מה לעשות אם אתה כבר נחשף ל- HIV ב 72 שעות אחרונות | insightyv.com

מה לעשות אם אתה כבר נחשף ל- HIV ב 72 שעות אחרונות

מה לעשות אם אתה כבר נחשף ל- HIV ב 72 שעות אחרונות

הם מכנים אותו HIV “בבוקר לאחר הגלולה”, עבור מצבים אלה כאשר אתה נחשף ל- HIV באמצעות שותף חיובי ידוע, על ידי דם או חשיפה אחרת בסיכון. אם אתה נחשף ל- HIV ב -72 השעות האחרונות, ייתכן שתוכל לקחת משטר טיפול ב- HIV הנקרא Post Exposure Prepylaxis (או PEP) כדי לסייע בהפחתת הסיכון לזיהום.

אני חושב שהייתי חשוף ל- HIV. מה עלי לעשות?

המרכז לבקרת מחלות ממליץ לאלו שנחשפו ל- HIV להתחיל ב- PEP בתוך 48 עד 72 שעות לאחר החשיפה לדם, הפרשות איברי המין או נוזלי גוף נגועים אחרים של אנשים הידועים כנגועים ב- HIV.

כמה סוכנויות בריאות ומרפאות ממליצים על נטילת PEP ב -36 שעות לאחר החשיפה.

אם אתה נחשף ל- HIV, עבור למרפאת בריאות בהקדם האפשרי. זכור, יש לך רק כמה שעות. להיות גלוי על איך אתה נחשף. אתה יכול להרגיש יותר נוח לדבר עם LGBT בריאות מקצועי, אבל לא לחכות כדי למצוא אחד.

לא כל אתרי בדיקת ה- HIV מנהלים PEP, לכן הקפד לשאול מראש.

מה זה פוסט חשיפה חשיפה (PEP)?

PEP היא תרופה מונעת (מניעתית) (או סדרה של תרופות) שניתנת לאחר חשד לאיידס. חשיפה לקרינה טיפול מניעתי אינו מונע HIV; זה עוזר להפחית את הסיכוי של הידבקות ב- HIV מהחשיפה.

פוסט חשיפה משטרי מניעה (אשר יכול להיות בצורה של שילוב של שניים או שלושה גלולה) פותחה במקור עבור אנשי מקצוע בתחום הבריאות שנחשפו ל- HIV באמצעות מקלות מחט ונוזלי החולה.

PEP זמין כעת עבור יישומים שאינם תעסוקתית (או עבור אנשים שנחשפים ל- HIV מחוץ לעבודה).

מה הם תרופות PEP וכמה זמן אני צריך לקחת אותם?

שילוב של שניים או שלושה גלולות (בהתאם לחומרת החשיפה) נקבע למשך 28 ימים. About.com HIV / איידס מדריך מארק Cichocki, R.N.

מתאר את שני השלושה שילובים גליל במאמרו להקטין את הסיכון עם חשיפה לאחר חשיפה

כמה עולה PEP עלות?

עלויות PEP יכול להיות משמעותי, אבל זה צריך לֹא להרתיע אותך המבקש טיפול לאחר החשיפה. מדינות רבות מציעות מענקי בריאות למרפאות, אם משטר הטיפול נעשה בתוך פרק זמן מסוים. לדוגמה, אתה יכול להעפיל PEP בחינם או במחיר נמוך במרכז הבריאות הקהילתי Callen-Lorde בניו יורק אם אתה מחפש טיפול בתוך 36 שעות של חשיפה. התקשר למרפאה המקומית שלך בהקדם האפשרי ושאל איך אתה יכול לקבל PEP נמוך או ללא עלות. אם הם לא מציעים PEP או לא יכול לספק סיוע כספי, לבקש הפניה למרפאה שעושה. זכור, הזמן הוא נגדך ברגע שאתה נחשף; לא לחכות או להוציא עודף של זמן יקר “קניות” עבור המרפאה המתאימה.

מה הם תופעות הלוואי של PEP?

תרופות PEP עשויות לכלול שילוב של רטרוביר (zidovudine, AZT), Epivir (lamivudine), Combivir (Retrovir + Epivir), Emtriva (emtricitabine, FTC) או Kaletra (lopinavir + ritonavir). מארק Cichocki מספק תיאור סמים רשימה של תופעות לוואי נפוצות עבור תרופות.

מה לגבי בדיקת HIV?

הרופא או המרפאה שלך יבדקו אותך ל- HIV לפני שירשמו את ה- PEP.

הם גם לבדוק אותך 4 עד 6 שבועות, 3 חודשים, ואולי 6 חודשים לאחר החשיפה רק כדי להיות בטוח.

כיצד מתרחשת חשיפה ל- HIV?

חשיפת ה- HIV יכולה להתרחש באמצעות דם, הפרשות איברי המין או נוזלי גוף נגועים אחרים. תאונות קורות (בעבודה ובחדר השינה). קונדום עלול להישבר עבור זוג serodysord. החלטה גרועה אולי נעשתה חשוף אחרי מסיבת לילה בחוץ. ישנם מספר תרחישים שבהם אתה עלול למצוא את עצמך חשוף ל- HIV.

הם לא צריכים לתת PEP לכולם רק במקרה?

חשוב להבין כי PEP אינו המשך התנהגות בסיכון, כגון סקס בלתי מוגן חוזרות ונשנות. PEP לא צריך להיראות כמו בקרת HIV או מניעה, בדיוק כמו בבוקר לאחר הגלולה להריון לא צריך לראות כמו אמצעי מניעה. PEP אינו מונע HIV; זה רק מקטין את הסבירות של זיהום לאחר החשיפה.

הדרך הטובה ביותר למנוע HIV היא למנוע חשיפה. PEP מנוהל על בסיס כל מקרה לגופו, ורק אם החשיפה הייתה בחלון שנקבע, במקרים מסוימים 36 שעות.

המרכז לבקרת מחלות מזהיר כי

“PEP אינו יעיל ב 100% במניעת התמסורת, ומכיוון שתרופות אנטי-טרוטרואליות נושאות סיכון מסוים לתופעות לוואי ולרעלות חמורות, יש להשתמש רק בחשיפות נדירות, אנשים המעורבים בהתנהגויות שמובילים לחשיפות תכופות וחוזרות הדורשות רציפות או קרוב לרפואה מתמשכת של תרופות אנטי-טרוטרואליות (למשל, בני-זוג מסתייגים, אשר לעיתים רחוקות משתמשים בקונדומים או משתמשים בסמים בהזרקה, שלעתים קרובות משתפים ציוד הזרקה) לא צריכים לקחת PEP. במקרים אלו, אנשים חשופים צריכים להיות מסופקים עם התערבויות אינטנסיביות של הפחתת סיכונים .

No Replies to "מה לעשות אם אתה כבר נחשף ל- HIV ב 72 שעות אחרונות"

    Leave a reply

    Your email address will not be published.

    + 29 = 38