולכה

על פי מגזין Selfhelp, מקרה החשוד הראשון של שידור מאישה אחת לאחרת היה בשנת 1984. מקרים אחרים קרובו בקרוב בשנים 1986, 1987 ו -1993.

ב -2003 נדבקה איידס בן 20, לסבית מארה”ב, מפילדלפיה. סביר להניח שהיא נדבקה משימוש בצעצועי מין, “השתמשו במרץ מספיק כדי לגרום לחילופין של נוזלי גוף צבועים בדם”, על פי כתב העת מחלות זיהומיות קליניות.

לאישה הצעירה הזאת לא היו גורמי סיכון אחרים: היא לא השתמשה בסמים תוך ורידיים, מעולם לא קיימה יחסי מין עם גבר, מעולם לא עברה עירוי דם, לא היו לה קעקועים או פירסינג ורק קיימה יחסי מין עם בן זוגה בשנתיים הקודמות.

לסביות עם HIV / איידס

בשנת 1992 פרויקט האיידס לסבי התחיל בניו יורק. זה התחיל עם caseload של 30 נשים, עד סוף שנתיים היה קפץ ל 400 HIV לסביות חיובית. נכון לעכשיו, פרויקט האיידס לסביות משרת יותר מ -1,000 לסביות חיוביות ל- HIV.

אלה הם מקרים ידועים של לסביות עם HIV או איידס. מחקרים אחרים הראו כי יש סיבה להאמין שלסביות עשויות להיות בסיכון גבוה יותר מאשר ה- CDC מוכן להודות. קרא עוד

שימוש בסמים בהזרקה

על פי המרכז למחקרים על מניעת איידס באוניברסיטת קליפורניה, בסן פרנסיסקו, בקרב נשים הסובלות מזריקה, נשים המקיימות יחסי מין עם נשים אחרות הן בעלות שיעורי HIV גבוהים יותר מאשר נשים המקיימות יחסי מין עם גברים בלבד. מחקר של נשים העוסקות בסמים בהזרקה ב -14 ערים בארה”ב גילה כי בהשוואה לנשים הטרוסקסואליות, נשים שהיו להן שותפות מין נשית נטו יותר לחלוק מזרקים, להחליף מין לסמים או כסף, כדי להיות חסרות בית ולסרוקונוורט.

לסביות וביסקסואלים נשים עם סקס עם גברים

נשים המזוהות כלסביות או ביסקסואליות ומקיימות יחסי מין עם גברים עשויות להיות בסיכון גבוה יותר ל- HIV מאשר לנשים הטרוסקסואליות. לסביות וביסקסואלים עשויות לקיים יחסי מין עם גברים הומוסקסואלים או דו-מיניים ולא להשתמש בקונדומים.

 • מחקר שפורסם ב- American Journal of Public Health מצא כי 81% מהנשים לסביות וביסקסואליות בסן פרנסיסקו דיווחו על יחסי מין עם גברים בשלוש השנים האחרונות.
 • מבין הנשים הללו, 39% דיווחו על יחסי מין לא מוגנים.
 • 11% דיווחו על מין אנאלי לא מוגן.
 • מחקר של נשים לסביות וביסקסואלים ב -16 ערים קטנות בארה”ב מצא ש -39% דיווחו על יחסי מין עם גברים הומוסקסואליים / ביסקסואליים.
 • 20% דיווחו על יחסי מין עם משתמש בסמים תוך ורידי.

  מהו סקס לסביות?

  לסביות יש שיטות מיניות שונות, שיש להן רמות שונות של סיכון ל- HIV. סקס אוראלי נחשב סיכון נמוך יחסית. מעשים כגון שיתוף צעצועי מין, משחק יד עם ציפורניים ארוכות או חתכים מהווים סיכון גבוה יותר.

  נוער לסבי ואיידס

  לסביות צעירות וביסקסואליות נשים רק יוצא לעתים קרובות הניסוי מינית עם החברים שלהם הומו. לחץ חברתי ועמדות שליליות לגבי הומוסקסואליות עשויות להגביר את הסיכון לסביות צעירות להתכווצות HIV. מחקר שנערך בסן פרנסיסקו מצא כי לסביות צעירות העוסקות בשיעורי אלכוהול גבוהים ושימוש בסמים, יחסי מין לא מוגנים עם גברים והתנסות מינית עם גברים הומוסקסואליים צעירים כדרך להתמודד עם הומופוביה ולחצים חברתיים.

  מה כל זה אומר?

  רק בגלל שלא היו מחקרים נאותים על לסביות ואיידס לא אומר כי לסביות לא נמצאים בסיכון או HIV ואיידס. העובדה היא, הומופוביה לסביות הלסביות קיימים. לסביות שיש להן HIV אינן יכולות להיות כנות עם נותני השירותים הרפואיים שלהן מחשש להפלות. הניחוש שלי, יש יותר לסביות עם איידס ממה שאנחנו יודעים.

  HIV הוא מניע. לא היה ¯ שלך במקום להיות בטוח מאשר מצטער?

 • No Replies to "האם לסביות יכולות לקבל HIV או איידס?"

   Leave a reply

   Your email address will not be published.

   6 + 1 =